Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Panasonic CS/CU-E12DKE - снимка на проблемният компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #16

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Спокойно бе хора, тия Техновците, продават толкова климатици на седмица , че ако се обяви истинската бройка, ще ги нападнат данъчните гадини.
    Чух, че зареждат много резервни части, има и времена в които разни чаркове липсват , ама като пристигне пратката и ще има за всички по много. Щом гаранцията ти е 5 години на компресора , кво ти пука, ако трябва 5 пъти да го сменят, нека те да си направят сметката дали друг път ще купуват дефектни партиди, па ако ще и за 100 евро парчето да са ги взели....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #17

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Щом гаранцията ти е 5 години на компресора , кво ти пука, ако трябва 5 пъти да го сменят, нека те да си направят сметката дали друг път ще купуват дефектни партиди, па ако ще и за 100 евро парчето да са ги взели....
    OK ама не ми се седи на студено при положение че съм си купил не най-евтиния боклук, ако ми го сменят за няколко дни до седмица добре - обаче ако се разваля всяка зима и трябва да ги чакам по минимум един месец..............

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #18

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    В гаранционната карта трябва да е упоменат максимален срок за гаранционно обслужване. Ако не го спазят може да изискаш подмяна на климатика /външното тяло/ или доплащане до друг - примерно по-високия клас, където няма такива проблеми (ТЕ12, XE12).
    За теб ще е най-добре второто, понеже разликата е малка, а тия ТЕ са много корави.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #19

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    В гаранционната карта трябва да е упоменат максимален срок за гаранционно обслужване. Ако не го спазят може да изискаш подмяна на климатика /външното тяло/ или доплащане до друг - примерно по-високия клас, където няма такива проблеми (ТЕ12, XE12).
    За теб ще е най-добре второто, понеже разликата е малка, а тия ТЕ са много корави.
    В гаранционната карта пише 1 месец максимум, обадиха ми се днес и ми казаха ако искам утре да отида до техномаркета да ми дадат чисто нов но бил от същата партида турчета които държали за такиви скучай? /егати идиотизма нямам думи/ може ли да предложиш на клиент брато нема проблем ще го сменим но очаквай и този компресор да изпуши даже доста по-скоро от твоя.
    Вариант2 - Към вторник се чакали компресори да дойдат и на 100% щял да е читав и да ми го сменят.
    Да ама аз вече не им вярвам таз песен я слушам няколко пъти и всеки път ще дойдат и за моя климатик все няма компресор..................

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #20

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Крайно време е, някой да потърси наказателна отговорност от Техномаркет за тези далавери.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #21

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    а що не ги питаш дали не може да си доплатиш и да вземеш от ТЕ серията това е извънземна красота и работи перфектно, преди време си играх с един такъв и ще ти кажа , че всички останали климатици които си барал досега,ще ти заприличат на евтини китайски недоклатени духалки от илиенци

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #22

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    а що не ги питаш дали не може да си доплатиш и да вземеш от ТЕ серията това е извънземна красота и работи перфектно, преди време си играх с един такъв и ще ти кажа , че всички останали климатици които си барал досега,ще ти заприличат на евтини китайски недоклатени духалки от илиенци
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=00002426
    Пише че е японски?
    Ако е така ще се пробвам

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #23

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от vfilipov
    В гаранционната карта пише 1 месец максимум, обадиха ми се днес и ми казаха ако искам утре да отида до техномаркета да ми дадат чисто нов но бил от същата партида турчета които държали за такиви скучай? /егати идиотизма нямам думи/ може ли да предложиш на клиент брато нема проблем ще го сменим но очаквай и този компресор да изпуши даже доста по-скоро от твоя.
    Вариант2 - Към вторник се чакали компресори да дойдат и на 100% щял да е читав и да ми го сменят.
    Да ама аз вече не им вярвам таз песен я слушам няколко пъти и всеки път ще дойдат и за моя климатик все няма компресор..................
    Посочете ми друга фирма като Техномаркет в България с толкова оборот/продадени клими/,и от която клиента иска едва ли не да реагират като бърза помощ.Виновни са подизпълнителите-ерго Техноклима,които според постовете тук са пълни некадърници,защото персонала е събран от кол и въже.Е,виновен ли е Техномаркет и Юли затова,че не може да се реагира веднага на всяка рекламация,да ремонтира некадърно монтирани климатици или,че Осман от новия Техномаркет в Кърджали решил че е монтажник и няма кой-знае какво сложно да монтира климатика на Ибрям!!!

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #24

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    те така мен ме мотаха ДЕВЕТ МЕСЕЦА ЗА ГАРАНЦИОНЕН ХЛАДИЛНИК

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #25

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Посочете ми друга фирма като Техномаркет в България с толкова оборот/продадени клими/,и от която клиента иска едва ли не да реагират като бърза помощ.Виновни са подизпълнителите-ерго Техноклима,които според постовете тук са пълни некадърници,защото персонала е събран от кол и въже.Е,виновен ли е Техномаркет и Юли затова,че не може да се реагира веднага на всяка рекламация,да ремонтира некадърно монтирани климатици или,че Осман от новия Техномаркет в Кърджали решил че е монтажник и няма кой-знае какво сложно да монтира климатика на Ибрям!!!
    Виновен е, dindo, защото климатиците на Техномаркет се монитрат от одобрени от тях подизпълнители! Да те говорим, че проблема там не е само с климатиците.

    И примерче - ако утре падне сграда, `щото Хасан объркал марката цимент в основата, кой ще е на топа - инвеститора или служителя на 3я подизпълнител?

    Определено очаквам от една фирма да се разширява докъдето има капацитет. А иначе си прав - все още има останали няколко свестни люде там... но намаляват!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #26

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    И какво излиза - в София право да монтират Panasonic и Samsung имат само одобрените 15-тина фирми ? И ако някой друг се излъже да монтира някоя от тези марки , като цъфне компресора какво правим ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #27

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    И какво излиза - в София право да монтират Panasonic и Samsung имат само одобрените 15-тина фирми ? И ако някой друг се излъже да монтира някоя от тези марки , като цъфне компресора какво правим ?
    Ами какво да става? Като искаш да монтираш панасоници и самсунги, си подаваш документите в КиК, удобряват те и дерзаеш. Взимаш климатиците от тях, всичко което се скапе гаранционно те си го подменят, ти си отговаряш само за монтажа който си извършил и лапаш кинти от профилактиките, които са 5 поредни години, гаранцията на компресорите на панасониците е толкова.
    Ако евентуално цъфне компресор , носиш тялото в КиК и ти го сменят и взимаш още пари.
    А ако те впишат в списъка на гърба на гаранционните карти, абсолютно винаги ще ти се подсигури работа.
    Тия толкова много климатици продават , че и 60 монтажни фирми да имат пак ще са претрупани.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #28

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Ами какво да става? Като искаш да монтираш панасоници и самсунги, си подаваш документите в КиК, удобряват те и дерзаеш. Взимаш климатиците от тях, всичко което се скапе гаранционно те си го подменят, ти си отговаряш само за монтажа който си извършил и лапаш кинти от профилактиките, които са 5 поредни години, гаранцията на компресорите на панасониците е толкова.
    Ако евентуално цъфне компресор , носиш тялото в КиК и ти го сменят и взимаш още пари.
    А ако те впишат в списъка на гърба на гаранционните карти, абсолютно винаги ще ти се подсигури работа.
    Тия толкова много климатици продават , че и 60 монтажни фирми да имат пак ще са претрупани.
    Е , да ама ми казаха , че в момента нямали нужда да дават други оторизации. Дори и въпрос не стана за подаване на документи. Нямали нужда и толкоз. А работа има наистина за 60+ фирми , а те са дали оторизация на 15 -тина . Разглеждайки сайта на сервиза им с готовите и чакащи ремонт климатици се вижда , че половината фирми не фигурират в списъка на оторизираните от сервиза. Значи ли това , че те ги монтират на свой риск ? Ако е така нищо чудно , че вкарват най-големите боклуци Samsung ,и историята с турските Панасоници. Климатиците ти ги монтират 50 фирми , ти признаваш гаранцията на 15-20 , а останалите си цакат! Какво по-хубаво от това
    А и аджеба на какви критерии те одобряват ? Оторизации се издават на фирми , някои от които си сменят персонала по 5 пъти годишно , други пък са си събирали групите от кол и въже както спомена някой по-горе. Казано честно - странна работа.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #29

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Ами съгласен съм с тебе, но те са направо монополист на пазара!
    Ако искаш ми вярвай, ама ми се е налагало няколко пъти да вися с часове /по работа/при климатиците в Техномаркет-до Метро и ще ти кажа , че те продават поне 15-20 климатика на час......прави си изводите.....другите фирми могат само да мечтаят за такива обороти

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #30

    Re: Компресор на Panasonic E-12DKE

    Това , че продават толкова е чудесно Няма лошо - намерили са ниша - наместили са се . Лошото е , че с тази избирателна оторизация ограничават гаранционната поддръжка . И това им дава възможността да внасят каквито си искат болкуци с ясното съзнание , че на 2/3 от продадените и монтирани климатици ,по една или друга причина гаранцията няма да важи Не знам обаче доколко им е правилна тази политика защото вече една голяма част от фирмите отказват да монтират Samsung, а някои вериги магазини отказват и да го продават. И след тази изцепка с Panasonic-a вече съвсем се оцапаха. Лошото е , че си го отнасят най-вече монтажните фирми - ходи обяснявай на някой клиент , че си е взел боклук и , че ако климатика му седи само месец в сервиза е късметлия . Особено след като 90% от покупките стават по критерии цена и дизайн + "компетентното" мнение на консултанта в магазина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 22-02-12, 00:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 18:53
  3. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 13:57
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 01:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе