Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54

PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #1

    PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Здравейте, нов съм в този форум.. въпреки че го чета от известно време и научих много неща от вас!

    От около 2 седмици имам въпорсния климатик, купен от техномаркет з 999лв с монтажа.
    Като цяло съм довоелн от машината и от монтажа. Въпреки че сега чета че не е добре да се монтира например с къс тръбен сноп ( моя е около ~<2м), т.е. външното тяло е директно зад стената на която е монтирано вътрешното.Обезвъздушиха го поне а и бяха готини момчета ( К§К ).

    Климатика се надявам да ползвам предимно за отопление и по-малко за охлаждане.
    Става дума за Хол с бокс и антре на 2 ри ет. от къща във вилна зона до "бункера" до София. Общо са макс 25м2 , тавана е нисък 2,30, което прави около 60м3.Проблема може да дойде от това , че нямам изолация от долу на плочата - пода е студен ( 1 ет е недовършен, само е затворен с винили на прозорците да не вее, и опр. има огромен ефект - живея там 3 та зима, но до сега бях с котле, което е за друга тема ))))))

    Няма изоалция на стените а само на плочата на тавана има вата.Дървена дограма със стъклопакет.
    Без отопление при 0 гр, вътре е около 10-12.
    Вече 2 седмици не го спирам, нямам и намерение чак до май април-май Поддържа зададени 20гр. и което много ме радва е доста тих, както вътрешното така и външното тяло.
    При режим Powerful темп. на изх. въздух измерих 48гр., което май е добре ( това е сега при 7-8 гр външна темп.)
    Надявам се при -5, -10 , СОР-а да не пада много и най-вече да не замръзва.

    Какво се крие зад RE буквите и зад JKX ?

    Какви са вашите мнения за този модел като цяло, надеждни ли са ?

    Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Модела е добър ако го караш деноношно без да го спираш щете топли Предполагам че ти работи сега на минимал а относно буквите колегата климамаркет наи добре шети отговори какво значат Сигорен сам че няма да сажеляваш за покупката си стига да е монтиран както трябва а относно дължината на тръбния път не мисля че ще има проблеми при правилен монтаж виждал сам модели на панасоник с около 1 метър тръбен път и си работят такаче спокоино

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #3

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Днес при -3 гр , и 70% влажност , машината влиза в дефрост общо взето на всеки час за по 8-10 мин. и псоле поне 2-3 седи и едва тогава от вътрешното тяло започва да духа топло.
    Прави ми впечатление, че не се обледенява а само леко съвсем леко се заскрежава и въпреки това се размразява.
    Това според вас нормално поведение ли е?
    Снощи при около 2-3 гр над нулата , в режим powerful и вентиалтор на 2, измерих температура на изх. въздух 50гр.
    btw, какво в същност е този режим powerful ? Забива компресора на максимални обороти ли?
    ( при дуги марки съм виждал turbo което е същото предполагам )

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Tyordanov

    При режим Powerful темп. на изх. въздух измерих 48гр., което май е добре ( това е сега при 7-8 гр външна темп.)
    Надявам се при -5, -10 , СОР-а да не пада много и най-вече да не замръзва.
    Toй КОПа,че ще пада,ще пада, но дано да продължи да си работи климатика,(отделно че го дават до -5° на отопление)че не е от най мощните,а и външното е 28кг. само.А за дефроста-значи работи поне на номинал,и този обем му идва граничен,и при по студено време ще види зор.

    а powerful си е пълна мощност/или по бързо достигане на желаната температура/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #5

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Живот и здраве такава машинка само без инициала (-1) ще топли трета зима хола. Само, че аз съм на 2-ри етаж с вътрешна изолация на стените и тавана с вата и гипсокартон. За сега аз не го оставям да работи денонощно, но май скоро и това ще стане. Иначе вярно, че пише че е до -5 градуса, но ми е поддържал 22-24 вече две зими. Вярно, че започва по-често да разскрежава но аз съм доволен от машинката. Само дето не е тих. Мислех си че е тих докато тази година не сложих един подов дайкин в другата стая.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #6

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Моя поне е адски тих, даже ме учудва. А колкото до дефроста, през деня ме няма за да го гледам, но и тогава става 10-15 гр, тези дни времето е хубаво, но сутринта при около 0 / -2 си размръзи в 7:30 и в 8:30 , което ми се вижда множко, но и там където ми е къщата си е влажно така или иначе
    Де факто цяла събота и неделя го държах на 27-28 за да успее да направи 23-25 в помещението ( естествено не на всякъде е еднаква темп.)
    И тогава не се гаси, но при зададени 20-22 си ги достига и се гаси за по малко.
    През деня го оставям на 20-21 и така го заварвам - около 20 гр в стаята. Вечер като се върна от 8 до към 11-12 слагам на powerful и задавам 28-30 за да може за около час да качи до 22-23/4, и като лягам пак на 20-21. Всичко това е сега ,когато на вън още не е сковало здраво.
    Искам само да е здрав, че не е много мощен ми е ясно вече, но човек се учи поетапно Ако си купувам 2-ри климатик, който така или иначе ми трябва за другите помещения ще знам вече какво да гледам. Този го взех абсолютно без да знам нищо за климатиците освен че "трябва да поне 12-ка" а трябваше да се вместя в 1000лв с монтажа.( даже и на кредит )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Tyordanov подразбра се,че като паднат температурите ще ни пишеш...или, ако може го премести в по малка стая до 20м&#178;,а на негово място сложи друг,или някаква вътрешна изолация да опиташ по външните стени?А и не е много студена стаята,щом не падат под 10-12° при 0° вън,но определено му идва в повече помещението ти/или,ако искаш ,климатика ти идва слабичък за тези условия,да не може да качи повече от 23-24° при сегашните външни.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #8

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Здравейте,преди година закупих два от въпросните климатици.Още при монтажа единият беше ОК,но на другият от вътрешното тяло се чуваше леко виене.Момчетата,които ги монтираха,ме посъветваха да изкарам зимата така и след това да им се обадя.Така и направих.Те дойдоха и смениха вътрешното моторче.За съжаление,пак има виене.През деня не ми прави впечатление,но нощем...Какво ще ме посъветвате в този случай?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #9

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    А като казваш изкара зимата, сподели как се държи , в каква стая, какви температури, засичал ли си разхода му?
    :rolleyes:

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #10

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Здравейте,сградата е тухлена,стаята е 16кв.м.,поддържам 21градуса,климатика работи добре-включва,изключва,размразява се,стартира без проблем и при -15гр,но има леко виене.Разстоянието между външно и вътрешно тяло е 1 метър.Монтиран е от южна страна на балкон.Разходът е нормален-70-80лв на климатик на месец.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    При -15 и аз ще вия ако ме пуснат. И разход от 70-80 лв на машина изобщо не е нормален. Особенно пък в 16 квадрата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Да, множко са за една машина 70-80 лева, освен колегата да е объркал сметките.Аз с толкова топля цялата къща с трите машини.Или пък загубите да са доста големи.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Според мен просто пуска и спира машината, което води до голямо износване на машината, а от начина на ползване и до тези голями сметки. На тази машина и се взима акъла. Пък и не е от най-можещите такива.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Разхода не е нормален моите мидеи конвенционали харчат доста по малко.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    23
    #15

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Toй КОПа,че ще пада,ще пада, но дано да продължи да си работи климатика,(отделно че го дават до -5° на отопление)че не е от най мощните,а и външното е 28кг. само.
    Привет отново,

    не можах да намеря докуемнтация за този модел, но в тази за RE12JKE дават че външното тяло е 36кг.
    Имате ли pdf за моя модел ?

    Още малко статистика
    Снощи при външна Т около 2/3гр измерих вътрешна на потока 50+ ( със спиртен термометър) при 2 ра степен на вентилатора.
    През нощта на вън е било под нула ( може би -2/4гр) цяла нощ държа 22гр при зададени 24.
    Сутринта го засилих на 28 и powerful и след 20 мин се премона в дефрост за около 12 мин, после повече от час , докато не излезнах си работеше нормално и топло.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  2. PANASONIC CS/CU-RE12JKX или FUJITSU ASYA12LGC
    От blagson във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-11, 16:09
  3. PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!
    От modem във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 801
    Последно: 22-09-09, 03:14
  4. Panasonic CS/CU-RE12JKX - не поддържа зададената температура
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-09, 19:29
  5. Panasonic CS/CU-RE12JKX - ще топли ли зимата?
    От joyboy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-09, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе