Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75

Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #46

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Да, толкова струва, 1460, ако не се лъжа струва Panasonic-а, който видях в Технополис.
    А за Дайкин, не знам, дори не съм виждал такъв в магазините, които съм посещавал.
    Ако цените са близки с марковите, а е доказано по-добър, предпочитам да дам малко повече пари срещу по-малко нерви. Трябва ми за в къщи, не за офис или за някое временно убежище, като вила или нещо подобно.
    Преди да купиш поискай инсрукцията за експлоатация и виж до колко градуса се препоръчва да работи на отопление.При повечето Панасоници пише -5гр.При по ниска температура доста спада мощността и ефективността им, макар че продавача ще те убеждава че инверторите работят до -20гр.Само при най скъпите Панасоници/2000 лв/ не е така.Освен това вътрешното тяло е по шумно от Дайкин,Митсубиши,Фуджитсу/ само 21 дб/.
    Виж темата "Съвет за по скъп инвертор"
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29102.40.html

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #47

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Преди да купиш поискай инсрукцията за експлоатация и виж до колко градуса се препоръчва да работи на отопление.При повечето Панасоници пише -5гр.При по ниска температура доста спада мощността и ефективността им, макар че продавача ще те убеждава че инверторите работят до -20грСамо при най скъпите Панасоници/2000 лв/ не е така.Освен това вътрешното тяло е по шумно от Дайкин,Митсубиши,Фуджитсу/ само 21 дб/.
    Виж темата "Съвет за по скъп инвертор"
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29102.40.html
    е да де , ама на повечето нови панасоници е 26 децибела , замерено на 1 метър от вътрешното тяло. До колкото си спомням , най-тихия домашен климатик е 22 децибела.
    Моите вчечатления от Панасоника е следното:
    За тази цена получаваш много добра машина, евентуалните проблеми са малко вероятни и са благодарение на смотани монтажници. Всички знаем , че тези машини не са вечни и е хубаво поне през 6-7 години да се подменят, също така след този период от време климатичната техника ще напредне дотолкова , че един седем годишен климатик си е вече антика.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #48

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    blue1 нещо съвсем ни обърка дишането - как най-напред ще ти прекарат тръбния път,а чак след като ти построят къщата ти монтират телата Аве criss не че са я построили къщата след това след това направиха шпакловката и изолацията. Както и да е, та вчеравидях една "Toshiba Daiseikai- 285 LDR" на цена 750 лева преди отстъпката с 2 години гаранция. Та по този повод ако ми разрешите ще ви цитирам една статийка от конгрес на вносителите на климатици в ***** от не знам си коа година беше:Внедрение целого ряда новых
    узлов, таких как компрессор и
    вентилятор внутреннего блока, а
    также более эффективного хла_
    дагента позволило TOSHIBA RAS_285LDR
    развивать значительную тепло_
    вую мощность. При номиналь_
    ной мощности охлаждения 2,8
    кВт этот кондиционер может вы_
    давать до 7,5 кВт тепла, что на 20
    процентов больше чем у преды_
    дущей разработки. Этот конди_
    ционер обеспечивает наиболь_
    шую в своем классе мощность
    обогрева при низких уличных
    температурах: 5,4 кВт при +2 гра_
    дусах Цельсия и 4,5 кВт при ми_
    нус 15 градусах Цельсия.
    С внедрением нового цифро_
    вого двойного ротационного ком_
    прессора на постоянном токе (со_
    ответствующего характеристикам
    нового хладагента), а также благо_
    даря высокой эффективности «но_
    вого гибридного инвертора», годо_
    вое потребление электроэнергии
    удалось понизить на 7 процентов,
    по сравнению с предшествующи_
    ми моделями. Также, значительно
    увеличен КПД (4,79 при работе на
    холод и 5,00 — на тепло).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #49

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    RSRV хубаво е да сменяш климите на 6-7 години но зависи с какво. Дали с "Панасоник" който никога го е нямал в каталога на Панасоник или с марка за която "случаен японски" производител като Тошиба дава 15 години гаранция. Не се заяждам просто горе цетираната тошиба новият модел в Япония струва 3000 долара. Така че 5 годишен за цена от 750 лева си е далавера.

  6. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #50

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    е да де , ама на повечето нови панасоници е 26 децибела , замерено на 1 метър от вътрешното тяло. До колкото си спомням , най-тихия домашен климатик е 22 децибела.
    Моите вчечатления от Панасоника е следното:
    За тази цена получаваш много добра машина, евентуалните проблеми са малко вероятни и са благодарение на смотани монтажници. Всички знаем , че тези машини не са вечни и е хубаво поне през 6-7 години да се подменят, също така след този период от време климатичната техника ще напредне дотолкова , че един седем годишен климатик си е вече антика.
    rsvr,по твоята логика,дай да си купуваме все мноого стари коли,клетъчни телефони...да не се набутваме,щото след една година почва спад в цените на посочените и ни връхлитат "извънземните технологии".Да не си купуваме двуядрени,триядрени или петядрени процесори,щото след година ще има извънземен процесор...Просто това е актуално за момента,това се предлага и купува...Аз не знам дали след 7 години ще съм жив...Нищо против Панасоника,ама да не ни пробутват дефектиралата и залежала стока !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #51

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Абе и аз си помислих,че става въпрос за изолаци и бояджийски истории,ама нейсе.
    Malone,избора си е изцяло твой,но при нас за 1400лв се предлагат Дайкин и Митсубиши,чисто нови/2006г/ с три години гаранция.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #52

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    RSRV хубаво е да сменяш климите на 6-7 години но зависи с какво. Дали с "Панасоник" който никога го е нямал в каталога на Панасоник или с марка за която "случаен японски" производител като Тошиба дава 15 години гаранция. Не се заяждам просто горе цетираната тошиба новият модел в Япония струва 3000 долара. Така че 5 годишен за цена от 750 лева си е далавера.
    Е как да го няма в никакъв каталог на Панасоник , пусни едно търсене в Гуглето и ще излезнат 14410 статии от цял свят.
    Идеята ми беше друга, за съжаление не сте ме разбрали,исках да кажа , че е хубаво да имаш чисто нов климатик и като остарее и започне да дава ядове му надавам шута и взимам отново от средния ценови клас , но с последни технологии и екстри. Това е като с нова кола, купуваш, караш 5 готини и отново и надаваш шута и следващата кола пак чисто нова. Според мене цена от 2500-3000 лева нагоре за домашен климатик си е кофти.
    Естествено е , че ако Панасоника и Дайкина са на една цена и със сходни показатели и екстри е по-добре да се вземе Дайкина защото е по-надежден и качествен.

    П.С. А между другото тази гаранция от 15 години за Тушибата ми изглежда мнооого голяма, да не е само на компресора?? Дори и обирджиите в битовата техника -Mielle не дават толкова много

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #53

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Става въпрос, че в японския сайт на Панасоник няма климатици, но както и да е има идруга логика: кое е по-добре чисто нов "москвич 418" или 5 годишна S класа? Не казвам, че Панасоника е москвича на климите /по скоро китайските ментаци са такива/ Но ако ви е направило впечатление оплакващите се от Панасоник са доста почти като като тези собственици на китайски клими.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #54

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Търся Компресор 110 V/60Hz (Втора употреба).

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #55

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Става въпрос, че в японския сайт на Панасоник няма климатици, но както и да е има идруга логика: кое е по-добре чисто нов "москвич 418" или 5 годишна S класа? Не казвам, че Панасоника е москвича на климите /по скоро китайските ментаци са такива/ Но ако ви е направило впечатление оплакващите се от Панасоник са доста почти като като тези собственици на китайски клими.
    ee, по съм съгласен на сравнението "чисто нов Сааб и 10 годишна Ес-класа", все пак и аз имам 2 годишна Ес-класа която дефектира като дърта Осака, монтирана от кварталните пияници, ама и там е въпрос на късмет. Е няма начин да не се повреждат пустите му Панасоници, като са едни от най-продаваните на пазара. Главните плювни по форумите са за 12-ките от така наречените дефектни "турски" партиди, които нашите герои от Техномаркет вземали от Турция с дефектни компресори на половин цена и ги разпращали за продажба предимно в провинцията.
    Чудното ми е друго: Защо при положение че Дайкин-а е Ролс-Ройса на климите и при положение, че сме държавата с най-много скъпарски автомобили на глава от населението в Европа, от всички климатици които виждам по улиците, Дайкин са по-малко от 1 %.
    Тази фирма май е много зле представена тук. При положение , че има и модели за 1400 лева , трябва да се продава здраво...да ама не.

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #56

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    rsvr,по-голямата част от хората даже не са и чували за тази марка,както аз наскоро разбрах за марката CHOFU.Всеки е свикнал с марки като Панасоник,Сони,Хитачи и др...,които се знаят още от времето на комунизЪма.При положение че Осака наводни пазара като Хавайски остров след цунами...все се надявам повече хора да вземат да се заинтересуват по-подробно за климатичната техника,така че да не си дават парите за боклуци.На мен примерно ми е много кеф да видя по стените на апартаменти или къщи нещо по-различно от Осака или Краун...Та се надявам тоя 1 процент да се увеличава!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    2
    #57

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Днес сутринта пускам климатика и 20 минути духа само вентилатора, и след това почна да мига Таимера.Като дадох Check ми писка на грешка F91.Някой знае ли какво означава тази грешка.Сега не работи, духа само 20 мин студено и изключва с мигаща лампа на таимера.
    Никъде не успях да намеря какво означава грешката.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #58

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от madcat87
    Днес сутринта пускам климатика и 20 минути духа само вентилатора, и след това почна да мига Таимера.Като дадох Check ми писка на грешка F91.Някой знае ли какво означава тази грешка.Сега не работи, духа само 20 мин студено и изключва с мигаща лампа на таимера.
    Никъде не успях да намеря какво означава грешката.
    Сервизни инструкции Panasonic Е12DKЕ:
    http://www.nettovarmepumpar.se/suppl...-e9.e12dke.pdf

    http://www.nettovarmepumpar.se/servi...-e9.12dkew.pdf

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #59

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Господа да ви питам,когато ви монтират климатика да ли са го вакуумирали и после дали са го тествали? Аз се занимавам с климатици от 1994 г. и досега съм имал проблем с 5 климатика. Много техници не вакуумират, а направо пускат климатика и щом тръгне е готов. Да ама не.Има и изключения.Винаги климатика трябва да се вакуумира и да се тества. Груба грешка е и ,че се пуска къс тръбен път. Тръбния път трябва да е минимум 3 линейни метра.Виждам,че някои пускат и по една педя тръби. Много груба грешка.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #60

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    madcat87 ако климатика е в гаранция, се обади във фирмата да дойдат да го видят.При моя не знам каква беше грешката, но симптомите бяха същите и се оказа изгорял компресор.
    klimatik при мен нищо не са вакуумирали :/ Направо го пуснаха, ама аз като не разбирам нищо така се получава ...
    М/у другото климтика беше отремонтиран в рамките на един месец и сега си бачка на 6.Надявам се за в бъдеще да няма подобни проблеми ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  2. Panasonic CS/CU-PW12CKE - вместо топло духа студено
    От TranchoV във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-09, 10:38
  3. Haier HSU-12RA03/R1(B) - вместо студено духа топло
    От xax4o във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-09, 11:05
  4. Osaka CH-12-DJ - не духа въобще топло
    От mantaman във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-08, 11:15
  5. Daikin F223TX-C - не духа топло
    От vasil770216 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-08, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе