Страница 2 от 39 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #16

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Ами ще видим, как ще го бъде. Иначе - да, тялото на габарити е доста големичко/едро /в сравнение с 12LMCA - Давид и Голиат /. Относно пуха от тополи - той по лесно се набива от задната страна на тялото.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Относно конденза си прав. Дали в някое сервизно няма да има повече информация за топлообменика, аз бих решил този проблем (ако изобщо има обледяващи Е-та) с някакво хидрофилно покритие...

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #18

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Да споделя малко впечатления относно e12pke.Поставен е в помещение 45м2 в единия край по дължината,в другия е 12lgc.Пуша и нощем отварям всички прозорци докато все още времето позволява.Сутрин ги пускам двата на 23 градуса за половин час за да взема душ.ЛГС-то ми се струва,че духа много по-силно и по-топло.Настройките са еднакви-на макс вентилатор.Нямам идея дали просто е12пке е по-бавен и фуджито първо обръща въздуха ,а панасоникът мързелува и ако ги задържа да поработят едновременно за повече часове,работата им ще се уравновеси.Истинският тест ще дойде когато падне студ.
    mirandi одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Впечатлението ви е правилно, но не че панасоника "мързелува", а просто така му е програмиран алгоритъма на работа.
    Фуджицуто/фуджи илектрика/фуджицо -дженерала е като спортен автомобил- набира бързо и е шумен :rolleyes: .За сметка на шума топли доста прилично за климатик, по-добре от повечето утвърдени климатични марки и при него няма хладен полъх/повей независимо дали работи на максимални обороти, на номинални или на минимум.

    Работата на двата климатика може да "се уравновеси от +5 градуса до -3, но след това според мен панасоника ще започне отново да отстъпва.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #20

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Според мен пък Панасоника ще се задържи на ниво до доста под -3, машината е направена много кадърно, да не забравяме и 700W компресор! Сега прочетох, при -7 отдава 3.37kW.

    Относно спора за топлообменика:

    Е12NKE-3
    Row/Stage/FPI - 2/24/17
    Size (WxHxL) - 36.4 x 504 x 713:684

    E12PKE
    Row/Stage/FPI - 2/28/17
    Size (WxHxL) - 36.4 × 588 × 606.6

    Оставям изводите за топлообменика на Вас.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #21

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Извинявам се, но може ли малко превод в движение Като размер е ясно, че E12PKE е с по-голям, но какво означават първите редове с данни? След като поръчах вече новия модел, се зачудих дали не трябваше да потърся и да искам от NKE/МКЕ, т.е. изпитаните вече модели.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #22

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Горните редове са относно как е изграден топлообменика:
    Row (Ред) - 2, двуредов
    Stage (броя на намотките медна тръба) - 28
    FPI (Fins per Inch / Ламели на инч) - 17

    Няма какво да се притесняваш, въпреки че платформата е нова, машината е добра, пък и Панасоник няма да допуснат втора грешка като дефроста на ДКЕ-то.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #23

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Силно се надявам и мисля, че няма да има проблеми. Благодарност за разяснението!

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Здравейте,
    Искам да попитам знаещите за минимума на Е9РКЕ при отопление. В сервизното го дават 240W, а аз замервам 310W. Дали в тези 240W са включени мощностите и на двата вентилатора или не? Тръбният ми път е 8.5 метра, денивелацията м/у телата 3,20 метра.
    Бих се радвал някой друг да сподели какво е премерил. Благодаря.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #25

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    12-ката го забелязах, че не иска да слезе под 330W и изключва компресора. От 05.10 до 10.11 беше "изял" 200kWh, при настроени 25 градуса и доста голяма стая /22+12 денем/ без грам изолация и съседни отопляеми помещения извън града. Според мен е доста добре, като беше без включени Аутокомфорт и ЕКОНАВИ.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Явно мощностите на вентилаторите не влизат в декларирания минимум.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    64
    #27

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    И аз от около месец имам въпросния модел. За сега няма много ниски температури за да го видя как ще се държи, но като цяло съм доволен от първоначалното затопляне - добре стартира и бързо за топля. Не ми допада големината на вътрешното тяло и мудната работа. Не знам колко време му трябва за да разбере, че съм променил режимът му на работа. Днес примерно от ръчен режим на вентилатора го включих на Autocomfort. Друг път на този режим работи около 10-ина минути на макс и после само някакво леко подухване колкото да подържа. Този път обаче си духаше все едно си беше на 2-а степен на вентилатора, както беше преди да включа Autocomfort-а - и така доста време - около час може би. В стаята стана 24 градуса, при зададени 22. После реших да включа Econavi-то да видя там дали ще има някаква промяна и положението беше същото - никаква реакция. Накрая му намалих температурата на 17 градуса и му трябваха не малко минути за да се усети и да спре да духа. Не знам как трябва да се процедира при смяна на режими и т.н. - дали има някаква по-специална тактика.............

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    20
    #28

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Искам не искам така се случи че вече съм собственик на PANASONIC E12PKE и за сега съм много доволен топли ми е и в двете стаи имаики в предвид топлозагубите снощи при -6 навън поддържаше без проблем 23-24 градуса в едната стая и около 18-19 в другата,екстрите му мн.ми допаднаха единсвено свети малко като дискотека.Исках да попитам,за евентуaлен разход на ел.енергия на месец с пуснати-изключени еко нави мави системи,мерси предварително за отговорите.

  17. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #29

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от aleks1986 Виж публикацията
    Искам не искам така се случи че вече съм собственик на PANASONIC E12PKE и за сега съм много доволен топли ми е и в двете стаи имаики в предвид топлозагубите снощи при -6 навън поддържаше без проблем 23-24 градуса в едната стая и около 18-19 в другата,екстрите му мн.ми допаднаха единсвено свети малко като дискотека.Исках да попитам,за евентуaлен разход на ел.енергия на месец с пуснати-изключени еко нави мави системи,мерси предварително за отговорите.
    Хиляди пъти е писано, че разхода зависи от температурата навън, изолазията и други фактори. Точна сметка неможе никой да каже, но като цяло модела е икономичен и не вярвам да ти е много сметката.

    Лично аз еко-навито не го ползвам, ами си настройвам ръчно температурата.
    Този пост е редактиран от tgn; 06-12-13 в 22:39.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #30

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Снощи, късно вечерта, при 3°С външна температура, реших да изпробвам дефроста на Е09РКЕ. Температурата в помещението (60 куб.м.) беше 11°С. Вдигнах мощността му на максимум, който достигна електрически до 1150W. След 20 минути се изключи автоматично функцията POWERFUL, но за моя неприятна изненада, електрическата консумация изобщо не се промени и си остана 1150W още час и половина (!!!). Температурата в помещението се вдигна на 22°С и стана горещо. Така и не можа да се стигне до дефрост, поради изключително сухия въздух (40% относителна влажност). По време на теста ми направи приятно впечатление изключително тихата работа както на вътрешното, така и на външното тяло. Никакви вибрации, претракване, брумове или каквото и да е нещо подобно. След час и 40 минути игра ми писна и свалих температурата надолу. Падна и мощността. Не ми стана ясно как е възможно компресор с номинална мощност 700W да поддържа толкова дълго 1150W, без да се задейства някаква защита? За пръв път виждам такова чудо и ако пак се окаже някакъв софтуерен бъг, много ще трябва да се внимава с дистанционното...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 39 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе