Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    18
    #31

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Здравейте!И аз притежавам въпросния климатик от около месец.
    Моите наблюдения досега са повече от добри.Стаята в която работи е наполовина по-малка от капацитета на клатика.Външна изолация 5 сантиметра стиропор плюс стиропор на тавана.Пластмасова дограма,западно изложение.Климатика е монтиран под навес.Вътрешен апартамент панел.
    От монтажа му до сега работи като on-off машина при зададени 26 градуса.Само да отбележа,че в апартамента температурата зимата не пада под 20 градуса.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #32

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от palermo1202
    Само да отбележа,че в апартамента температурата зимата не пада под 20 градуса.
    Супер,май ще ти трябва климатика повече за охлаждане лятото-да не ти е напразна покупката.А някои и с отопление трудно минават тези стойности.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #33

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    И времето ако се задържи така... над -10оС, може да се отвори входната врата, та да се отоплява и съседа отсреща.
    Щеше да е добре да имам съсед
    Очевдидно е че ще паля котела в големите студове.. :-/


  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #34

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Китаеца се оказа жилав, топли добре въпреки загубите които има помещението.
    Бях го оставил 2 денонощия докато ме нямаше на 25, върнах се и при външна -5, вътре беше 22,5 и беше намалил вентилатора на половина, което за мен е комфотно. Консумацията в този момент беше около 800W. Изходящата струя измерих 49гр.
    При повишаване на темп. 26-27 косумацията се вдига до номиналните 1100-1150w,и над 27 вече качва на макс 1400w, но и дефроства по-често при минусови или близки до 0 градуса температури.
    Установих ,че за моето помещение е по-добре да го държа на 22-23 по дистанционо-вентилатора на ауто, за да имам 21-22. Иначе става студено и пак толкова харчи. Естествено в кородора, бокса и банята темп. е с няколко гр, по-ниска, но няма как, кубатурата е голяма.

    Общо взето съм го виждал да се държи на 400-500w само ако му задам 20гр, и на вън е над 0. Като цяло вече станаха месец и половина и съм доволен от този модел.
    Поздрави

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #35

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    ..... изчакай сметката за ток
    При мен същата машинка работи в стая 19 кв. с една външна стена, гипсокартон с вата на нея и гипсокартон на останалите 2 стени. Има западен голям прозорец (не зная колко квадрата точно). Тавана е свален с гипсокартон, но няма вата. Един месец малкия си беше у дома а не на детска и климатика от 06 до 23 часа работи на 22 градуса като така поддържа в стаята 24 градуса и от 23 до 06 ч. е на 19 градуса като поддържа 20-21 в стаята. Проветрява се 4-5 пъти дневно като при всяко проветряване температурата спада с 1-2 градуса в стаята. От 15 дни съм му закачил машинка за измерване на консумацията, и като я гледам не ми харесва особено работата. За 15 дни ми е изгорил 18 лева при зададена цена 0,17 лв. за кв.ч. (усредненна стойност нощна-дневна). Тези дни и не беше особено топло... сутрин 0 до -3 , а през деня 6-7 градуса. Това което забелязвам обаче е , че най-много му харесва да работи между 400-600 вата моментна мощност. Падне ли на 300 и изключва в он-оф режим. Но пък ме топли и съм доволен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #36

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Всичко съвпада, само че аз имам двойно повече площ и големи загуби
    Реално моментна консумация от 500-800W при поддържане на 22 ( заадени24 и вентилатор на ауто) за моя апартамент е ОК.
    Всичко това при външни темп. над 0, при под -0 всичко се променя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #37

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Ето, че вече застудя и имам впечатления от работата му и при минусови температури.
    като цяло машината си работи , но най-кофти е около +2*/ 0*/-2* градуса, на всеки 45-50 мин. после по 15мин. дефрост.
    Помещението изстива за тези 15 мин с 0,5-1 гр.( за другата зима ще гледам да направя изолация , че така си е е#ало мамата )

    Другото, което ми напрви впечатление е, че не влиза в дефрост така често, явно заради по-сухия въздух, но и днес , сутринта при -5*гр. си закова на 493w консумация и не мърда от там, независимо какво съм му задавал от дистанционното и не дефроства.
    Просто не развърта компресора на макс. Духа топло,(около 35*гр. е струята) но не както снощи беше 48*гр., а на вън пак си беше студ - около минус 4/5*
    На какво се дължи това, че вдига мощност ?

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #38

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Аз съм с такъв, но е без -1 отзад, от 06.2009г. досега единствения ми проблем, е че миналата зима, беше станал леден блок ( и осаката ми не е замръзвал така). Въпреки това работеше и в стаята си беше 24гр., спрях го, размразих си го и до ден днешен да чукна на дърво си греее/охлажда според желанията ми. Стая 16кв.м с изолация 5см. и ПВЦ дограма. При зададени 22 на дистанционното в стаята е 24, как се получава и аз незнам. За разход на енергия смятам че е доста добър. Точно, само той колко харчи, не съм измервал, но този и 9-ката в спалнята(и двата нонстоп), 120л. бойлер(нонстоп), телевизор, лаптоп и осветление повече от 115лв. ток не съм имал досега (говарска печка НЯМАМ). Дано, да се окаже, че компресора му, не е като на RE9HKE, преди три дена си замина компресора (пружинката му). Гледах да видя, дали е същия компресор, ама неможах да намеря нищо.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    По сервизна документация моделите RE9JKX, RE12JKX, RE9HKE и RE12HKE са с абсолютно един и същ компресор с означение по документация CWB092256 и цена в интернет за нов от 635 до 835 лева.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #40

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Да ама при JKX вече компресора има една допълнителна щампа която означава че са сменили материала на злощастната пружина....

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Сменили материала и сега новата пружинка издържала 20% повече. Вместо сегашните 2,5 години работа новата пружинка вече издържала 3 години.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #42

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Сменили материала и сега новата пружинка издържала 20% повече. Вместо сегашните 2,5 години работа новата пружинка вече издържала 3 години.
    И откъде имаш тези наблюдения?
    Щото поръчките за резервни части са нещо до което имам достъп, а моите наблюдения са коренно различни.
    Освен това от 2,5 години до 5 години, никой от собствениците на Панасоник не се интересува от стойността на компресора, защото е гаранционен.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #43

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    По сервизна документация моделите RE9JKX, RE12JKX, RE9HKE и RE12HKE са с абсолютно един и същ компресор с означение по документация CWB092256 и цена в интернет за нов от 635 до 835 лева.
    ако някой закъса толкова мога да му дам този компресор за 240 лева с ДДС!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328266260[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Сменили материала и сега новата пружинка издържала 20% повече. Вместо сегашните 2,5 години работа новата пружинка вече издържала 3 години.
    моите пружини издържат 100 години

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #44

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Гаранция от производителя!

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #45

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Здравейте.Ползвам този климатик от около 3 месеца.Напоследък обаче ми се появи един странен проблем.Като пусна климатика и духа само леко затоплен въздух и въобще не може да вдигне обороти на вътрешното тяло.Този проблем ми се появи като позастудя малко и така си кара ако ще да го оставя и цял ден.Иначе се дефроства пак на около час.Външното ми тяло е чисто няма никакъв лед.Днес се позатопли малко и тръгна нормално.Измерих му обаче температурата на струята и не надвишава 35-36 градуса,а разбрах,че трябва да е около 45.Някакви идеи за същността на проблема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  2. PANASONIC CS/CU-RE12JKX или FUJITSU ASYA12LGC
    От blagson във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-11, 15:09
  3. PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!
    От modem във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 801
    Последно: 22-09-09, 02:14
  4. Panasonic CS/CU-RE12JKX - не поддържа зададената температура
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-09, 18:29
  5. Panasonic CS/CU-RE12JKX - ще топли ли зимата?
    От joyboy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-09, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе