Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 121
Like Tree32Одобрявам

PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #61

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    абсолютно си прав - имаш си климатик и имаш право да правиш с него каквото си искаш...ако решиш го нарежи за скраб...
    но НЯМАШ право на базата не неизвестно какъв монтаж, на базата на какви ли не експерименти да правиш иронични изводи за това кой какви климатици произвежда и тук упрека не е към vaskin, а към дежурните присмехулници, пардон "специалисти", във форума, които като им покажеш пръст, на който има буквата "п", веднага асоциират с панасоник и изливат кофата с помията...
    за да не бъда голословен визирам "zzz" и компания
    vaskin, ако продължаваш да имаш проблем мога да ти пратя група от софия и да ти провери климатика, ако ти се експериментира - продължавай, но бъди коректен към производителя - т.е. не наливай масло в огъня на присмехулниците...


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #62

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Колко хубави били орязаните Panasonic, че и евтини на всичко отгоре 1100 лева. Чудене и възмущение как може да има хора дето да не им харесва това, че половината тръби в топлообменника липсват.

    И накрая една препоръка да се избягва купуването на климатици от търговци, който търсят и най-малкият повод да откажат гаранция. Ще ги познаете по това, че лепят стикери по телата. В закона за защита на потребителя нищо не пише за стикери и не съществува подобна възможност за отказ от гаранция, но по безсмислените им действия може да разберете какво ще бъде отношението им към Вас, като евентуален техен клиент.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #63

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    ...vaskin, ако продължаваш да имаш проблем мога да ти пратя група от софия и да ти провери климатика, ако ти се експериментира - продължавай, но бъди коректен към производителя ...
    vaskin - продължавай - климамаркет има реномето на човек който си държи на думата. така че няма страшно, ако трябва на панасоник.бг на ръце ще го занесем от мене имаш 20-тачка за куриер ако стане нужда чак толкова.

    climamarket : човека не роптае и не оплюва марката ,а напротив - прочети назад само неговите неща. дори е реклама.вярно има проблеми, но намира решения. има сервизни, машината е от добре документираните, има и описания на самия климатик как да си чисти грешките , каза че от някаква табелка смъкнал надписа. виждал си сервизно на други климатици - трябва да се гадае кое как е направено.

    много собственици на фирми за монтажи има тук - що не се радвате от предложените решения , може да ви влязат в работа , а роптаете че едно момче което знае какво прависи е отворило климатика?
    +1 на valen1

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #64

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    точно защото не роптае, и има проблем предложих моята помощ, в което не виждам нищо лошо...и мисля че се преиграва с това "носене на ръце" и подобни излишни приказки...
    точно защото съм чел написаното от vaskin по-горе разбирам, че неговия климатик вече не е с вярното количество хладелен агент (викал е майстрор за доливане) и мисля, че начина за отстраняване НЕ Е МЕСТЕНЕ на датчика, а зареждане с правилното количество хл.агент и не виждам кой трябва да се радва на такова НЕПРАВИЛНО решение на проблема и на кого то ще влезе в работа.
    колкото повече vaskin човърка своя климатик толкова повече ще се създава впечатлението, че той е жертва на панасоник, които произвеждат боклукчави климатици...и това несъмнено ще донесе неизмерна радост на някои хора тук...
    за голямо съжаление без да обиждам vaskin съм убеден, че той НЕ ЗНАЕ КАКВО ПРАВИ като човърка по датчиците на климатика...
    всеки един климатик с "доливане" и местене на датчици може да бъде обявен за най-големия боклук и ако аз роптая срещу нещо това ако ще се помага, да се помага, но професионално...

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #65

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Колко хубави били орязаните Panasonic, че и евтини на всичко отгоре 1100 лева. Чудене и възмущение как може да има хора дето да не им харесва това, че половината тръби в топлообменника липсват.

    И накрая една препоръка да се избягва купуването на климатици от търговци, който търсят и най-малкият повод да откажат гаранция. Ще ги познаете по това, че лепят стикери по телата. В закона за защита на потребителя нищо не пише за стикери и не съществува подобна възможност за отказ от гаранция, но по безсмислените им действия може да разберете какво ще бъде отношението им към Вас, като евентуален техен клиент.
    По скоро да се избягват такива като тебе при който има само един ник и другото е Х. Аз стоя с името си и държа на реномето си така че какво ще ме клепиш не е важно а това клиентите ми да са доволни.
    А в гаранционната си пише дали има гаранция и дали няма ето и сканирано копие от една такава.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #66

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    офф
    валев темата не е дали климатика има 5 години гаранция или няма 5 години гаранция.
    и понеже съм офф топик - от всичките ми покупки досега в живота си може да потърся гаранция единствено за нокрията - би трябвало всеки търговец да е щастлив с клиент като мен.
    сега 40 цоловата ми плазма се предаде, но поне издържа 3 години : 1500
    хп павилион - издържа 1 година и 9 месеца : 1900
    дайкина направи година и до година го чакам :1650.
    нокрията би трябвало да идържи още 2 :2550
    сори ама ако не ги отворя аз няма кой да ги оправя. трябва да защитя ивестицията - та това прави и васкин.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #67

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    офф
    вEлев темата не е дали климатика има 5 години гаранция или няма 5 години гаранция.
    и понеже съм офф топик - от всичките ми покупки досега в живота си може да потърся гаранция единствено за нокрията - би трябвало всеки търговец да е щастлив с клиент като мен.
    сега 40 цоловата ми плазма се предаде, но поне издържа 3 години : 1500
    хп павилион - издържа 1 година и 9 месеца : 1900
    дайкина направи година и до година го чакам :1650.
    нокрията би трябвало да идържи още 2 :2550
    сори ама ако не ги отворя аз няма кой да ги оправя. трябва да защитя ивестицията - та това прави и васкин.
    Не ти върви но това не значи че трябва да ставаш техник по тв и др има си гаранция и там ясно е написано че за да съществува не се пипа от не оторизирани хора и сервизи. Защо не си търсите правата на полагащата се гаранция?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #68

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    За 1050-1100 лв с монтаж не може да се иска нещо повече за инвертор, който все пак е наистина А клас. Да има недооправени неща, но е изцяло нов модел. Надяваме се че догодина ще отстранят проблемите, както обикновено правят. Или може би е по-добре да се сложи FTXN35 на Дайкин, който ще е и 100 лв нагоре? Или Самсунг, ЛГ, Хайер и т.н. ТОВА Е БЮДЖЕТЕН ИНВЕРТОР и мога да кажа, че в нашата страна се продадоха адски много бройки от него. Може би той е лидер по продажби в класа си заедно с още 2 съизмерими в класа си инвертора на Панасоник - серията UЕ и RE. По същия начин лиде в продажбите е и LECA на Fuji/Fujitsu, но при малко по-висока цена -това е за да не ме обвините в крайно пристрастие към марката

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #69

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Здравейте.
    От една година имам YE-12-MKX във стая 23 кв. южно излижение висок етаж тухла ал. дограма. Зимата на -15, -20 издъхваше и трябваше да пускам допълнително конвекторна печка. Решил сум да взема YE-12-MKЕ-3 и да го монтирам на мястото на сегашния но изкам да попитам дали при 3-ката питата на външния топлообменник е запълнена изцяло с медна тръба или и при него са правили икономии.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #70

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Сигурен ли си, че съществува такъв модел CS/CU-YE12MKE-3 ? Покажи го!

    Как си я представяш тази работа да смениш един климатик с друг със същите килограми и мощност и двата официално до -5° и да вярваш, че този път вече няма да се налага да стоиш на студено?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #71

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Сигурен ли си, че съществува такъв модел CS/CU-YE12MKE-3 ? Покажи го!

    Как си я представяш тази работа да смениш един климатик с друг със същите килограми и мощност и двата официално до -5° и да вярваш, че този път вече няма да се налага да стоиш на студено?
    +1

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #72

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Прав си объркал съм с изписването на модела. Имам предвид CS/CU-E12MKE-3 и по инфо от сайтовете външното му тяло е 34 кг а вътрешното 9, а на CS/CU-YE12MKX външното е 30 кг а вътрешното 8,5 кг.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #73

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Външното на CS/CU-YE12MKX тежи 26,5 kg.

    CS/CU-E12MKE-3 е по-добре от сегашният, който имаш. При -7°С има максимална отдавана мощност 3,75kW, но дали тази мощност е достатъчна ти си знаеш. Ако си топлел стаята само с електрическа конвекторната печка би трябвало да знаеш по мощността и каква мощност е необходима за стаята да стоиш на топло.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #74

    Re:PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Благодаря много за бързите отговори. Поръчах CS/CU-E12NKE-3 за 1589 лв. с монтажа. Ще напиша и моите наблюдения след сряда когато го монтират.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #75

    Отговор: PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX -> наблюдения в режим отопление

    Климатика е монтиран. Първите ми впечатления са доста по добрия дизайн и това че работи много по тихо от MKX особено външното тяло. Относно дали ще топли зимата, ще си покаже. За всеки случаи пазя в готовност конвекторната печка, дано не се наложи да я ползвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 20:39
  2. събиране на фреон в режим на отопление
    От mjechev във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 20
    Последно: 28-08-12, 23:43
  3. Bard KFR-35GW/X1 - код за грешка в режим отопление
    От alex2004 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 15-07-12, 15:43
  4. Отговори: 10
    Последно: 28-02-12, 08:25
  5. Споделете как в режим на отопление се държи климатика ви !!!
    От jav_1975 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе