Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 121
Like Tree32Одобрявам

PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #31

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Неволята учи vaskin .Иначе браво за добре свършената работа.Можело е и производителят да го предвиди,последващият проблем със разскрежаването,но...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #32

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Да споделя последното което промених по климатика - свързах последователно към вътрешният тръбен датчик (който е 20К) съпротивление от 1,5К , за да може да се загрява малко повече питата на вътрешното тяло преди да развърти турбината - по този начин избегнах неприятното "за мен" хладно полъхване. При нормална работа (20К) турбината развърташе почти веднага след като се включеше компресора (консумация около 200вата на енергометера) , а сега след добавеното съпротивление достига около 550вата (зависи от външната температура) и тогава развърта турбината и се усеща по топла струя "това ми беше и целта". Така вече започна да ми харесва как работи, макар че несъм сигурен до колко вредя на работатат на климатика мисля да го тествам за по продължителен период от време.

    За 214 часа имам консумация 102,54KW , това е 0,479KW за 1 час -> отоплям стая 16КВ/М с 2 външни стени "без иозолация" (прозорец с западно изложение), през нощта докато се спи държа климатика на 21*, а през деня на 23*-24* (само да отбележа че се потдържат и релно зададените градуси в помещението). Немога да преценя тази консумация средно за час нормална ли е или много ?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #33

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от vaskin
    Да споделя последното което промених по климатика - свързах последователно към вътрешният тръбен датчик (който е 20К) съпротивление от 1,5К , за да може да се загрява малко повече питата на вътрешното тяло преди да развърти турбината - по този начин избегнах неприятното "за мен" хладно полъхване. При нормална работа (20К) турбината развърташе почти веднага след като се включеше компресора (консумация около 200вата на енергометера) , а сега след добавеното съпротивление достига около 550вата (зависи от външната температура) и тогава развърта турбината и се усеща по топла струя "това ми беше и целта". Така вече започна да ми харесва как работи, макар че несъм сигурен до колко вредя на работатат на климатика мисля да го тествам за по продължителен период от време.

    За 214 часа имам консумация 102,54KW , това е 0,479KW за 1 час -> отоплям стая 16КВ/М с 2 външни стени "без иозолация" (прозорец с западно изложение), през нощта докато се спи държа климатика на 21*, а през деня на 23*-24* (само да отбележа че се потдържат и релно зададените градуси в помещението). Немога да преценя тази консумация средно за час нормална ли е или много ?
    Щом си подпрял с 1.5ком си изменил стойноста и сега зададени 24 са като 26 преди.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #34

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    ... Той е подпрял тръбния, не въздушния датчик.

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #35

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    и това се води двуредов топлообменник https://forum.setcombg.com/index.php...ch=10026;image поправете ме ако греша а доставчиците на Панасоник си малчат и сигурно поне 10 пъти е чел преглеждал темата

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #36

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    И защо сте толкова възмутени?Панасоник(като производител на климатици)се издъниха преди доста години и не знам защо ги превъзнасяте толкова а пък сега .........."как може?"

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Panasonic правят и класни машини. Тази обаче не е от тях. Като изключим прословутия проблем с онези компресори преди години, не знам някой да се е оплакал от малайзийски или японски Панасоник. Топлят, не замръзват, икономични са.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #38

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    vaskin : евала за модификациите. моля продалжавай да споделяш наблюденията си. ЕВАЛА!

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #39

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    и това се води двуредов топлообменник https://forum.setcombg.com/index.php...ch=10026;image поправете ме ако греша а доставчиците на Панасоник си малчат и сигурно поне 10 пъти е чел преглеждал темата
    ако визираш мен - не си мълча - следя темата и смятах в понеделник да разглобя и заснема подробно трите външни тела на 9,12 и 18 от тази серия, както и да монтирам една машина за тест при мен

    искам обаче да припомня, че точно този климатик струва колкото една мидеа от най-ниския клас 12HRDN1 и следователно се очаква да работи като един средностатичтически китайски инвертор от най-ниския клас - нищо повече от това - няма как да стане чудото!!!

    отдавна беше време да се разбере, че като се каже панасоник трябва да се попитай кой по точно, сега гледам същото стана и с дайкин - преди като се кажеше дайкин значеше дайкин, сега вече не е така, защото всички видяха че има и нисък клас

    просто всички трябва да свикнат, че новата мидеа се казва панасоник и моделите инвертор са UE и YE, а неинвертора е UW

  12. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #40

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket

    VASKIN-бъди по-внимателен при избора на "майстори" и фирми за доставка на климатици, защото ако караш така те ще го доунищожат окончателно...
    защо още тогава не спомена къв му е проблема или ще кажеш че не си знаел

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #41

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Защото проблема прилича наистина на "майсторски" и е съвсем нормално да се заблудя, след като през ръцете ми са минали десетки подобни климатици, които обледяват на полоси поради добре известни "майсторски" причини

    Тъй като имам продадени и инсталирани (от мен и колеги) НЯКОЛКОСТОТИН от този модел и това е първото оплакване от такъв тип е логично да вадя своите заключения на базата на някаква статистическа извадка, която е доста представителна поради броя инсталирани и работещи климатици...

    Ако просто ще си чешем езиците, пардон клавиатурите, и ще пишем постове с подскачащи кретенски емотикони накрая по-добре за приключим темата...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #42

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    и това се води двуредов топлообменник https://forum.setcombg.com/index.php...ch=10026;image поправете ме ако греша а доставчиците на Панасоник си малчат и сигурно поне 10 пъти е чел преглеждал темата
    Що, да не би да е едноредов?
    За цената си е направо чудесен. Колко са марките с модели на тази цена?
    Добави и 5 години гаранция на компресора.
    Освен това доставчиците на Панасоник не са "производителите" на Панасоник та да атакуваш тях. Те предлагат каквото им предложат. А купувача има правото да си избере климатик за 800 лв. или за 2800 лв. Ако търсиш климатик с "пълен" двуредов топлообменик, ми пиши на лични, обещавам да ти осигуря.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #43

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Неволята учи vaskin .Иначе браво за добре свършената работа.Можело е и производителят да го предвиди,последващият проблем със разскрежаването,но...
    И още нещо по темата, която както се вижда е типична за българския манталитет и култура...
    Vaskin, трябва да знаеш, че има стандартна процедура при такъв проблем и тя е следната:
    -източваме наличното количество хладилен агент в подходящ съд и го претегляме с електронна везна;
    -ако съответства на това на табелката на климатика, тогава евентуално може да почнем да разсъждаваме по неволите на потребител, който си е купил неподходящия климатик, да местим датчици и т.н.
    -ако количеството НЕ съответства трябва да си отговорим на въпроса ЗАЩО и как се е получило това несъответствие, защото ако не намерим отговора на този въпрос няма как да продължим успешно нататък;
    -а продължението е следното:проба на херметичност със сух азот при налягане поне 30 бара за 24 часа, намиране и отсраняване на евентуален пропуск, вакуумиране и зареждане с вярното количество хладилен агент;
    Аз дълбоко се съмнявам, че ти си минал по тази ЕДИНСТВЕНО възможна процедура за диагностика на климатик, който образува такива полоси, както на приложените снимки.
    Ако желаеш прати лично съобщение и ще се опитам да ти помогна в диагностиката и отсраняването на проблема, ако пък си мислиш, че си се справил успешно с преместването на датчика, то...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #44

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Здравейте отново, преди няколко дена ми направи впечатление че климатика е започнал да разскрежава периодично "МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е ВИД АВАРИЕН РЕЖИМ, ПРИ ОТЧЕТЕНА ГРЕШКА НА ДАТЧИК" (от 45мин до около 1час) без да се е образувал скреж по външното тяло , пуснах една проверка за грешки от дистанционното и ми "бипка" на H23 (пише че е вътрешен тръбен датчик - за всеки случай пробвах и с друг датчик със същата стойност но нямаше разлика). Изключвал съм го от контакта за 4 часа - отново без резултат, при проверка за грешки отново H23 бипка. Пробвах и с бутона на дистанционното error reset - отново същата грешка си бипка. Моля ви помогнете ми да реша този проблем

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Климатика ти не е ли в гаранция?

    Можеш да разкрачиш датчика и да му измериш съпротивлението, при +25° съпротивлението на тръбният датчик на вътрешното тяло трябва да е 20 kΩ. При същите условия съпротивлението на въздушният датчик на външното тяло е 15 kΩ. Тази грешка индикира за проблем в тръбен датчик за температура на вътрешното тяло, като преценката за дефектиране се прави и в зависимост от показанията на въздушен датчик за температура на външното тяло. Информацията за грешката и стойностите на съпротивленията са от друг модел CS/CU-E_MKE.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 20:39
  2. събиране на фреон в режим на отопление
    От mjechev във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 20
    Последно: 28-08-12, 23:43
  3. Bard KFR-35GW/X1 - код за грешка в режим отопление
    От alex2004 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 15-07-12, 15:43
  4. Отговори: 10
    Последно: 28-02-12, 08:25
  5. Споделете как в режим на отопление се държи климатика ви !!!
    От jav_1975 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе