Страница 43 от 101 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #631

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Сигурно няма да сгрешиш. Ама гледам струва 2000 лева, ДАЙКИН-а е 1700 с монтажа.
    Е за 300лв няма да се циганя, дайкина има много недоизпипани неща - зимата в определен интервал под нулата палстмасовата решетка на външното тяло дрънчи яко, няма изсушаване при изключване от режим охлаждане, няма вариант да духа само долу при отопление, на всичко отгоре като купувах подовия дайкин беше 2000лв а след 2 месеца падна на 1700.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #632

    Re:Toshiba Carrier

    А, да ,сега видях, че вече имаш ДАЙКИН.Тогава виж и на ДЖЕНЕРАЛ ФУДЖИЦУ, май бяха към 1900 лева.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #633

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Между другото, новия двигател ICF 340-30-4 се използва и в новата серия СУЗУМИ 2.Преди това също е бил използван в моделите GKV2-E през 2007 г., незнам защо за ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ са го сменили.
    преведи какво имаш предвид под двигател-компресор или ел. мотор на турбина?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #634

    Re:Toshiba Carrier

    Ел мотора на турбината.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #635

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    5. Впечатления от една седмица работа на машината.

    - Изключително тиха работа на вътрешното тяло. На най-ниска степен не се чува изобщо, както и на 09LD. Питам се къде е разликата между 21dB на LD-то и 27 dB на Дайсейкайчето съгласно каталожните данни. Някои хора могат да се подведат по спецификациитe, но истината е, че Тошибата е много тих климатик. Струва ми се, че до трета степен на вентилатора бих могъл да спя без да ми пречи. На най-високата степен се чува само въздушен поток. Никакъв звук от електродвигател или някъкви потропвания.
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Моя ТОШКО все едно го няма в стаята, в която е монтиран.
    И аз да споделя впечатление за шума от моите климатици.
    Ако го нямаше този режим (от прикрепения файл ще го видите) на вътр. вентилатор незнам как щях да спя в стаята (дори и него го чувам понякога), всички останали режими ги чувам много силно и много дразнят когато спя, а и когато не спя пак се чуват осезателно. Незнам дали по същия начин ще бъде и през зимата, когато се отоплявам и когато по-често трябва да пускам плазма филтъра (издава доста шум и затова само през деня го пускам), заради бебенцето което очаквам да се роди тези дни. Даже незнам дали в този режим ще се отопляват добре стаите, защото въздушната струя е доста слаба и може да е неефективно.

    Когато четях мнения на други потребители преди да си закупя климатици, като тези от цитираните по-горе си мислех, че наистина когато работят нищо няма да се чува, но УВИ не е било така.
    Явно съм с доста развит слухов апарат и чувам най-малкия шум независимо, че работя в много шумна среда. Но все си мисля, че и други ползватели на подобни климатици имат добре развит слух, но пък нищо не чуват от работата им.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #636

    Re:Toshiba Carrier

    Този символ gnf е за режим сън-намалява вътрешната турбина до минимум.А откъде идва този шум при пускане на плазмата-непонятно, няма логика-просто въздухът си преминава от там и при пуснат и при спрян филтър.Нормално е леко да намали обдухването, но пък да се появи шум?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #637

    Re:Toshiba Carrier

    Предполагах, че е нощен/сън режим. Като казвам шум нямам предвид нещо да трака, хлопа или да бучи, просто се чува нещо като дззззззз-бзззззззз и значително се увеличава шума като пусна плазмения филтър.

    Като казвам шум в предния си пост имам предвид шума от въздушната струя в различните режими на вътрешния вентилатор, при което след втората му степен имам чувството, че съм пуснал от онези вентилатори за 25-30лв., които въртят въздуха вътре в стаята. Сега може би ще кажете, сигурно не са ти нивелирани вътрешните тела, нивелирани са проверил съм.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #638

    Re:Toshiba Carrier

    Ползвай турбината на АУТО.На АУТО има още три степени под LOW и шума от потока е много по-нисък.Когато машината ти заработи на отопление и си темперира стаята, премината на една от трите най-ниски степенени и след един-два дена няма да го забелязваш изобщо.Виж тук на страници 31 и 32 - http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...S-xxSKVP-E.pdf при теб алгоритъма е същия или много близък.Що се отнася до плазмената касета, в сервизното пише, че може да се появи шум при работата и.Една от причините е събирането на прах по електродите, мий я по-редовно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #639

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    А, да ,сега видях, че вече имаш ДАЙКИН.Тогава виж и на ДЖЕНЕРАЛ ФУДЖИЦУ, май бяха към 1900 лева.
    Гледал съм го тоя модел - има 2 турбини като на обикновените климатици горе и долу, а аз от това се опитвам да избягам. Тези турбини са по-шумни и с тези лагери дето се разбалансират не си заслужава парите

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #640

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Предполагах, че е нощен/сън режим. Като казвам шум нямам предвид нещо да трака, хлопа или да бучи, просто се чува нещо като дззззззз-бзззззззз и значително се увеличава шума като пусна плазмения филтър.
    Значи остава някакъв проблем в мотора на турбината,ако наистина го има ,който се влияе и задълбочава при подаването на напрежение към плазмения филтър.При мен и на тошибата и при национала при пускане на плазмата,звуковият фон не се променя.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #641

    Re:Toshiba Carrier

    Не е от двигателя.Фиртъра свири при събиране на малко прах, защото напрежението там е високо.Захранването на касетага е отделено от захранването на двигателя, има отделен високоволтов блок.В сервизното е посочено като възможен шум.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #642

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    ....
    Когато четях мнения на други потребители преди да си закупя климатици, като тези от цитираните по-горе си мислех, че наистина когато работят нищо няма да се чува, но УВИ не е било така.
    Явно съм с доста развит слухов апарат и чувам най-малкия шум независимо, че работя в много шумна среда. Но все си мисля, че и други ползватели на подобни климатици имат добре развит слух, но пък нищо не чуват от работата им.
    gnf впечатленията ми от Тошиба RAS-10 PKVP-E наистина са такива каквито съм ги описал, без да преувеличавам.
    Ще направя едно, за съжаление субективно сравнение с другите източници на шум в стаята (жената ще я изключа по разбираеми причини ). Работещи са хладилник Горене с два компресора Danfoss и среден клас лаптоп DELL, който усилва вентилатора отвреме на време. Опитът на всеки един от четящите може да създаде бегла представа за обичайното звуково ниво в стаята. За работата на климатика ще напиша следното: В режим на охлаждане, когато стаята е климатизирана, включването на вентилатора на лаптопа и включването на хладилника осезателно се натрупват върху звуковото ниво на стаята на място което е равноотдалечено от всички източници. Даже личното ми мнение е, че появяващите се и изчезващи звуци са по чуваеми от въздушния поток на климатика. Ще повторя - при работата на вентилатора на този модел климатик, не се чува никакъв звук от електродвигателя (засега ).
    Така изразеното сравнение не е професионално тъй като не съм цитирал спецификациите на компресорите и лаптопа, но се надявам, че все пак е възможно да се изгради някакво субективно впечатление.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #643

    Re:Toshiba Carrier

    При активиране на плазмата, за 5-10сек. работата на вътрешното тяло си увеличава много оборотите и после стихва и ги задържа за постоянно.
    IMonev, аз не упреквам никого за достоверност на това което казва, просто вашите мнения с edi1 бяха последните относно шума на климатици от най-високия клас на Тошиба, Саньо, Национал, Мицубиши, Дайкин и др. и поради тази причина вас цитирах, не ми се търсеха други подобни на вашите мнения. И затова казах, че явно имам много чувствителен слух и мненията на другите ползватели се разминават с моето относно шума.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #644

    Re:Toshiba Carrier

    Пробвай турбината на АУТО няколко часа.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #645

    Re:Toshiba Carrier

    gnf, приятелю, да не би с плазмения филтър да активираш и аспирацията и оттам да чуваш този шум?!Защото по твоето описание, точно така се получава...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 101 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе