Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 121
Like Tree32Одобрявам

PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #46

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    "valen1" - за сега нямам положителни резултати (все още си размразява периодично и си стои грешката), но намерих информация за изчистването на грешките (от вътрешната страна на капака на вътрешното тяло) само където не мога да си го преведа точно как се прави.
    Ето и текста:
    way to delete abnormality memory

    by starting cooling operation using test run operation mode , and pressing "check" button at remote controller the previously recorded abnormalities are deleted

    checking point if no operation condition

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #47

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    много джедайската е написано това
    айде да се пробвам аз :

    път/начин за изтриете ненормалната памет /запазените грешки/

    със започването на работа в режим охлаждане , докато сте в тестов режим на, и натискайки "chek" бутона на дистанционното записаните в паметта грешки се изтриват.

    последния ред съм туш - определено е нещо от сорта : място за проверка ако не е в състояние да работи.
    но съм х за последния ред.


    а бе с две думи пускаш го в тест режим и като почне да духа студено натискаш чека и ще изтрие грешките - големи веселяци са тия китайци

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #48

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Какво имаш предвид "пускаш го в тест режим" - защото аз пробвах така: пускам на студено и след това натискам "CHECK" (пробвах с еднократно натискане на check , после пробвах като задържа check) но не се изчиства. Мисля си че не правя нещо правилно.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #49

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    To clear memorized error (Protective operation) status after repair:
    1. Turn power on (in standby condition).
    2. Press the AUTO button for 5 seconds (A beep receiving sound) on the main unit to operate the unit at Forced Cooling Operation modes.
    3. Press the CHECK button on the remote controller for about 1 second with a pointed object to transmit signal to main unit. A beep sound is heard from main unit and the data is cleared.
    ---------------------------------------------------------
    1. Включете захранването на климатика без да му подавате команда за тръгване;
    2. Натиснете и задръжте за 5 секунди бутонът намиращ се на панела на вътрешното тяло. На петата секунда от задържането ще се чуе еднократен звуков сигнал указващ, че климатикът тръгва в режим Охлаждане;
    3. С насочено дистанционно управление към вътрешното тяло натиснете и задръжте за 1 секунда бутона CHECK намиращ се на дистанционното управление. Вътрешното тяло ще издаде звуков сигнал указващ, че данните са изтрити.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #50

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Златен си "valen1" - изчисти грешката, сега си бипка на 'H00' че няма проблеми. Какво ли не пробвах тези дни. Сега ми е интересно дали ще спре да разскрежава периодично - ще го видя до 2 часа и ще пиша отново. Много ти благодаря, а също и на останалите които се опитаха да помогнат .

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #51

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    жалко, че не съм завършил института по психология на МВР, че да направя психологичести портрет на потребителя "vaskin"...
    тръгнахме от заскрежнената пита, оплюхме както се подобава панасоник, местихме датчици и настъпи разиомълчание... като че нищо не се се случвало...ни вопъл ни стон какво стана с ледения колан, с калпавия панасоник?!?
    и тази нощ отново позив за помощ без НИКАКЪВ коментар по предходния проблем този път за нов проблем видите ли с датчик?! и какво: натискаме кенсъли, чекове и игнори и ПОБЕДА след няколко звукови сигнали всичко е наред и така до следващия път...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #52

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Аз се моля да не идва скоро момента когато във всеки климатик ще има по един гигахерцов процесор с опции за овърклок на компресора че тогава какви писания ще настанат..................

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #53

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Винаги има и такива като мен, които да пробват и експериментират с различни неща (не само с климатици) въпреки че ми е пределно ясно за риска да се обърка нещо и вместо да стане по-добре , да стане много по-зле. Сега е момента да благодаря на създателите на този форум - супер е. Хубаво че има и доста доброжелателни хора, които са готови да помагат.

    1.Относно леденият колан - бях писал че се оправи след преместването на външният тръбен датчик.
    2.След изчистването на грешката H23 - климатика работи 1:40мин , питата доста се заскрежи и включи да разскрежава (което ми се струва вече нормално).

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #54

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Заради такива хора вече слагам гаранционни лепенки на вътрешно и външно тяло, пък нека си ги разглобяват после гаранция друг път.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #55

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    в такъв случай след като в българия има продадени няколко хиляди климатика от този модел нека да дадем препоръка на собствениците да си преместят датчика...супер е...добре че има такима форуми, че производителите да се научат как се правят климатици...

    velev, това с лепенките ми хареса - едно време от климаком правеха така - прилича ми на запечатана канцелария с хартиена лепенка с два мокри печета и канцеларско лепило КОВЕ - класика в жанра...много се кефя...особено като някой изпищи с гаранцията...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    16
    #56

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Лошото е че когато си купуваш една стока в магазина ти я хвалят и те убеждават че няма да имаш никакви проблеми, а след като я закупиш недай си боже да стане нещо и опреш до сервиз "гаранционен" започват едни въртели и размотавания, които на повечето от нас са добре познати. Затова лично аз предпочитам да ми отпадне гаранцията и да не се занимавам със "безплатният сервиз".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #57

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    в такъв случай след като в българия има продадени няколко хиляди климатика от този модел нека да дадем препоръка на собствениците да си преместят датчика...супер е...добре че има такима форуми, че производителите да се научат как се правят климатици...

    velev, това с лепенките ми хареса - едно време от климаком правеха така - прилича ми на запечатана канцелария с хартиена лепенка с два мокри печета и канцеларско лепило КОВЕ - класика в жанра...много се кефя...особено като някой изпищи с гаранцията...
    Ами имах такъв клиент още когато работех с втората употреба беше чудо разглобяваше тоя човек всичко. А гаранционни стикери има различни варианти може да се поръчат има фирми правят ги.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #58

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    и все пак зависи от КОГО и КАКВО купуваш
    въпросния климатик ценово почти се изравни с мидеа ако въобще това може да бъде мярка за средностатистически китайски инвертор и е пределно ясно, че в този ценови клас не може и не трябва да се очакват неземни чудеса
    и пак опираме до най-болната тема - монтажа - ако не е тайна ще разкриеш ли от кой магазин си купи климатика и кой ти го монтира...

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #59

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    имаш си 2 години гаранция - можеш да си правиш с играчката си каквото си искаш - производителя не ти е забранил да си играеш с нея - продавача няма незнам да има право да го прави.

    лепенки няма да издържат навън - може да ги пломбирате или да наливате оцветен фреон както навремето беше бензина да се знае кой какво и от къде е пълнил.


  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #60

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Отварянето на климатика и ровенето вътре е далече от "играенето с него".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 20:39
  2. събиране на фреон в режим на отопление
    От mjechev във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 20
    Последно: 28-08-12, 23:43
  3. Bard KFR-35GW/X1 - код за грешка в режим отопление
    От alex2004 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 15-07-12, 15:43
  4. Отговори: 10
    Последно: 28-02-12, 08:25
  5. Споделете как в режим на отопление се държи климатика ви !!!
    От jav_1975 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе