Страница 34 от 101 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #496

    Re:Toshiba Carrier

    Много здраве и щастие и желая на малката, както и радост на родителите и.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #497

    Re:Toshiba Carrier

    това Aleksandars ли е?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #498

    Re:Toshiba Carrier

    не

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #499

    Re:Toshiba Carrier

    Как са ТОШИБИ-те в студа.Моя ТОШКО работи перфектно.От един-два дена е към -10, но никакви проблеми или промяна в работата.Изобщо не се товари да поддържа 22 градуса, на колкото е настроен.Няма скреж, няма лед.Изобщо не съм сигурен, дали е дефроствал от няколко дена.Външни ятоплообменник е като облизан.Вчера го вдигнах до 25 градуса, защото малкия се къпа.Когато излезе от банята, в стаята му не се стоеше от жега, а машината вади врял въздух, като от фурна.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #500

    Re:Toshiba Carrier

    При моя Тошо 405 ПДР,има малък проблем с дупките,рядко дефроства и остава по малко от дефроста и леко по леко гледам се натрупва лед около дупките- 3 те...май трябва да изляза с нивелира за да проверя кво стаа вече,иначе относно отоплението-до сега още не е работил на номинала по етикет към 900 и нещо беше при мен работи около 600-800 в/ч в момента при -4* при положение че е сложен в помещение доста над капацитета му малко над 50 кв и успява за сега да държи на конец температурата от 22*,не усещам компресора да се зори или тук вътре да се мори вентилатора...ако почне да изпуска зададената температура,имам готовност да му намаля обема с 10 кв м, а имам и още един който стои на стенд бай в Н.З. за дзверски студ чакам неделята-дават я най студена,дано се задържи поне 5-7 часа така към -18* дават,за да си направя проверките .....

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #501

    Re:Toshiba Carrier

    Няма да имаш грижи.Моя миналата зима на -18 си пееше като момченце и понеже беше сух студ, дефростваше много рядко, какво остава за твоя.Той по принцип рядко си дефроства, защото работи под номинал, помещението е здраво изолирано, с малки топлозагуби и няма чак толкова интензивен топлообмен, който да го заскрежи и заледи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #502

    Re:Toshiba Carrier

    а ти на твоя и 3 дупки ли си отворил? че се чудех дали да не пробвам да затворя 2-те дълги и да оставя само кръглата,и ама въобще ли не ти се задържа някоя и друга капка около гърловината?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #503

    Re:Toshiba Carrier

    И трите дренажа са отворени.Не ги затваряй, така по-лесно ще се оттича конденза.Моите са два големи правоъгълни на широката и тясната страна нна топлообменника и кръглия към средата, сигурно и твоита са така.Не съм го следил постоянно дали задържа нещо, защото е малко неудобно ,трябва да отварям прозореца и да гледам, но при мен много рядко има дефрост и никога не се е задънвал, дори и в големите студове с висока влажност миналата година.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #504

    Re:Toshiba Carrier

    мамка му излизам днес с нивелира,може и повредата да е от моя телевизор.....

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #505

    Re:Toshiba Carrier

    Удари му един нивел, но мери по страничните повърхности и тавана, където са равни.На дъното не можеш хвана нивелацията, защото тавата е с канали в различни равнини.Мен ако питаш, ако не е чак толкова крив, не го закачай, отворите са големи и няма да се задънят.Ама би следвало да си е нивелиран при монтажа.

  13. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #506

    Re:Toshiba Carrier

    Здравейте колеги! За първа зима ползвам моите климатици от подписа Carrier Gold 18ка и 9ка и искам да споделя впечетления.
    Въпреки някой негативни мнения които четох в темата(може и за Silver да е ставало въпрос), аз меко казано съм очарован от работата на машините.
    Много прецизна робота и най-вече супер интелигентен дефрост, сомо когато наистина има скреж по топлообменника, не за щяло и нещяло както правят някой маркови климатици. В момента навън е -16* (само да спомена че съм от Русе) и децата си играят по тениски при зададени 23* поддържа 23-24*.
    Като недостатък при 9ката (малко голям идва за детската 13м2 и при температори над 0* работи на on/off) турбината на вътрешното тяло винаги тръгва на максимални обороти и веднага след това се нормализират, но този шум 1-2сек. нощно време малко дразни. При Toshiba-та как е?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #507

    Re:Toshiba Carrier

    ТОШКО плавно увеличава и намалява оборотите на компресора.Кове точно зададената температура.До сега не е дефроствал, въпреки всички видове аномалии във времето /или поне не съм го видял/.питата му е чиста и суха, до сега скреж не е събрал.точно срещу ТОШКО на съседната къща има една ледена буца - САМСУНГ.Вчера собственичката вика, кво му става, не топли.Ами казвам, няма да топли, виж го на какво прилича.Трябва да увеличиш температурата над 4-5 градуса, за да заработи на пълна мощност, но тогава под него не се стои.Днес е -14 сутринта.ТОШКО е в стаята на малкия и вечер си работи на 20 градуса, денем на 22.Има функция ХАЙ ПАУЪР, която до сега не бях пробвал.Викам я да я видя тази сутрин.След включване на функцията се почуди към 1 минута, вдигна плавно оборотите на компресора и турбината и малко след това под него не се стоуше от жега.След няколко минути изключих функцията, защото стана много жега в стаята.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #508

    Re:Toshiba Carrier

    Еди, завиждам ти за Тошибата. Кажи малко повече - от колко време я имаш, правила ли е някакви проблеми досега, в големите студове винаги ли се е държала както сега, заскрежаване, недостиг на топлина - такива работи.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #509

    Re:Toshiba Carrier

    Това лято ще станат 2 години, откакто го сложих - кара втора зима.Само при монтажа имаше едни малки проблеми / шум по фреоновата магистрала/ с удължаване на тръбния път със заварки, но когато сменита пътя с цели тръби, проблема отпадна.Това "чудо" на техниката се оказа разкошна машина.Въздушния поток е плътен и топъл винаги /минималното топлоотдаване 600 вата/, компресора е двойно-роторен, когато работи дори и на високи обороти се чува едва, едва, ако си до него.До сега само веднъж съм го видял в скреж миналата зима - беше към -10 и няколко дена имаше мъгла.Хванах го при дефроста, за 5-10 минути направи питата суха.Вътре по нищо не се разбира, че дефроства, освен, че спира да върти турбината.После, когато затопли топлообменника, постепенно повишава оборотите и няма движение на по-хладен въздух.Недостиг на топлина никакъв - това чудо има към 3 кв максимално топлоотдаване при -15 градуса.Плавно повишава и намалява оборотите, няма рязко покачване или сваляне.Поддържа точно толкова, колкото му е зададена.Общо казано, забравяш, че има климатик в стаята, създава идеален климат в помещението, без течения и други подобни преживявания.Следва да подчертая, че е сложен в стая към 15 квадрата, стандартна височина 2,65 метра, стоята гледа юг - запад, изолирана е вътре /понеже е към двора на комшията и не мога да сложа външна/ с 5 см вата каширана с алуминието фолио и дървена ламперия и топлозагубите са ниски.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #510

    Re:Toshiba Carrier

    Благодаря. А за филтрирането на въздуха да кажеш да кажеш как е, добре ли се справя? Пише че филтъра се сменя на 2 години и ти сигурно още не си го сменял, но каква му е цената?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 101 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе