Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #16

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    моделите както колегата VeleV.Klima казва са ....CH-12-CN и са по принцип едни и същи само проблемният е със фреон 410,и е купен есента .другите са от есента на 2008 и работят без проблем.
    -отоплявам етаж 120м2.-5 стаи и коридор ,като всички врати са отворени.Проблемът е че новият климатик като паднат температурите ,компресорът му не спира а и вътре духа значително по хладко от другите-а въпреки че е вв най голямата стая тя е най добре изолирана-гипскартон и вата на тавана и пвц дограма.Техниците идваха през деня при +10,и естествено всичко си беше екстра даже температувата на вътрешното тяла-даже и компресора изключваше ,но паднат ли температурите около и под нула компресора се предава и не спира,ей това ми е въпроса-има ли проблем климатика или какво???
    -темепературите на трите са 29,28 и 27 на новият за да спира все пак по веднъж 2 пъти на 24 часа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #17

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    темепературите на трите са 29,28 и 27 на новият за да спира все пак по веднъж 2 пъти на 24 часа.
    ами има да чакаш да спре под 0гр.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    За да спре, трябва да достигне температурата, която си му задал, че и малко да я надхвърли! Дали това е възможно при такива задания с точно този климатик?
    А че не духа топло причината е друга, но за неспирането е ясна.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #19

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    dandani, Това, че "само" фреона е различен означава че и компресора е различен.

    Виж количеството фреон с който са заредени, написано е на външните тела. Най-добре направи по една снимка на табелите на външните тела да видим какво пише там.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #20

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    не знам защо ви се струва че температурите са нереални,двата старите си спират съвсем нормално,като средно 3 минути работят-3 почиваткато при единият има една отворена врата към коридора но пък няма изолация на тавана ,а пък при другият отворените врати са 2.аз го смятам със по 4-5 градуса по студено под климатика дето сме ние и става 22-24 градуса при които машините работят както съм написал без проблем и при минусови температури.новият обаче вярно е във стая около 30кв.м. но пък стаята /хол/е с изолация и дограма???
    -не знам защо но новият май не размразява достатъчно и затова духа и по хладко пък може би и затова не грее добре-ей там според мен е проблемът,но не знам какво да правя.
    -а пък основният проблем е в сметката де.миналата година пак със 3 климатика но тоя в хола го спирах вечер плащах по 220лв. средно на месец ,а сега при това изравняване при смятане излизат 300лв., и това като се направи проста сметка излиза че може да се каже че е от новият климатик който не спира.
    -снимки ще направя утре,да си кажете мнението и за монтажа

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Остави ги другите старите, два еднакви няма от тази марка. Нормалните климатици като им настроиш 22 и си е 22, няма нужда да е сложен на 29 за да може долу да се стои. Такива високи задания май все потребители на Осаки и други измишльотини слагат.
    Може да е всичко от датчик до количество фреон. Викай ги да си го оправят или да ти го сменят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #22

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    не е до фреон-виках ги и като сложат малко се влошава работата му-затова го върнаха на първоначалното положение
    -иначе вече писах до осака -бургас,чакам отговор но утре май ще им се обаждам

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #23

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    ето снимки на двата модела-външно са едни и същи само ми се струва че проблемният е малко по малък/външното тяло/
    -първите 3 снимки са от новия климатик ,а 4-тата е от стария.нещо обаче ми прави впечатление като ги гледам-уж новия е по икономичен/така ми казаха/ма като гледам табебелите майизлиза че новият харчи повечко ток.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #24

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    последна уговорка с техниците-щото няма оправия-ще им платя пътните,и ще дойдат да обърнем проблемният с някой от старите ,дето знам как работят защото не мога да ги убедя че умира в студено време.сега аргумента пък е че стаята е голяма за 12-ка и трябвало 18-ка.
    яко смях ще стане ако стария си спира като го преместим и си духа топло-ще накарам еко-клима да ми подарят един

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #25

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    в момента правя измервания и снимам с апарата за доказателство,
    -в момента вънка е -5 и проблемният климатик сигурно вече 5 часа не е спирал а температурата която духа е 43,5 градуса
    -в другата стая си работи стария и си спира 50/50 като духа 47-48 градуса

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #26

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    - "ще накарам еко-клима да ми подарят един"

    МЕЧТИ (погледни в темата за Хитачи и се радвай ,че си дал два пъти по малко пари)

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от dandani
    -в момента вънка е -5 и проблемният климатик сигурно вече 5 часа не е спирал а температурата която духа е 43,5 градуса
    Че е кофти, кофти е климатикът. Но има и друго. Замисли се какво трябва да означава 5 часа да работи нон-стоп и да духа струя 43.5°, а да не може да си достигне заданието за да изключи. Май топлозагубите ти са по-големи от мощността на климатика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #28

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на клим&

    според мен именно в тази стая дето е този климатик топлозагубите са най малко-стаята е със гипскартон и вата на тавана и с пвц дограма-както май бях писал.
    ето сега днес примерно климатика баша навит да се пусне в 11.00часа,във 13.00 почна да се размаразява като май изобщо компресора отвънка изобщо не е спирал-а външната температура е -5 а тъпия климатик не е вдигал повече от 32-33градуса,ето и нагледен материал
    -и при тея 30-35 градуса не знам кога ще достигне зададените 26 примерно-няма начин
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #29

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    а сега след дефроста-размразяването след горе долу петнадесетата минута работа се мъчи да вдигне и 40 градуса но е 39,5

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици - СНИМКИ

    Цитат Първоначално публикувано от dandani
    според мен именно в тази стая дето е този климатик топлозагубите са най малко-стаята е със гипскартон и вата на тавана и с пвц дограма-както май бях писал.
    ето сега днес примерно климатика баша навит да се пусне в 11.00часа,във 13.00 почна да се размаразява като май изобщо компресора отвънка изобщо не е спирал-а външната температура е -5 а тъпия климатик не е вдигал повече от 32-33градуса,ето и нагледен материал
    -и при тея 30-35 градуса не знам кога ще достигне зададените 26 примерно-няма начин
    Като гледам какъв сняг е при теб няма и да вдигне, щом го спираш и "навиваш" да се включи...
    Дори и моите 2 климатика дайкин професионален инвертор и general 12 LD не си позволявам да ги "навивам" да се включват, те са постоянно включени...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka - търся съвети и мнения
    От andonis във форум Климатици Osaka
    Отговори: 126
    Последно: 20-11-23, 22:08
  2. Търся дистанционно за OSAKA CH-17-NS
    От reaktor5 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-14, 17:14
  3. Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 09:09
  4. Качество на обслужване на климатици "Osaka"
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 06-08-11, 22:37
  5. Osaka CH-12-JV - търся схема
    От plastkomfort във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-10, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе