Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59

Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #46

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Твоята работа е като оня израз : Ти му приказваш то ти говори.
    Само едно ще ти кажа Майка ми е на 71 години, преди когато бяха големите студова се наложи да влезе в болница за 7 дни приготвиси багажа нагласи си климата на 19 градуса и тръгна.
    След седмица като се прибра хвана дистанционното направи температурата 23 и влезе в банята.
    Повече нама какво да ти се обяснява, една старица разсъждава по логично от теб.
    Апък ти ако искаш продължаваи да си го "навиваш". Моите клими от средата на октомври са включени и никой не ги пипа само за известно време нагоре и надолу на кой колкото му е кеф в момента.
    Извиняваи ама несе сдържах.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #47

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    ок,
    явно или не искате да ме разберете,или аз нещо не обяснявам както трябва
    -просто исках да кажа че проблемният климатик при мен като паднат температурите не спира,иначе съм прекалено на ясно че когато не се изключват им е по добре и греят по добе
    -имам уговорка като съм писал с майсторите да сменим местата на единия от старите с новия и ще видим тогава кой крив-кой прав
    -ще пиша за резултатите и после ще говорим

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #48

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    А пък ние се опитваме да ти обясним, че няма как да започне да спира без да е темперирал помещението. Ти, обаче, не го оставяш да го направи. А щом като паднат температурите не спира и при 24/7 работа (пробвал ли си?), значи мощността му ти идва малко.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #49

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    да пробвал съм,
    миналото тримесечие не съм го спирал изобщо и работеше почти без да спира,това е проблема,и съответно сметката ми за ток беше по голяма,и въпреки не-спирането му ,духаше доста по ниска температура от другите,които си спираха и работеха 50/50,като искам пак да отбележа че вратите на целият етаж са отворени така че според мен ако духаше топло като другите щеше да си темеперира и да спира-но той просто рязко му пада кпд-то при отрицателни температури -това не ми е ясно от какво е,аз мисля че машината има проблем но никой не ми вярва,затова ще сменя местата им и ако историята се повтори, и пак не спира ,и духа хладко ,в помещението дето старият се е справял просто ще си търся правата чрез комисията за защита на потребителя-това ми е идеята.
    -ако пък аз не съм прав ще почерпя всички ви които се опитвате да ме оборите...иначе вие ще трябва да черпите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Да вземеш да си смениш климите най-накрая,че да рахатясаш...Ако мислиш,че тъпата Осака работи по друг начин,жестоко се лъжеш....

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #51

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от dandani
    една констатация-снощи климатика е спрян във 23.00,днес в 9.00 температурата в стаята без климатик е 15,3 градуса а външната -5,мисля че нямям големи топлозагуби!
    ... загубите ти са доста големи ако питаш мен. При -10 до -20 гр навън за 24 загубвам по 1 градус, за 5 дни без никакво отопление загубих 5 градуса.... Няма да е лошо да направиш нещо в тази насока иначе само храниш енергото!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #52

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    ееееее,баце,ся ги фърли в размисъл на върбата.... аджаба- кво толкоз имаш в панелката си ????

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #53

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    ми да ви кажа ,миналата година със 2-те осаки работещи непрекъснато и в хола на нестото на новата-старата елитка/спираща се през ноща по същият начин с навиване за другия ден/,средно на месец плащах 220лв като в тая цена са и бойлер и готвене,компютри,пералня,хладилник и осветление.значи лятото плащам 60-70лв,така че смятам че се пада по 50лв горе-долу на климатик.
    -тая година средно сметката ми е 300лв-без да спирам въпросният климатик.
    -вие кажете???

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #54

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Ще ти кажа , че ми се вижда много.
    При подобна "лятна" сметка за тока 65-70лв. ,през зимата плащам около 100лв. за период от 1 месец(последна фактура).
    Уточнявам , защото предната сметка от EON бе за 45 дена -148лв., което прави пак 100лв за 30дни.
    Климатика не го спирам изобщо , нямам топлоизолация, и е 9-ка в ~18m2 стая.
    В момента навън е -5* , настроен е на 21* ,и струята на изхода е 47*.
    Месечна консумация (замерена с портативен електромер) ~180KWt., или малко над 30лв потребление - сума , която ме устройва.
    Явно Osaka-та при ниски температури не запазва , и без това ниският си COP , вследствие на което , консумацията на ток е висока.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #55

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    ... загубите ти са доста големи ако питаш мен. При -10 до -20 гр навън за 24 загубвам по 1 градус, за 5 дни без никакво отопление загубих 5 градуса.... Няма да е лошо да направиш нещо в тази насока иначе само храниш енергото!
    Ей браво бре, ти се опаковал като пашкул...

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ееееее,баце,ся ги фърли в размисъл на върбата.... аджаба- кво толкоз имаш в панелката си ????
    Има много добре топлещи се съседи.Да са му честити и да продължават все в този дух да се отопляват.Нека да е като мен отвсякъде студ-три външни стени, неизолиран таван на последен етаж, под мен -необитаем апартамент на замазка, до мен с една обща стена наематели които през зимата си играят на "ту ни има, ту ни няма"(тука има тука нема топло).

    И аз имама един колега който сега почти не пуска климатик вкъщи дори и при -5, но това е защото под него в апартаментите се палят печки, чуда, отопляват се на газ.... и пуска климатика когато стане -6 и надолу и то само вечер.Сметката му е 60 лева за декември.

    И аз храня надежди за съседи под мен от тази година лятото, а през зимата 2010/2011год. да се топлят на газ-имат прекарана и котле също сложено с цялата система и се надявам също така да "стискат зъби" когато получат сметките за газ и да плащат, защото един от съседите в кооперацията на 1-етаж от другата страна(не под мен а срещу мен) си включва радиаторите вече само в стаите -3 броя, отряза коридора, тоалетната и банята от отоплението с газ???(спря радиаторите за по-малки сметки)...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #56

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Понеже се познаваме повече от добре с мир71,та да вметна,че той на практика съседи няма...Само една обща стена отстрани в една стая..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #57

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ей браво бре, ти се опаковал като пашкул...

    Има много добре топлещи се съседи.Да са му честити и да продължават все в този дух да се отопляват.Нека да е като мен отвсякъде студ-три външни стени, неизолиран таван на последен етаж, под мен -необитаем апартамент на замазка, до мен с една обща стена наематели които през зимата си играят на "ту ни има, ту ни няма"(тука има тука нема топло).

    И аз имама един колега който сега почти не пуска климатик вкъщи дори и при -5, но това е защото под него в апартаментите се палят печки, чуда, отопляват се на газ.... и пуска климатика когато стане -6 и надолу и то само вечер.Сметката му е 60 лева за декември.

    И аз храня надежди за съседи под мен от тази година лятото, а през зимата 2010/2011год. да се топлят на газ-имат прекарана и котле също сложено с цялата система и се надявам също така да "стискат зъби" когато получат сметките за газ и да плащат, защото един от съседите в кооперацията на 1-етаж от другата страна(не под мен а срещу мен) си включва радиаторите вече само в стаите -3 броя, отряза коридора, тоалетната и банята от отоплението с газ???(спря радиаторите за по-малки сметки)...
    Че съм се опаковал - да, но виж за съседите се моля да дойдат.... Ако и това стане направо ще си ударя гъза в тавана

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #58

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Само да вметна, че това с разместването не си струва.
    Ако си прав dandani, че има проблем с някакъв клапан или запушване, при преместването може да се самоотстрани дефекта, ако е от механична сглобка и тогава ти ще си виновен, защото на новото място ще работи, което не е лошо все пак
    Моята бивша OSAKA CH-12-JS, конв. работеше също на 25-26гр., за да ми поддържа в стаята 19-20гр. долу, за разлика от сега където на NATIONAL CS - Z254A съм му задал 19гр., а долу е 18,6 в момента.
    Не го изключвах OSAKA-та, не изключвам и NATIONAL-а.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #59

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    National срещу Osaka... изобщо няма място за сравнение. А и сигурно си го взел на цена, близка до тази на Осаката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Osaka - търся съвети и мнения
    От andonis във форум Климатици Osaka
    Отговори: 126
    Последно: 20-11-23, 22:08
  2. Търся дистанционно за OSAKA CH-17-NS
    От reaktor5 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-14, 17:14
  3. Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 09:09
  4. Качество на обслужване на климатици "Osaka"
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 06-08-11, 22:37
  5. Osaka CH-12-JV - търся схема
    От plastkomfort във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-10, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе