Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 59

Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Кратко обобщение:
    Имаш стая 30 м2 и конвенционално дърво с отоплителна мощност 4.1 kW при +7°, чиято мощност пада стремглаво надолу с понижаване на външната температура. При тези -5° не знам дали имаш и 2.5 kW мощност (по принцип добрите климатици при -5° имат 60-70% от мощността си, но това е Осака).
    Какво правиш ти. Имаш 2.5 kW максимална мощност ако работи нон-стоп и стая 30 м2, като при това изключваш климатика?!?
    Е никога няма да започне да изключва сам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #32

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    ето за какво става дума,всички врати са отворени и другите 2 си работят и си спират,този е във стая със дограма и вата на тавана
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #33

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Деян ти го каза, какво очакваш повече. Стаята ти е огромна за тази машина. Залепи плътно датчика на термометъра с едно тиксо в ъгъла на двете външни стени на един метър от пода и виж колко градуса ще покаже. С това пускане и спиране работата е съвсем зле.

    Джъсти приятелю, какъв е този ПРОФЕСИОНАЛЕН инвертор? Да не би да има и аматьорски инвертори.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #34

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на клим&

    ето само за сравнение температурите които духат в хола и в кухнята в момента ,както се вижда най отдясно на часовника
    -средното показание OUT
    -и още нещо ,хубаво стаята е голяма но това не пречи климатика да си духа топло пък да не може да я загрее-но той не духа топло ,това е проблема,как ще я загрее като не духа топло????
    -а най отляво е термометъра на самото устройство но аз нещо не му вярвам28-30 градуса не може да е,в момента съм свалил и сондата на 1 метър до самия термометър и има разлика 24,8 и 23,6 за сондата,но въпроса е разликата между двата от сондата!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #35

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    иначе какъв 8-ми март аааааааааа?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #36

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    съвсем неочаквано поглеждам термометъра и гледам 48,8 но полека започна да пада и сега е на 42-е това ми кажете от какво е,ако си държи 48 ще е баня мисля си

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Сега ако кажеш, че и консумацията си мени...
    Колко градуса е в стаята и колко си задал???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #38

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на клим&

    ми в момента термометъра показва 45,2 че духа климатика а температурата в стаята е 24,5-доколкото може да му се вярва а външния термометър показва -5-6 както през целия ден.въпроса е че вътре вече климатика си духна топло/над 40 градуса/,и даже в момента изключи да си почива.настроен е на 26 и е пуснат на автоматичен вентлатор със постоянно движение на желюзите.ей сега пак тръгна ,нещо малко си почива -но все пак спря де.часа е 22.20 и направи, след малко изчакване вече 42,5 и се покачва.
    -а това ми обяснете ,как почна да прави над 40 градуса,отпуши ли някъде нещо????-там е проблема май

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #39

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Айде вземи да не го изключиш тази нощ и утре пак ще пишеш. Изобщо не го спирай няколко дена да видиш разликата.

    Ще ти дам една тема за размисъл - изходящата температура при климатиците е функция на входящата (т.е. стайната).

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Правиш няколко грешки и очакваш да те топли като другите.
    1 во го гасиш и той не успява да темперира помещението.
    2 климатика ти е малък за 30 квадрата стая.
    3.то стаята ти е с две външни стени= на повече загуби.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #41

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    ясно приятелю,но цяла зима го засичам и го пробвам и си правя експерименти.просто понякога според мен чисто механично някъде ,или някой клапан не отваря или не затваря,или не знам какво,просто климатика почва да духа хладко/като до одеве/.просто цяла зима не съм го спирал-а той също не спираше-освен когато температурата отвън не стане около и над нулата.
    -според мен има някакъв проблем и за това питам вас като компетентни какъв може да е-просто и сега при -6 ми е чудно как духа 45 градуса и нагоре,това не е било.нали ме разбираш -просто имам база за сравнение ,не си измислям,и си мисля че ако го оставя за през ноща сутринта пак ще духа хладно.
    -в началото ми се струваше че не размразява достатъчно време външното тяло и оттам идва проблема но не получих конкретен отговор какво може да е от никой
    -сега например ме кефи как бачка,в момента е 47.7 и пак спря за почивка.в момента бачка като другите.
    -дали няма датчик за времето за размразяване на външното тяло и в него да е проблема?????

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #42

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    една констатация-снощи климатика е спрян във 23.00,днес в 9.00 температурата в стаята без климатик е 15,3 градуса а външната -5,мисля че нямям големи топлозагуби!

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #43

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от blue1

    Джъсти приятелю, какъв е този ПРОФЕСИОНАЛЕН инвертор? Да не би да има и аматьорски инвертори.
    Серията е такава professional, виж ако не вярваш на ушите си тукhttp://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs50g
    еднакви външни тела с моят подов дайкин.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от dandani
    една констатация-снощи климатика е спрян във 23.00,днес в 9.00 температурата в стаята без климатик е 15,3 градуса а външната -5,мисля че нямям големи топлозагуби!
    Не, ти изобщо нямаш големи топлозагуби. От 25° в 23:00 до 15° в 9:00. За 10 часа - 10° надолу. Повтарям, ти нямаш големи топлозагуби...
    Днес ще пееш старата песен на нов глас май... Няма как да ти вади гореща струя в изстиналата стая тази Осачка.
    Нали се бяхме разбрали да не го спираш няколко дни, за да видиш как работи???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #45

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    що бе ,днеска и по точно ,точно сега във стаята е 17,6 вече а климатика вече е на 40 и качва нагоре,и това за 20 минути от както е тръгнал.
    да не взе да се оправи тая гад???
    -но след като погледнах външния термометър работите се изясняват-вън е вече -2
    -яко смях

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka - търся съвети и мнения
    От andonis във форум Климатици Osaka
    Отговори: 126
    Последно: 20-11-23, 22:08
  2. Търся дистанционно за OSAKA CH-17-NS
    От reaktor5 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-14, 17:14
  3. Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 09:09
  4. Качество на обслужване на климатици "Osaka"
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 06-08-11, 22:37
  5. Osaka CH-12-JV - търся схема
    От plastkomfort във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-10, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе