Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 218
Like Tree13Одобрявам

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #181

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Режим на работа, правилно си ме разбрал, пък за вентилатора, аз се убедих, че няма кой знае каква разлика как е настроен.
    ами пробвах го автоматичният режим на работа,но там проблема е че работи на 24 градуса и евентуално може +- 2 градуса да се настрои..така де макс до 22 градуса може да падне,а като спя ми е топло на 22. Има ли някаква" врътка" да го сваля под 22 градуса при тоя режим?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #182

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Не, няма "врътка"...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #183

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Според ръководството и както си разбрал, не е посочен начин на АВТО режим да е с по-ниско задание. Аз обаче при по-продължително ползване на АВТО май забелязвам нещо /може и да си внушавам/, че при по-продължителна работа на задание "-1" при последващо включване от изключено положение, климатика сякаш започна да поддържа по-ниска температура с 1 градус. Един вид самообучение в предвид продължителността на работа на машината според "желанието на клиента", сиреч аз . Както казах, може и да си внушавам, но ако продължава това да ми се потвърждава от наблюденията - ще пиша!

    П.С. Относно вентилатора, на каквато и скорост да е, като си достигне заданието и слиза на най-ниската /не че тя е много "бавна"/ ама поне не се успива като МЕ-тата FH.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #184

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Отностно "ауто" на вентилатора,като намаля температурата слиза на скорост по-ниска, от най-ниската на ръчен режим,тогава е доста безшумен. Той и само си обдухва леко и накрая само се форсира на 1-ва степен.

    А относно "ауто" на режима на работа. То дефростите намалят по-простата причина,че по-рядко влиза он/офф,то и на режим на отопление, ако го оставя на 22 няма да ми прави дефрости често .
    Виж ако си хванал разлика на "ауто" "-2" градуса(реално 22 градуса) и режим на отопление 22 градуса,че при първият прави по-малко дефрости........ама не ми се вярва.

    А относно с "-1",според мен си е самовнушение,иначе те щяха да си го пишат в ръководството .

    То ми е по-интересно,защо като се намали примерно на 20 градуса и почти не се пуска компресора,а само леко обдухва,влиза в толкова чести(относително) дефрости. А като е натоварена машината ги прави доста рядко . Единствената логика за мен е като не е работил компресора,един вид да го подгрее с дефроста и да няма студен старт(ама си е моя интерпретация някаква ),тука е момента някой, който ги разбира да се включи и да обясни "научно" .

    V_Simeonov ако намериш начин да го излъжеш при 20-21 градуса да не влиза често в дефрости пиши в темата. Аз се сещам един,да отворя врата в коридора и банята ,така повече ще работи компресора и няма да он/офф-и често........ама тъпо ми се струва от към икономия

    П.П.Малко извън темата сега се сещам тея "умнягите" от "вмакс-а",като идваха да ми правят измислената си "профилактика", бяха нещо откачили(или разместили не знам точно) тоя датчика който е на питата на вътрешното тяло и климатика работеше супер не забелижимо и бълваше жегичка .... аз има обяснявам,че климатика не ми е толкова "не забелижим" при работата . Викам той си ми е хала голяма и че са объркали нещо при профилактиката,те ми обяснват,че "сега вече работел като хората",пред заводско е било объркано . Та ги карах друг екип да пращат,та ми го оправиха(и двата екипа не знаеха как да свалят турбината ). Та идеят ми беше,че има и някакъв супер тих режим на бачкане

    П.П2. Някой знае ли колко е гаранцията на тоя модел ако не се прави профилактика 2 или 3 години?
    Този пост е редактиран от kiril30; 28-01-14 в 12:29.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #185

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    36 месеца минимум, а при направени 4 бр. профилактики - 60 месеца. Така пише в гаранционните условия.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #186

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    ...тука е момента някой, който ги разбира да се включи и да обясни "научно"...
    Аз не ги разбирам много, но ще ти обесня "научно". Рискувам и да отида в
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...%BC%D0%B0.html ама карай. Колкото е по топъл въздуха в помещението, толкова фреона отдава по малко топлина. Това води до по малко отнемане на топлина от външното, т.е. по висока темп на изпарение (по топло външно). Има обаче едно условие : Машината трябва да е достатъчно мощна за да поддържа тази по висока т. Защото ако само я гони, без да я достига, дефростите няма да намалеят..... тъкмо обратното...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #187

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Аз не ги разбирам много, но ще ти обесня "научно". Рискувам и да отида в
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...%BC%D0%B0.html ама карай. Колкото е по топъл въздуха в помещението, толкова фреона отдава по малко топлина. Това води до по малко отнемане на топлина от външното, т.е. по висока темп на изпарение (по топло външно). Има обаче едно условие : Машината трябва да е достатъчно мощна за да поддържа тази по висока т. Защото ако само я гони, без да я достига, дефростите няма да намалеят..... тъкмо обратното...
    хм,нещо не те разбрах....ама то може би си е при мен проблема,че не съм на ясно много с работата на климатика . Но малко си противоречиш,хем като ми вкарва малко топлина и съответно по-топло външно,то излиза че въобще няма да има смисъл да прави дефрост, А относно "мощната" машина и гоненето на температура,която не може да се достигне,изобщо ме "изгуби" с разбирането...пак казвам може и да си прав,макар и де не "вдявам" .

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #188

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    колегата оспами 4-5 теми с грешните си разсъждения .. само да попитам вътрешното като отдава по малко топлина какво става с температурата в стаята и как климатика компенсира това ?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #189

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    ...го бях набримчил на високи градуси и не правеше дефрости.
    Ти сам си разбрал кога не прави дефрости. Друг вариант мисля че няма. Всъщност има, препоръчват и дърпане на щепсела. Ако все пак откриеш, моля сподели, тъй като и аз съм заинтересуван.

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #190

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Винаги по това време се включвам и аз за проблем със на родителите ми климатика. Лошото е, че съм в Русе, а климатика е в Силистра и разбира се си е истинска зима - 15 гр. сега.

    Поредната издънка от AY-XP9GHR - напълно обледен и отново изписа грешка и спря да работи.
    Миналата година сервизните бухаха със чука по него, но тая ми се ще някакъв друг начин иначе ще трябва аз да ги бухам.

    Напълно е обледен и спря да работи според думите на родителите ми - дайте съвет за изход от ситуацията имайки в предвид, че климатика е монтиран на 8 етаж и е с доста кофти достъп дори и до отстраняване на горният капак?

    Моля за съвет и помощ.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #191

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    най-добре да му сложиш нагревател

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #192

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Да напълно съм съгласен колега - НО сега при - 15 няма как да МУ го сложа...........

    Търся решение за сегашната ситуация.
    По предната година като стана в последствие му разпробих по още някоя дупка, но и тва не помага. Достъпа е много кофти на 8-я етаж.

    За тва търся инцидентно решение. Може ли въпреки че е изписал вече грешка да се пусне по някакъв начин от дистанционното в режим на размразяване поне да подпомогне процеса на пълно размразяване с вода???

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #193

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    пусни го на охлаждане задай най ниските градуси ,и поливане с топла вода до пълно размразяване

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #194

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    В някаква стара тема тук във форума, имаше някой, който препоръчвате да се напръска външния топлообменник с антифриз, за по-лесно изчистване и размразяване при дефрост на климатика. Но това се прави при чист топлообменник.
    Пък аз най-накрая да се похваля, че моя вече не работи он-оф , най-накрая да разбера, че е инверторен, щото досега се съмнявах . Тва е в Русе при -12 в момента /сутринта -15, -16/

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #195

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Към Алекси:

    И аз това си мислих, НО не съм сигурен, че ще тръгне понеже изписва грешка 11 и спира. Това е явно поради невъзможност да завърти перката.

    Градски - това с антифриза може и да е що-годе добра идея /малко съм резервиран/ НО как да го подкарам към дефрост се пита в задачата???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 07:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 08:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 13:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 20:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе