Страница 44 от 101 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1505

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #646

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Пробвай турбината на АУТО няколко часа.
    edi1 с включена плазма, на Автом. режим и Нощен/Сън режим разлика в шума не правя, ако това е целта на занятието

    Алекс, здравей ами активирам плазмата с натискане на бутона със зелен фон над него, а аспирацията така и не разбрах как да я включа. В превода аспирацията е дадена от най-горния десен бутон над бутон отопление, когато го натискам се менят позициите на жалюзите, а аз ръчно съм ги настроил максимално на една страна и максимално нагоре клапата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #647

    Re:Toshiba Carrier

    Виж таблицата която ти дадох...разгледай е добре и ще се ориентираш във всичко....

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #648

    Re:Toshiba Carrier

    gnf, ако си беше взел Санчо, нямаше да се оплакваш. Котката ми спи върху външното тяло...

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #649

    Re:Toshiba Carrier

    АУТО имаш предвид турбината, а не режим на работа АУТО.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #650

    Re:Toshiba Carrier

    Касап, тя и върху външното на ПДР пак ще спи

    edi1 прикрепям файл със степените на вентилатора, незнам кой е АУТО от 1 и 7, но със сигурност са по-шумни от Нощния режим.

    Алекс там понякога има едни плаващи надписи, които не мога да ги хвана, много са ми бързи за аматьорското ниво по четене на японски
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #651

    Re:Toshiba Carrier

    01 е автоматичната степен - климатизатора сам преценя с каква скорост да се върти турбината, а 07 е турбо вентилация - дължината на струята от турбината е над 10 метра...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #652

    Re:Toshiba Carrier

    Значи го сложи на 1, това имам предвид под АУТО на турбината и го остави да работи.Виж след няколко часа, когато само поддържа температурата и кажи как е.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #653

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    01 е автоматичната степен - климатизатора сам преценя с каква скорост да се върти турбината, а 07 е турбо вентилация - дължината на струята от турбината е над 10 метра...


    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Значи го сложи на 1, това имам предвид под АУТО на турбината и го остави да работи.Виж след няколко часа, когато само поддържа температурата и кажи как е.
    Когато се позатопли вънка ще пробвам и споделя, защото сега изключва при зададени 26*


  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #654

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Значи го сложи на 1, това имам предвид под АУТО на турбината и го остави да работи.Виж след няколко часа, когато само поддържа температурата и кажи как е.
    Когато поддържа зададената Т* шумът от въздушния поток в режим "Ауто" на вентилатора е повече отколкото при режим "Сън".

    Искам нещо друго да запитам запознатите във връзка с миризмата на озон, която се отделя когато е включена плазмата и йонизацията.
    От около 3 седмици в хола започнах да усещам особена миризма, а от 3-4 дена и в спалнята, когато климатика е пуснат с плазмен филтър и когато се изсушава след изключване. Сега може да ми се посмеете, но аз озона незнам как мирише и затова питам, а миризмата която излиза от климатиците ми наподобява малко тази на шарена сол Така ли трябва да ухае озона или това е някакъв друг аромат, който незнам кой му е източника след като се усеща само когато е активирана плазмата.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #655

    Re:Toshiba Carrier

    Ами то, как да се обясни, трябва да се подуши.Миризмата е на свежо, съвсем леко остра, но се усеща добре, само ако си наврян до изхода на потока.Иначе из стаята се усеща като .........свежест.Дотолкова успях да го опиша. .Когато се изсушава е малко по-различна, защото тогава работи и изсушаването на вътрешния топлоомбенник.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #656

    Re:Toshiba ras 255 adv

    Здравейте,
    Купихме си:Toshiba ras 2555 adv.
    Продадоха ни го за 12-ца, но имам съмнения, че
    не е.Струва ми се мн.слаб.
    Предварително ви благодаря за отговорите!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #657

    Re:Toshiba Carrier

    Не съм специалист, но последната буквена комбинация за машини на ТОШИБА не съм я виждал.Ако има пък такъв модел, 12-ца е абсурд - 2,5 на охлаждане и най-много 2,8 до 3 на отопление има машината по номинал.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #658

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ами то, как да се обясни, трябва да се подуши.Миризмата е на свежо, съвсем леко остра, но се усеща добре, само ако си наврян до изхода на потока.Иначе из стаята се усеща като .........свежест.Дотолкова успях да го опиша. .Когато се изсушава е малко по-различна, защото тогава работи и изсушаването на вътрешния топлоомбенник.
    Ами на мен този аромат хич не ми се струва да е свеж, ама знам ли всеки по различно възприема може би свежия озонов аромат, интересното е че майка ми и съпругата нищо не им миришело, а аз усещам миризмата. Днеска още не съм подушил, то всъщност не ми мирише постоянно, но най-вече го усещам когато влизам в стаята.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #659

    Re:Toshiba Carrier


    Всичко е на японски
    как да разбера за какъв обем е този???

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #660

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ами на мен този аромат хич не ми се струва да е свеж, ама знам ли всеки по различно възприема може би свежия озонов аромат, интересното е че майка ми и съпругата нищо не им миришело, а аз усещам миризмата. Днеска още не съм подушил, то всъщност не ми мирише постоянно, но най-вече го усещам когато влизам в стаята.

    Виждам няколко варианта:

    Кажи на майка си и съпругата да престанат да ползват климатика като солница.

    Време да отидеш на психиатричен/ уши нос гърло и други лекарски прегледи- ти чуваш звуци, другите не, на те ти мирише на шарена сол при пуснат плазма филтър, на майка ти и съпругата ти не, а на мен и други колеги им се струва, че са в балкана или дишаме въздух след гръмотевична дъждовна буря.

    Плазмата си мирише осезателно но все пак я остави да поработи 15-20 минути.Ако застанеш пред нея ще усетиш миризмата/аромата на озон веднага, но всички производители предупреждават да не се стои на по-малко от 30-40 см от плазма филтъра и да не се вдишва пряко излизащия от него въздух при включена плазма .

    Има един тест който можеш да направиш(аз го направих без да искам миналата година зимата на моя рожден ден)-наквасваш се яко, лягаш си в стаята с климатик с изключен плазма филтър и когато забушува пожар през ноща отиваш до гасиш го 2-3 минути, излизаш на терасата вдишваш свеж възух без ароматни джибри докато си прочистиш дробовете и отново влизаш в стаята където си спал-удря те мощна воня и из въздуха летят винарки.Пускаш плазма филтъра и на сутринта ако в стаята не смърди и винарки са мистериозно изчезнали значи имаш плазма филтър, макар и да не можеш да го подушиш.

    Между другото престани да си бъркаш в носа след като си си солил филията с шарена сол...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 101 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 14:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 17:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 09:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 21:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе