Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 85 от общо 85

Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #76

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но &

    Съвет от мен, като не специалист, но потребител, при това имам 2 бр. клими подобни на твоите, а това се отнася и за всички марки/модели. Вентилатора (FAN SPEED) винаги на AUTO. Режима на компресора (MODE) никога на AUTO, а според сезона, зима/есен - HEAT, лято - COOL, ако в помещенията е прекалено влажно (над 65%) ползвай и DRY, това е режим на охлаждане с по-високо "влагоулавяне", принципно в COOL би трябвало да се изсушава достатъчно въздуха, но зависи от спецификата на помещението. За да не кихат децата настрои жалузите максимално към тавана и на +23С желана температура, все пак по-добре лек дискомфорт за теб, отколкото хапове за тях. Незабравяй веднъж месечно да миеш филтрите на вътрешното тяло.
    Успех! Дано ти служи дълго време!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #77

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от giorev
    Съвет от мен, като не специалист, но потребител, при това имам 2 бр. клими подобни на твоите, а това се отнася и за всички марки/модели. Вентилатора (FAN SPEED) винаги на AUTO. Режима на компресора (MODE) никога на AUTO, а според сезона, зима/есен - HEAT, лято - COOL, ако в помещенията е прекалено влажно (над 65%) ползвай и DRY, това е режим на охлаждане с по-високо "влагоулавяне", принципно в COOL би трябвало да се изсушава достатъчно въздуха, но зависи от спецификата на помещението. За да не кихат децата настрои жалузите максимално към тавана и на +23С желана температура, все пак по-добре лек дискомфорт за теб, отколкото хапове за тях. Незабравяй веднъж месечно да миеш филтрите на вътрешното тяло.
    Успех! Дано ти служи дълго време!
    Температурата по- добре да е 25-26 градуса.Честно казано аз съм с дайкин и също като го пусна кихам-иска аклиматизиране.Едниственият климатик от който не съм кихал, но той духа един хладен(а не студен) въздух и се усеща едно леко хладене е дженерала ми, макар и в 15 кв.м. спалня(тоест има условия за създаване на течение в малко помещение).
    Комфорта от дженерал от климатиците които съм имал е най-голям, а най-тих и безшумен климатик който съм имал е дайкин.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #78

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от giorev
    ако в помещенията е прекалено влажно (над 65%) ползвай и DRY, това е режим на охлаждане с по-високо "влагоулавяне",
    Режим DRY се постига като комбинира топло със студено не само охлаждане... идеята е да се стопли помещението за да се изпари влагата от стени под и т.н а след това в режим охлаждане тя да се кондензира в/у топлообменника и да се отведе на вън чрез дренажа

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #79

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но &

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Температурата по- добре да е 25-26 градуса.
    Прав си, имах предвид, че +23С е минимума, но по-правилно е да говорим за амплитуда, мисля че повече от 10 градуса разлика е вредно за всички възрасти.
    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Режим DRY се постига като комбинира топло със студено не само охлаждане... идеята е да се стопли помещението за да се изпари влагата от стени под и т.н а след това в режим охлаждане тя да се кондензира в/у топлообменника и да се отведе на вън чрез дренажа.
    Не съм сигурен в това, което пишеш. Например през зимата Панасониците ми не топлят в този режим, дори в първите минути, веднага започват да отделят хладен въздух. През лятото обаче, помещението е топло, така че няма особен смисъл да се стопля допълнително... Моето обяснение е, че в DRY климатика прецизира работата на вътрешния вентилатор, потока въздух е по-слаб, за да се получи по-качествен конденз, съответно влагоулавяне, това пък възпрепятства ефективното охлаждане, така че мисля че разхода на електричество се вдига в този режим. Не твърдя, че съм 100% запознат с функцията и ако има някой истински специалист, ще съм му благодарен да ни "просветли".

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #80

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Малко извън темата но това тук http://www.hdclima.com/index.php?opt...d=42&Itemid=75 , дали е вяро?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #81

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Според мен това е нереално като цени.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #82

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    МОГО ДОБРА ОФЕРТА за да е вярно

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #83

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от buki1
    Малко извън темата но това тук http://www.hdclima.com/index.php?opt...d=42&Itemid=75 , дали е вяро?
    Ако се загледаш ще видиш, че това е цена само за вътрешно тяло

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #84

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Благодаря eddy , наистина е така .
    Помислих , че е дошъл комунизма

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #85

    Re:Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Бива промоции, ама тук са се оляли като са писали...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. LED TV 60" единствено изискване е да има DLNA
    От kalinntv във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 09-10-14, 23:39
  2. Външен вентилатор на FTXS...
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 111
    Последно: 05-04-13, 09:16
  3. Леденяса Панасоника
    От Daxy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 38
    Последно: 05-03-12, 19:38
  4. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 18:57
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-12-06, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе