Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 115
Like Tree49Одобрявам

LG H12AK- мнения, лични впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    11
    #46

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ти чуваш ли се какво тихо външно тяло я ела у нас да учеш все едно зил работи в гаражите долу.
    Явно не си наясно за кой климатик говорят хората или вече го правиш умишлено.
    Климатика трепи и е тотално безшумен.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-16 в 09:20.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #47

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    При мен е много тихо външното тяло,като се има в предвид голямата квадратура и високите градуси на които работи.
    В началото имаше едно тракане на турбината на вътрешното на най ниска степен,но сега май изчезна или не съм му обръщал внимание по скоро.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #48

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    От вчера климатика не топли така добре и не е толкова ефективен.Вчера през целия ден отвън температурата беше между -12 и -17 градуса, а в момента е -20. За 19 часа е направил 3,36 лв.Предните дни докъм -8 градуса правеше около 1,5 лева за 24 часа.Освен това не духа така гореща струя както преди.Моментната консумация е много по-висока-най-ниската е около 850 вата, но струята не е така топла.През повечето време работи на моментна мощност около 1200 вата.Вчера по едно време падаше до 430 вата, но духаше хладен въздух.Задал съм му температура 22 градуса, но не я държи.Стига до 21 градуса.Като увелича на 23 градуса в стаята става 22.С една дума държи с един градус по-малко от зададеното, а харчи повече.Дали има някакъв проблем?
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-16 в 09:23.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #49

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Машината е добра, но паднат ли драстично температурите вижда зор, както и всеки един друг климатик до - 15 и съответно консумацията се покачва.


    п.п Именно в такива моменти се радвам че съм си купил супер неефективното Хитачи, което Джак така силно бленува да притежава, ама йок.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Ти се радвай ,че топли при -20 .. което е немалко постижение .
    mirandi одобрява това.

  7. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #51

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Предвид факта че е монтиран в къща без изолация и с тази стара дограма,мисля че кламатика ти се справя много добре.Да на кажа че 95% от климатиците в тези условия отдавна щяха да са умрели.
    cooler, Jack Krauser и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #52

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Ето малко тестове от тази сутрин външна температура -18 градуса има и нещо като магла в стаята държи 21 градуса при зададени 21,при зададени 22 пак 21, при зададени 23 пак 21.В коридора най-отдалеченото място между 18 и 19 градуса.16 кв.м стаята и коридора 8 кв.м ето разположението :https://youtu.be/pVcVctD0450

    30 градуса зададени най-високата степен на вентилатора след 10 мин.показанията на термометъра са 40 градуса : и моментна консумация

    . При зададени 21 градуса и втора степен на вентилатора и достигната температура в стаята термометъра 32 градуса :

    и моментна консумация. .

    За последните 24 часа е навъртяло 4,21 лв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #53

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ти чуваш ли се какво тихо външно тяло я ела у нас да учеш все едно зил работи в гаражите долу.
    Няма да е интересна темата ако Велю не си изсипе нощното гърне в нея ...

    Колкото и да злобееш най-тихия и ефективен климатик на пазара е LG

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #54

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Нещо не съм впечатлен от максимална консумация от 1600 вата .. това е консумация на сносна 9ка .. при КОП под 2 при -18 имаш 2.5кВ най много топлоотдаване ... това е по малко от на 12ЛУ примерно ,който няма претенции за висок клас

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #55

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Ами той понякога стигаше до 1780 вата.Не е ли възможно копа при -18 да е повече. Имам конвектор 2 кв. на Теси който топлеше това същото до 21 градуса но е изпробано до -8 външна температура.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #56

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Alexi да ти дам дайсейкая да го пробваш в тея температури

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #57

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Мисля че някъде бях срещал че този климатик около 7 градуса е като 13-ка.до около -7 е 12-ка , а при ниските температури 10-ка.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #58

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Нещо не съм впечатлен от максимална консумация от 1600 вата .. това е консумация на сносна 9ка .. при КОП под 2 при -18 имаш 2.5кВ най много топлоотдаване ... това е по малко от на 12ЛУ примерно ,който няма претенции за висок клас
    12 ЛУ е една доста добра машина от среден клас. При -18 топли без абсолютно никакви проблеми и доста обем. Хевито 25 zm-s също се справя добре, но от преките ми наблюдения ЛУ е по - добрата машина. Изключително съм доволен от нея.
    mirandi одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #59

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Машината е добра, но паднат ли драстично температурите вижда зор, както и всеки един друг климатик до - 15 и съответно консумацията се покачва.
    п.п Именно в такива моменти се радвам че съм си купил супер неефективното Хитачи, което Джак така силно бленува да притежава, ама йок.
    Кое хитачи? Онова с дефростите на 50 минути под 0-та, което при -10 работи като духалка с COP=1,5 ли? Шегаджия.Така като гледам и ти нямаш желание да повториш злополучния си опит с китайското творение psa/wsa.
    Стига си ни занимавал с разни китайски дървета.

    Почти всички производители зарязаха скроловете при битовите климатици и минаха на rotary или twin rotary, както е при LG H12AK и при новите модели на Самсунг, с цел по-висока енерго-ефективност.
    ruuni9 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #60

    Re: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Не използват скрул компресори, защото са по скъпи. Еднороторния компресор е най смотания и се слага най-вече при ниските класове климатици. Двойно роторния е доста по добре с по малко шум и вибрации и по ефективен, но пак е по шумен и по бързо се износва от скрула.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  2. Потребителски тестове (или лични впечатления от притежаваните машини)
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 01-09-11, 14:45
  3. Отговори: 7
    Последно: 28-12-10, 19:47
  4. Как се финансира ICQ ? (Лични впечатления)
    От superfly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-06, 15:26
  5. Motorola V3 . Впечатления и мнения ???
    От LudZaVrazvane във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 19-10-05, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе