Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 128
Like Tree56Одобрявам

Мнение за CS/CU-RE12QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #106

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Хм, че то и "старото РЕ което си беше китайско дърво" хич не е лошо. Щом си топлят в тези студове и след толкова години, какво им има?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #107

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    И кое точно не им е читаво на тези климатици? Възможно ли е когато се изказваш по този начин, да вмъкваш и съответните аргументи, защото в противен случай изглежда като провикване в кръчма?
    В една друга тема не беше ли споменал,че използваш климатика си RE12QKE да подпомага конвектора ти . Не можел си да спиш,ако разчиташ само на климатика си. Много веел и шумял. В тази си роля всички климатици са читави.
    Alexi, justify и Jack Krauser харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #108

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    В една друга тема не беше ли споменал,че използваш климатика си RE12QKE да подпомага конвектора ти . Не можел си да спиш,ако разчиташ само на климатика си. Много веел и шумял. В тази си роля всички климатици са читави.
    Ами не, не съм написал точно това. Написах, че по време на сън използвам конвектор поради абсолютно безшумната му работа. Сега ще добавя, че ако температурата на въздуха отвън е под нулата, използвам само климатика и той работи денонощно. Ако обаче през нощта навън температурата е например 10 градуса, напълно безсмислено е да работи климатика, при положение, че и конвектора ще се справи с отоплението без осезаемо голям разход на енергия.

    Между другото, имам и още един такъв климатик, но той работи изключително самостоятелно.

    И накрая, ако си капацитет в областта на климатиците, би ли ми казал дали съм направил правилен избор в този ценови диапазон и ако не съм, какъв климатик е трябвало да си купя според теб?
    spas.slavchev одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #109

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    При мен е същото. Имам в спалнята климатик и конвектор. Климатикът работи докато стане време за лягане, след което го изключвам и продължава конвектора.


    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Надявам се, че не влагаш сарказъм в изказването си.
    В никакъв случай не съм си купил евтин климатик, става въпрос за Panasonic RE12-QKE - 1300 лева с монтаж. Конвекторът е около 200 лева и както виждаш, не съм купил чак толкова евтини неща. Спалнята пък изобщо не е малка, 16 квадрата е и освен това е със северно изложение. Но е доста добре изолирана и това допринася за нисък разход на енергия за поддържане на температурата. Не обичам да спя на топло и визираните 25-27 градуса лично за мен са абсурдни. Някъде около 18 градуса ми е оптималната температура за сън.
    Тези два цитата имах предвид.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #110

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Е къдепише, че подпомага климатика?
    Joro711 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #111

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Аз първия цитат го разбирам ,че климатика подпомага конвектора. Има и други цитати в цялата дискусия.
    Но по-добре да не излизаме извън темата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #112

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Ще ти го напиша малко по-опростено. В нито един момент не работят едновременно конвектор и климатик. Климатикът се ползва или денонощно, ако през определена част от денонощието има вероятност температурата навън да слезе под нулата или се ползва докато реша да си лягам, изключва се и се включва конвектора.

    С други думи ползвам конвектор само през нощта и само в спалнята.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #113

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Колеги някой знае ли CS/CU-RE9QKE, дали имат защита при ниски температури? Аз имам такъв и при -13 градуса си работеше супер, тези дни стана малко по-студено и температурата падна до -18 градуса и климатика спря да работи. Свети му само Power диода, турбината не работи, компресора не се чува и няма много лед по външното тяло. Вчера вечерта си работеше добре, през нощта паднаха температурите и на сутринта беше доста хладно в стаята, явно не е работил през цялата нощ. Днес през деня се повишиха температурите до -12 - -13 градуса и работеше и топлеше добре. Сега пак паднаха под - 15 и отново не работи, само свети и нищо друго. За разлика от него имам едно fujitsu, което работи без грешка при тези температури, а по външното му тяло има много лед.
    mkukas одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #114

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от belol Виж публикацията
    Колеги някой знае ли CS/CU-RE9QKE, дали имат защита при ниски температури? Аз имам такъв и при -13 градуса си работеше супер, тези дни стана малко по-студено и температурата падна до -18 градуса и климатика спря да работи. Свети му само Power диода, турбината не работи, компресора не се чува и няма много лед по външното тяло. Вчера вечерта си работеше добре, през нощта паднаха температурите и на сутринта беше доста хладно в стаята, явно не е работил през цялата нощ. Днес през деня се повишиха температурите до -12 - -13 градуса и работеше и топлеше добре. Сега пак паднаха под - 15 и отново не работи, само свети и нищо друго. За разлика от него имам едно fujitsu, което работи без грешка при тези температури, а по външното му тяло има много лед.
    Имам клиент с два такива в гр.Кнежа и не съм получил оплакване а там тия дни е -20. Та явно си работят но имам един клиент със Етера мисля че преди 3-4години я монтирахме и се оплака точно от същия проблем като при тебе.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #115

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Най-интересното е, че от RE QKE и аз нямам оплаквания, а от E QKE не е като да няма. Главно хладна струя + силно течение. Чести дефрости. Дрънкащи ламарини при качване на оборотите. Трябва да се подложи нещо между предния панел и шината, която дели компресорната част от витлото. Точно под винта на капака се пада. Лепим едни самозалепващи ленти там и се оправят.

  13. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #116

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от belol Виж публикацията
    Колеги някой знае ли CS/CU-RE9QKE, дали имат защита при ниски температури? Аз имам такъв и при -13 градуса си работеше супер, тези дни стана малко по-студено и температурата падна до -18 градуса и климатика спря да работи. Свети му само Power диода, турбината не работи, компресора не се чува и няма много лед по външното тяло. Вчера вечерта си работеше добре, през нощта паднаха температурите и на сутринта беше доста хладно в стаята, явно не е работил през цялата нощ. Днес през деня се повишиха температурите до -12 - -13 градуса и работеше и топлеше добре. Сега пак паднаха под - 15 и отново не работи, само свети и нищо друго. За разлика от него имам едно fujitsu, което работи без грешка при тези температури, а по външното му тяло има много лед.
    Същото е и при мен! Двата панасоника под -15 умират. Фуджиците и двата просто топлят, дори след като температурите паднаха до -19. Тошибата също работи, да уточня - става въпрос за къща в София.
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #117

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Двата панасоника под -15 умират.
    Не случайно производителя е дал тези данни: Работен диапазон: Отопление (-15°С ~ 24°С)
    mkukas одобрява това.

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #118

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Да де, аз това и казвам. Не очаквах обаче LKC да се държи толкова добре, а вече мина изпитанията и на 2012 г.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #119

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Ами и на моите спецификацията е до -15,ама при -22 не са спирали,вярно от зададени 23 градуса поддържат 19,но нямам нужда от спомагателно отопление.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #120

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Да де, аз това и казвам. Не очаквах обаче LKC да се държи толкова добре, а вече мина изпитанията и на 2012 г.
    И аз съм с 12лкц и в офиса само дето ония дни доста клокочеше ама топли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за тв НЕО 3D
    От rupi във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-14, 14:13
  2. Мнение...
    От LeBron във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-12, 13:42
  3. Мнение за ТВ
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-11, 20:32
  4. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 08:00
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе