Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59

Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #1

    Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    искам да попитам,
    - отоплявам се със конвекционални климатици осака и съм доволен но все пак искам да споделя че по миналата година сложих 2 бр. 12-ки и останах със следното виждане за тях-при достигане на температурата около 3 минути работят и 3 почиват/климатиците са със стария фреон/.сега есента взех още един същия но със 410 и нещо ми се струва че изобщо не спира ,а е настроен на най ниската температура във сравнение със другите 2,пък е и в най изолираната стая-зачи компресора му не спира да работи,както си грее изпишиква ,обръща режима,почва да се размразява,после пак без да спира пак обръща и пак почва да духа топло,като външното тяло ми се струва че не го размразява до край.
    - вчера виках техник от фирмата която ми го монтира,първо го допълва с фреон но каза че работата аму се влошава и върна фреона,като през цялото време имаше термометър на струята на въздуха вътре и преди да го допълни духаше около 50 градуса а след като сложи фреон започна да пада-и ми каза че всичко с климатика си е екстра и си отиде-но вън температурата беше 10градуса,днес го пускам при около 0-та ,и отново същата работа-вътре духа хладколи поне по хладко от другите и компресора отвън не спира,а температурата на вътрешното тяло съм я намалил и е с 4 градуса под другите???
    - въпросът ми е ,има ли според вас някъква основателна причина за поведението на този климатик или просто майстора е 0 и да търся друг,или пък причината е от новия фреон че така си работи с него-иначе на климатика му дават до -20 а той кляка при 0,какво трябва да се провери и евентуално да се направи за да работи като другите 2 от които съм много доволен.
    благодаря предварително
    р.р.сметката за ток миналата зима пак с 3 климатика беше средно 220лв. но сега ми дойде по 300лв. и като направя горе долу някаква сметка от разхода на новия климатик като не спира ,излиза се е вдигнала именно заради него -възможно ли е според вас.спира само когато отвън има слънце

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Това което описваш като работа не е нормално.Като зададеш примерно 22 градуса в стаята термометъра колко показва?А случайно климатика да не е инвертор щото инвертора работи постоянно а конвенционалнивия прави цикли почива и после пак работи.Напиши модела на климатика .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #3

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    не не,конвекционален е CH-12-CN ако не се лъжа,само дето бил със еко фреона-просто не спира - вероятно защото не може да загрее но майстора каза че си е екстра,и си е екстра но във слънчево време но кляка твърде рано,другите ме кефят как бичат 3 мин. пече-3 мин. почива,даже преди малко ги засичах-а проблемният работи вече 1 час без да спира

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #4

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Поогледай старите виж после новия.Ще видиш че старите са със двоен топлообменик а новия с единичен.Ще видиш че старите имат по килограм поне фреон а новия 650гр.И може би сам ще намериш отговора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #5

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    да разбирам че това са си възможностите на климатика ли,и нищо не може да се направи за да стигне старите?,ако е така да се разправям и да идват да ми монтират като старите един -да си го сменят този?или пък има проблем-това не мога да разбера.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Дай повече информация за помещенията и забрави за -20 нормална работа за тези климатици...нещо си в грешка...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #7

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Старите ги няма - сега е жътва.Дано да ме разбереш правилно.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Като зададеш примерно 22 градуса в стаята термометъра колко показва?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Аз няма да се учудя и -30 да ги напишат по книжлетата изфабрикувани в някоя печатница на гр.Бургас.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #10

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    значи,
    отоплявам 5 стаи и коридор като всички врати на етажа са отворени-до миналата година на мястото на проблемният климатик имах една елитка 12-ка на която си бях правил експерименти с термодвойките и духаше като калорифер ,и в интерес на истината си беше топло на целия етаж 22 градуса средно-нооооооо , лятото се предаде и затова взех пак осака защото бях доволен от другите два.когато го монтирахме есента времето не беше лошо и нямаше проблеми но като започна да спада под нулата проблемите както съм ги описал в предишните постове започнаха и в крайна сметка се чудя какво да правя-климатика просто като паднат температурите около и под 0-та сдава бого дух-компресора не спира и вътре духа хладко-в смисъл направо хладко в сравнение със другите,а е във единствената стая след ремонт със картон и вата на тавана и пвц дограма???
    -а иначе не оспорвам че работят и на -20 като при по високи температури,клякат доста но за при -20 вътре си беше доста топло 18-20 може би,а на въпроса на колегата отностно градусите-старите са сложени единия на 29 защото е по близо до тавана и много си почива а другият е на 28 и е определено топло,всеки който дойде у дома го казава,а проблемния сега е сложен на 25 а в стаята е около 20 но въпросът е че другите работят 50/50-3 минути почиват 3 работят а тоя скапания 24 часа работи 0 почива и духа хладко.
    -много ми е интересно старите като се размразяват спре компресора обърне режима и пако почне ,а този както си бачка оръща,изобщо не спира и обратно като обръща пак-а ми се струва и че не размразява достатъчно време-да не би пък там да е проблема??? да не може да изчисти външното тяло и да не ще да прави затова топло???
    -и в крайна сметка разликата в сметката от тея 80лв според мен се дължи на непрекъснатата работа на компресора като го смятам горе долу,това пък е върха на сладоледа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #11

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    мнение от специалист-търся

    ще пусна отново темата тук защото тук получих някой и друг коментара,но няма да споделям марката на климатика за да не би някой админ отново да я метне при марките.
    -идеше реч за климатик който не спира под 0-та/компресора/,но не духа и топло като другите си два събратя.моделите са едни и същи,вратите в къщата са постоянно отворени ,проблемният климатик е в най добре изолираната стая а духа най зле-и съответно според мои груби изчисления сметката за тока ми е повишена именно поради тая причина.
    -разликата в климатиците е единствено във фреона/предполагам/-новият/проблемния/е със 410 ако не се лъжа.
    -очаквам коментари какъв според вас може да му е проблема защото според техника който идва при външна температура +10 градуса ,климатика работи безупречно-даже и спира-пробва със фреон но се оказа че си е точно-САМО ДЕТО КАТО ПОЧНАТА ДА ПАДАТ ТЕМПЕРАТУРИТЕ ЕПОД 0-ТА ИДВА ГОРЕПОСОЧЕНИЯ ПРОБЛЕМ

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    dandani, Като казваш, че 3-те модела са едни и същи какво имаш в предвид, че са от една и съща марка или наистина са с едни и същи означения.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Еднаква марка обаче са различни години различни производители и партиди. Което значи че са коренно различни Осаки.

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #14

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    "моделите са едни и същи" - ако само с тази информация очакваш някакъв отговор -нещо си се объркал,не сме екстрасенси.Дай инфо и за мощностите и за помещенията.Разлика "само" във фреона = на разлика и в моделите.Причините може да са много.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Osaka CH-12-CN - търся консултация от майстори на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    "моделите са едни и същи" - ако само с тази информация очакваш някакъв отговор -нещо си се объркал,не сме екстрасенси.Дай инфо и за мощностите и за помещенията.Разлика "само" във фреона = на разлика и в моделите.Причините може да са много.
    Като чета из форума за осаките, че след забраната за внос на клими с газ Р22 се внясят със същия газ и надпис върху климатика Р410 нищо чудно да няма разлика и във фреона...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka - търся съвети и мнения
    От andonis във форум Климатици Osaka
    Отговори: 126
    Последно: 20-11-23, 22:08
  2. Търся дистанционно за OSAKA CH-17-NS
    От reaktor5 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-14, 17:14
  3. Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 09:09
  4. Качество на обслужване на климатици "Osaka"
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 06-08-11, 22:37
  5. Osaka CH-12-JV - търся схема
    От plastkomfort във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-10, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе