Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 85

Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от ivoiv
    Здравейте, имам следния проблем. Ляото си купих Panasoniic CS/CU-W12DKE. Реших, че вече не може да се издъдържа на летните жеги а и въпроса с отоплението през зимата не ми беше решен /и още не е /. Лятото на охлаждане работеше сравнително добре като изключим шума от нископрелитащ самолет на външното тяло. Викам ще го преживея, но дойде зимата. Докато температурите не бяха паднали под 0 градуса духаше сравнително топло, но беше започнал да заскрежава външната пита още тогава. Сега при - 7 той е един чудесен вентилатор духащ хладък въздух. Външното тяло е направо сковано от лед а шума е неповторим. Изпокарах се вече със съседите и незнам вече какво да правя. Виках техници но ми казаха че всичко е наред. Ако това те наричат наред да му е... ..... и на Панасониците и на всичко. Комшията ми се топли с един Haier и няма никакви проблеми в тях си ходи по къс ръкав а аз зъзна като бездомно куче. Ще взема да го откача и направо на вторични .
    Включи го на охлаждане да го размразиш и ще топли. Е, по-лошо от мидея, но ще топли. Ако трябва и с гореща вода го размразявай.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #17

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    За 1300 няма свестни нови инвертори. Ако парите не стигат за добър инвертор е по-добре да се вземе много добър конвенционален. Mitsubishi, Daikin.
    Има, това http://klimatici.com/product_info.ph...roducts_id=106 отдава повече топлина от повечето конвенционални 12-ки

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #18

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Добре, кажи ми тогава кой конвенционален панасоник 12 не е кофти според теб, защото когато го купувах ми казваха че това е доста добър конвенционален климатик. А относно мидеята, вече съм напълно съгласен - никога повече няма да си купя уред на който да пише панасоник /изключение може да има само за телевизор/

    CU/CS A-125KE
    Ей на това му казвам много добър (да не казвам най) конвенционален панасоник.Просто е велика машина

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #19

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    ivoiv

    Виж сега направи това което ти казаха по-горе (размразяваш го,но не трябва да остава лед нито отвън нито отвътре на питата).Пускаш една духалка за половин час и тогава включваш климата.След един час оставяш само климатика.Между другото не си описал как си с топлинните загуби в помещението.В къща ли си не си ли.Вярвай ми от голямо значение е за работата на една машина.Без отопление колко гр.става в стаята?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #20

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Малко за защита на Панасоника. Имам една "играчка" W7DKE. Днес се прибрах в стаята беше 14* и не беше отоплявано от миналата година, но съм среден апартамент. Започнах процедура на бързо затопляне - двата климатика и локалното парно. След два часа температурата в стаята беше 20*. Климатика духаше 42* при външна температура -7.2*, но на авто режим на вентилатора, който беше минал на най-ниската първа степен. Ще гася парното и смятам да подържам нощес температурата с климатика в панелната кухня. В стаята се боря с YW9DKE. Така, че за толкова пари доволно качество. Марковите климатици са поне 4 пъти по-скъпи, а топлят не повече от два пъти повече. Навремето се колебаех между Мидея и Панасоник, но неспиращия винтилатор и пукането при нагряване и охлаждане наклони везната в полза на Панасониците. И да знаете, че от печка на дърва не съм виждал нещо до топли повече макар и старомодно.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    8
    #21

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Имам мидея 12 незнам си какво, ама на студ и е трудно, това като минавам през коридор в стаите! Панасоника е а9ckp5 и така грееее че да не повярва човек , че е произведен в малайзия. Помещенията са еднакви!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    91
    #22

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Проблема едва ли е в модела на климатика. И аз имам 2 бр Panasinic W7DKE ,в моментанавън е -14 градуса и работят перфектно. Според мен трбва да се викат техниците.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #23

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    така ! вече климатика е купен ! каквото и да говорим е излишно ! панасоник преди 10 години имаха страшни клими сега това което се продава в българия панасоник е абсолютен боклук по точно това което внасят от тях

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #24

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от ivoiv
    ....вече съм напълно съгласен - никога повече няма да си купя уред на който да пише панасоник /изключение може да има само за телевизор/
    ivoiv, много си заблуден , трябва да ти се признае ....
    никой не те е карал да си купуваш възможно най-евтин китайски боклук и да ревеш по форумите , че не топли ... пък и конвенционален
    който се прави на бакшиш и си стиска паричките да му скърцат в дюшека ще реве , да си беше взел като мене инверторни малайзийски панасоници щеше да се кефиш сега , както на качества , така и на сметката за ток .
    някои хора не се научиха , че няма безплатен обяд и винаги логиката им е "Баце , требва да е тъъничко , тъничко , ама максимално изтънено като за мене"
    научете се , че всяко качество си има цена , има и форуми където човек да се допита до умни хора , които знаят какво трябва да се купува за тези пари и да върши наистина добра работа през студените месеци .
    и последно , колкото и да е китайски избушеняк все нещо ме човърка , че този климатик е или повреден или му се е разбягал фреона от кофти монтаж или някаква друга повреда , що не извикаш друга фирма да ти го тестват , че това обледяване и хладката струя въздух , която отдава нещо много ме съмняват ....

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #25

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от rusen
    така ! вече климатика е купен ! каквото и да говорим е излишно ! панасоник преди 10 години имаха страшни клими сега това което се продава в българия панасоник е абсолютен боклук по точно това което внасят от тях
    И как го разбра? Колко Панасоника си имал досега? Или може би работиш в сервиза на Панасоник??

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #26

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    ... има и форуми където човек да се допита до умни хора , които знаят какво трябва да се купува за тези пари и да върши наистина добра работа през студените месеци .
    Къде са тези форуми дето приказваш за тях?
    По форумите обикновено разни хора с проблеми си чешат езиците, оплакват се да им мине или се мъчат да се убедят сами че не са се минали.
    Аз като питах преди година и нещо, панасоник бяха супер марка. Е не мога д асе оплача че не си вършеше работата. И студено правеше и топло... Дори бях много доволен от топлото.. По-рано тая година му се разтрака вентилатора вътре, а 31 декември се счупи компресора... Още чакам да дойдат да си го вземат...
    Митсубиши Хеви - велика фирма.... Нещо не хващам вяра вече, особено след като прочета темата за тях... Особено като знам със служебния КХ4 какви проблеми има...
    Карай да върви... Ама форума не е мястото където се получава ТОЧНА информация особено за новите модели...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #27

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Всяка машина се разваля, включително и нааай-скъпите и при това не е чак толкова рядко. Ако искаш да те заведа в техническия ни отдел да видиш две хевита и един скъпарски дайкин с изпогорели платки /не е от токов удър/, всяка техника може да сдаде багажа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #28

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Всяка машина се разваля, включително и нааай-скъпите и при това не е чак толкова рядко.
    Тъй тъй, абсолютно вярно. Става въпрос за това, обаче, че никой преди година и половина не знаеше че E9(12)DKE серията е абсолютна помия... Имах пари и можех да си взема по-скъпия вариант, само че реших че не ми трябва екстрата кислород. Откъде да знам, че двата модела нямат нищо общо... (особено компресорите).

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #29

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от ex-man
    Тъй тъй, абсолютно вярно. Става въпрос за това, обаче, че никой преди година и половина не знаеше че E9(12)DKE серията е абсолютна помия... Имах пари и можех да си взема по-скъпия вариант, само че реших че не ми трябва екстрата кислород. Откъде да знам, че двата модела нямат нищо общо... (особено компресорите).
    Там е проблема , че някои от твоите съветници никога не са пипали с пръст такъв климатик , а иначе дават съвети нашироко. Описаните от теб модели са си много добри , с изключение на дефектната партида, на която вероятно ти си се нахендрил и не си виновен за това, нито пък този който те е посъветвал да го купиш. От къде може да предположи човек , че ще попадне на дефектна партида , която е трябвало веднага да се изтегли от пазарната мрежа??
    Ако почна да ти разправям какви работи съм виждал ще се откажеш от повечето хубави марки климатици, но това са единични случаи и не трябва да са критерий за подбор на климатик.
    .....а за компресора , какво ги бавиш тия от КиК, отдавна е трябвало да ти го сменят. Панасоника е с най-дългата гаранция на компресора от всички марки продавани у нас /5 години/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #30

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    ex-man , има много компетентни хора тука в този форум , има и техници и монтажници , които си разбират от работата ...не съм съгласен с тебе , че само разни хора си чешат езиците ...
    освен това всяка техника се чупи , независимост от цената и качествата , все пак е техника , не е перпетуум мобиле - вечната и неизхабяваща се машина .
    лошото на панасоник е единственно сервиза им ... К&K са си един вид монополисти , стендове за панасоник само при тях ...
    и за E9DKE да се допитам --- доколкото знам имаш гаранция на компресора 5 години .... и другото което знам е че е японски компресора , чувал съм че имало и изгорели вече и то бая бройки АМА НЕ 9-КИ , АМИ 12-КИ - прочутата далавера на К&K , взели са цяла огромна партида климатици E12DKE с мъртво родени компресори , с ясното съзнание какво ги чака после - безплатна подмяна на компресорите .... но като цяло този модел климатици E9DKE се славят с високия си СОР и безпроблемната си работа , малайзийска сглобка и много специалисти го хвалят като бая удачна покупка цена спрямо качество .може да си попаднал на "петъчна бройка" правена в петък късния следобяд , когато тест контрола са били подпийнали вече

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LED TV 60" единствено изискване е да има DLNA
    От kalinntv във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 09-10-14, 23:39
  2. Външен вентилатор на FTXS...
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 111
    Последно: 05-04-13, 09:16
  3. Леденяса Панасоника
    От Daxy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 38
    Последно: 05-03-12, 19:38
  4. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 18:57
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-12-06, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе