Вижте резултатите от анкетата: ДОВОЛНИ ЛИ СТЕ ОТ МАРКАТА

Гласували
36. Не можете да гласувате в тази анкета
  • НЕ

    24 66.67%
  • ДА

    12 33.33%
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Абе, то имаше такива климатици, ама когато продаваха моделите GREE 2000 - АС инверторите.Бяха ги кръстили CH....SBP.Това си е желязна машина, вече 6 години работи при бабата като пушка, беше мой, сложих машината на нея, когато смених моите.КОП-а хич го няма, но това чудо не се предава и на -22 градуса, като сметките са нормални.Освен това е с двуредов топлообменник, за учудване.Вътрешното също е достатъчно тихо.Последните години обаче, по-добре далеч от ОСАКА.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #17

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Да си кажа и аз мнението относно Осака, ЕКО КЛИМА и т.н. Климатиците са абсолютни, тотални и т.н. и т.н. боклуци! Собственикът или който там е отговорен за вземането на парите на хората подлежи на публичен разстрел! Лично мнение.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #18

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Много ме е яд някой като се изреже за нещо, за което няма лични наблюдения ( най вече не е собственик ), без доказателства, без обяснение и прочие, ей така просто да си поплюем на поразия...
    Имам си 4 осачки и едно санио от които само едната осака е работила 2 зими безпроблемно, другите климатици или не бяха включвани или ми ги инсталираха скоро. Тази зима обаче всичките машини ше се наложи да заработят и ще се разбере заслужено ли осаките отнесоха толкова кал, най, най, най ли са японските клими и т.н. Иначе как да разбереш ?! Да дам един чувал пари всичко около мен, което ме топли през зимата да е с хубав имидж - абсурд, а и който разправя историйки че ше избиеш парите на маркова 12-ка за 2500 - 3000лв преди да се скапе, от икономии на ток или преди да ти дойде времето за пенсия ( все пак тези пари ако бяха в банка носят малка печалба , за 10 ина годинки не ми се смята колко може да е тя.) - УСПЕЕХ ! Разбира се ако наистина Осаките са толкова (О)сакати, колкото доста хора твърдят и това не е работа. И все пак питам се : добре, калпава марка, такива , онакива, а пък всеки трети инсталиран - Осака. Ами да, просто е обяснението - много прекарани хора, залъгани от добрите цени на марката, а в последствие с дефектирали машини след година - две, нали ? Хмм, добреее, като се поогледам из Варна ( позволявам си да коментирам само за родния град ) стоят си Осачките навсякъде - по панелки, банки, магазини. Е, вярно, по-старите щайги заслужено ги наричат " ярмомелки ", че за 1/5 от цената на марков шумял повечко или температурния датчик не бил толкова точен - ауу , голям рев, е като искаш неземен комфорт, а не оптимални цена-качесво ръси яки $$ за МАРКА и се имай за аристократ. С тези темпове на дефектиране до сега не трябваше да е останал здрав климатик ОСАКА, а тогава какво правят всичките тези външни тела по сградите ? Или всички са ги зарязали неработещи и се топлят вече на печки ....

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Май това го написа за собствено успокоение. Сега и аз не съм със скъпи машини, но качеството струва скъпо така че изкарай зимата и да видим ще се наложи ли да търсиш перки за външните тела или ще монтираш котлончета като в една от темите за да размразява тавата. Повечето хора купуват ефтиното защото или нямат $ или мислят като тебе и ги държат на лихва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    калчев............в това да ти е комфортно,топло и да плащаш малко ток не е въпрос на аристокрация,а въпрос на правилно мислене и манталитет.да сравняваш ЗАЗ и МЕРЦЕДЕС е просто смешно.................но ползвай си осаките и остави нас простите да се мъчим с боклуците за 2-3 бона.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #21

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    калчев............в това да ти е комфортно,топло и да плащаш малко ток не е въпрос на аристокрация,а въпрос на правилно мислене и манталитет.да сравняваш ЗАЗ и МЕРЦЕДЕС е просто смешно.................но ползвай си осаките и остави нас простите да се мъчим с боклуците за 2-3 бона.
    Ееее, ама защо така го приемаш лично, споделяме си тука сега. " правилното мислене "- кой определя кое е правилно и кое не ? "манталитет" - няма да те питам какво означава и какво общо има с темата. Та значи повечето хора в БГ тъй като са с мидеи и осаки са се побъркали, а пък за манталитета им не ми се приказва... Къде съм окачествил марковите климатици като боклуци и нарекъл някого прост ?! Обърна ли внимание, че споменах, че ми сложиха и едно 4 годишно Санио 100 V, да го видя колко е икономичен с тези космически коп-ове ( 2-3 бона не давам за нова 12-ка и то във град с мек климат ) ? Май твоите опити за сравнение на двойки марки коли с марки климатици са смешни - АМА НИЩО ОБЩО НЯМА едното с другото. Ей ти я разликата в " комфорта " - пускам в хола Санчо и в спалнята Осичка. И двата си охлаждат супер. Външните тела са еднакво тихи - заклевам се ( споменавам че Осаките са инверторни, най- страта е на 2 зими ) , даже Саниото като реши да намаля мощта, в един момент ти се струва, че отвън минава мощна фадрома. За вътре, наистина японеца е безшумен, а оса4ката леко жужи, но ше осетиш разликата ако легнеш да спиш ( не е дразнещо ). Моята половинка, като много жени е много дребнава ,а не ме захапа за шума от Осаката. За зимата, дефектирането и икономията - вече времето ще си покаже и ще споделя. Но впечатлението ми от 2-те последни зими, от които предпоследната беше много зла навсякъде из страната, където в другата спалня работеше другата осака е че нямаше никакви проблеми с отоплението в стая от къща с ПВЦ, без никаква изолация. Та така, все пак има и касметлии, дано и с останалите кучи машини да не ми изневери касмета. И ако някой почне да твърди , че марковите машини не дават дефекти - ще поизлъже. Живи и здрави

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    И все пак Осака са на партиди ако си има късмет да е поръчана от добра серия нямат проблеми. Но все пак е лотария а там знаем че да си късметлия е много малък %.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #23

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1

    даже Саниото като реши да намаля мощта, в един момент ти се струва, че отвън минава мощна фадрома.
    Е със сигурност Касапа е станал фадромист.

    ''Фадрома'' е просто марка(полска) на машината-колесен челен товарач,и станало нарицателно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #24

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    И все пак Осака са на партиди ако си има късмет да е поръчана от добра серия нямат проблеми. Но все пак е лотария а там знаем че да си късметлия е много малък %.
    Градски ,
    Може и наистина да си прав , но помислете само малко :
    колко човека в България ползват Японец - Х
    колко човека е България ползват осака - 10Х
    цената Японец:осака 10:1
    Има вероятност поради голямия брой , както и разлика в качеството да имаме 10 пъти повече счупени осаки , нали ?
    Сигурен съм , че на 10 повиквания за счупена осака се обаждат и за ядин Японец.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #25

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от EvilEyeBG
    Сигурен съм , че на 10 повиквания за счупена осака се обаждат и за ядин Японец.
    Това ми се струва, че е изсмукано от пръстите?!Не се обиждай, извини ако с нещо съм те засегнал, но определено това твърдение не лежи на никаква "почва".

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #26

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от EvilEyeBG
    Градски ,
    Може и наистина да си прав , но помислете само малко :
    колко човека в България ползват Японец - Х
    колко човека е България ползват осака - 10Х
    цената Японец:осака 10:1
    Има вероятност поради голямия брой , както и разлика в качеството да имаме 10 пъти повече счупени осаки , нали ?
    Сигурен съм , че на 10 повиквания за счупена осака се обаждат и за ядин Японец.
    Явно си се обзавел с Осака или ще си вземеш скоро този Франкенщанин на Българо Китайската дружба.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #27

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Ето че търговците на климатици се обадиха вече
    Да имам Осака 12-ка. Днес си поръчах това :
    http://invertorni.klimatici.zora.bg/...rac_ras_50fh7/

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    50-ицата е с двойнороторен компресор, 45 кила външно тяло.27 децибела на СУПЕРЛОУ на отопление и 24 на охлаждане.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Таман ще кажеш има ли разлика от Осаката.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    За 50FH7 така пише в каталога им за 2011 и в сервизното.Иначе за сравнение, работата е ясна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1716
    Последно: 18-03-24, 12:36
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 06:09
  4. Солар Клима - не правете тази грешка никога!!!
    От relaxxx във форум Черен списък
    Отговори: 23
    Последно: 27-08-09, 00:41
  5. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе