Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 128
Like Tree56Одобрявам

Мнение за CS/CU-RE12QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #46

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Честита Нова Година на всички. Както вече писах, имам два такива климатика, но ми прави впечатление, че единият размразява много по-често от другия. Някакви идеи защо се получава така?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Помещението явно е по голямо или има повече загуби.
    bobovo и AC_From_Hell харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #48

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Ето го и развитието при мен при сменени к-т датчици на вътрешното тяло + платката проблема остава не решен за сега. В момента положението е следното ако зададете дадена температура, климатика бичи доста топло докато я достигне, с турбина на мах, след което климатика явно намаля производството на топлина (или поне така се усеща) а турбината продължава да бичи на мах обороти и така поддържа точно зададената температура но това че постоянно има силна струя е много дразнещо(за проба дали няма да спре или намали го оставих цял ден да работи и си работи на максимални обороти с кратки изкл. явно за размразяване). при задаване на степени за турбината, тя работи на зададената степен, но ако е зададена ниска и температурата пада. Обобщено не работи на принципа докато вдигне зададената темп. да работи на мах и да намали турбината при достигане на темп. и после при падане на темп. пак да увеличи турбината и топлоподаването.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #49

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    У дома XE_PKE почти никога не съм го пускал на AUTO вентилатор и не знам как работи този режим. Само един път го бях пробвал и май не ми хареса - бая духаше на автомат. режим. Винаги го държа на фиксирана степен и съм забелязал, че дори тогава сам си регулира скоростите и то доста адекватно. Примерно, пускам климатика и вентилатора е на 3-степен. Отначало, когато компресора се напъва и вентилатора духа силно. После, когато компресора намли оборотите си, сам пада на 2-ра или даже на 1-ва степен. А когато достигне зададената температура, минава на тих режим. Така че изобщо не ми е необходимо да го държа на AUTO. При мен и на фиксираните степени сам си регулира доста добре оборотите.
    Не знам дали и при тоя вашия модел е така.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 12-01-16 в 21:27.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #50

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Kратките спирания са били последствие от (on - off) и не добре темперирано помещение . При температура над 7 градуса дефрост може да има , ако липсва фреон

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #51

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Някой да има предположение от какво може при мен да е така ? Работи вече доста време и все така. Ако вдигна темп. например на 25С (започва и духа доста топло) достигне ги и аз го намаля на 24С -> намаля мн оборотите и е ОК, след това като изстине малко включва пак само че с не толкова топла струя и обороти на турбината както обясних силни и така с една леко топла струя си ги държи зададените градуси без да спира обаче, вместо да обдуха с топла струя и да намали поне малко оборотите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #52

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Моделът си е такъв, с намалени параметри и така си работи. CS/CU-E12PKE и вероятно CS/CU-E12QKE, няма да го прави този номер при темперирано помещение. Имай пред вид, че PKE серията има бъг в управлението, който, вероятно не е отстранен в следващите серии. Не обича да приема бързи команди и ако се случи, зацикля на работа около номинал и повече не може да се форсира. Не помня какво още се бъгваше и дали засягаше вентилатора. Пробвай да изключиш машината от захранването, след като си я спрял от дистанционното, за 10 минути. Преди това, нагласи я на отопление, автоматичен вентилатор и температура 23 градуса. Изключи еконавито. Свържи я към захранването, изчакай да спрат моторчетата на клапите + още минута и го пусни от дистанционното. Изцакай да темперира и го наблюдавай. Никога не променяй температурата или режима с кратки стъпки. Винаги изчаквай около 10 секунди, след натискане на бутон.
    Успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #53

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    В предни мои постове съм наблегнал на това, че моя ап. и стаята в която работи се темперират мн. бързо поради факта че и цялата сграда е доста топла. Така че да приемем че е темперирано помещението. За пробите с изключването на захранването ги правя поне веднъж на 2-3 дни щото ми писва постоянно да бичи силно перка и хладък въздух ако не аз не му вдигам температурата. Еконави няма на моя модел. За останалите неща да подавам бавно команди съм го правил но ще го пробвам и пак на тая новата платка. Благодаря все пак.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #54

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Моделът си е такъв, с намалени параметри и така си работи. CS/CU-E12PKE и вероятно CS/CU-E12QKE, няма да го прави този номер при темперирано помещение. Имай пред вид, че PKE серията има бъг в управлението, който, вероятно не е отстранен в следващите серии. Не обича да приема бързи команди и ако се случи, зацикля на работа около номинал и повече не може да се форсира. Не помня какво още се бъгваше и дали засягаше вентилатора. Пробвай да изключиш машината от захранването, след като си я спрял от дистанционното, за 10 минути. Преди това, нагласи я на отопление, автоматичен вентилатор и температура 23 градуса. Изключи еконавито. Свържи я към захранването, изчакай да спрат моторчетата на клапите + още минута и го пусни от дистанционното. Изцакай да темперира и го наблюдавай. Никога не променяй температурата или режима с кратки стъпки. Винаги изчаквай около 10 секунди, след натискане на бутон.
    Успех!
    Никога не съм наблюдавал този бъг при мен при 09пке. Понякога се случва да не приеме команда, ако няма видимост дистанционното.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #55

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Има го, има го. Някъде го бях описал. Задейства се с често натискане на бутона powerful, с последваща промяна на градусите. В един момент, машината не е в състояние да развърти до максимум, ако не се ресетира по описания горе начин. Бичи до и малко над номинал, въпреки нетемперираното помещение. Приема команда и развърта турбината на 5 скорост, веейки хладно. Компресорът не се форсира. Вероятно и при джак е така, но не го е хванал.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #56

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Неговия не е така той е специален.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #57

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Към @dodo_pv

    - Моя при не темперирано помещение си работи много добре. В смисъл духа много топло до достигане на зададената температура, след което по-проблемния начин който съм описал. Бутон powerful нямам с 12QKE съм. Довечера като се прибера ще пробвам пак ресетването точно по твоите стъпки да видим какво ще стане.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #58

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Никога не съм наблюдавал този бъг при мен при 09пке. Понякога се случва да не приеме команда, ако няма видимост дистанционното.
    И аз не съм забелязал каквито и да било бъгове до сега, въпреки че съм го ръчкал доста. Но наистина, панасониците понякога малко бавно реагират на командите и това може да подразни някой.
    При мен примерно вътре като се стопли много и климатика изключва. Намалявам му градусите до 16 да не се пуска повече и след 30-на секунди тъпия климатик пак се включва и почва да се набира. И едва след няколко минути се усеща и спира окончателно. Или като му вдигна градусите за да не се изключва, той точно тогава спира. Това някой път ме дразни - получава се разминаване между командите и това, което прави. Трябва да го чакаш малко да си измери температурите. Но не е кой знае какъв проблем.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 13-01-16 в 13:34.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Понякога имам чувството,че по цял ден дебнете и ръчкате климатизаторите.
    avenger, mirandi и mkukas харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #60

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    При мен като темперира помещението fan=auto автоматично си сменя скоростта на вентилатора до най-ниска степен и няма нужда от quiet или fan= мин което си е доста добре.
    При теб със сигурност бъгваш алготитъма. Сто процента не са предвидили разцъкване на Т +-5°С през 5мин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за тв НЕО 3D
    От rupi във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-14, 14:13
  2. Мнение...
    От LeBron във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-12, 13:42
  3. Мнение за ТВ
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-11, 20:32
  4. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 08:00
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе