Страница 42 от 101 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #616

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Здравейте,


    От една седмица съм собственик на Тошиба RAS-10 PKVP-E. Надявам се след време да се титуловам като „горд собственик”.

    Честито!!! Много,много разумна инвестиция - която си заслужава парите.Не за първи път ще кажа че за мен Дайсейкай-те са най-добрите машини на нашия пазар и много се радвам когато някои си позволи да ги притежава.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #617

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    Ако си спомняте, преди известно време се бях оплакал тук че на моя RAS 10 SKVP-E се разшумя мотора на вьтрешното тяло.Тогава прочетох вьв норвежки,шведски и други форуми от северните страни, че това е често срещан проблем на 1 годишни машини от този модел.Прочетох сьщо, че Тошиба по-кьсно са решили проблема като са сменили мотора.При условие че ми предлагат нов мотор на цена почти 300 лв. и то без да става ясно дали ще получа новия модел реших да го разглобя и да му сменя лагерите.За щастие това ми се удаде сравн. лесно, а и лагерите 608 z са по БДС.Мьчно ми стана като видях китайските евтини лагери (около 90 ст. и то по цени в БГ.) сложени в тази иначе прекрасна машина.Та така-правете си изводите докьде е стремежа да се поефтини производството дори и на най-уважаваните марки.Не ме разбирайте неправилно-харесвам този климатик, но малко почувствах неуважението кьм клиента позволил си да плати почти 2000 лв.Да оборудваш климатик като този с перфектно тихо вьншно тяло,с перфектен компресор,с чудесна работа на -20 и да вложиш най долно качество 2 бр. лагери по сигурно 30 ст. на едро в най важния компонент-комфорта в стаята-това не го разбирам за нормално инженерно решение.Ще добавя че мотора се разшумя след половин зимен сезон! И накрая искам да кажа че вьпроса е решим,резултата от смяната е налице и аз сьм доволен.Разликата е в това ,че в Норвегия мотора се сменя гаранционно а в Бг. когато шума стане нетьрпим ,в случай че до тогава не е изтекла гаранцията.Дано да сьм полезен на някой от четящите този форум.
    Тенденцията при климатиците май не върви на добре щом и Тошибата са ги докарали до там нещата да влагат възможно най-евтините части, които могат да се намерят във високия си клас модели 9-ки за 2 000 лв.

    Сглобяваш някаква машина там с презумпцията, че ще работи прекрасно до изтичането на гаранцията като влагаш тук и там евтини чаркалъци за по голяма сигурност, че ще се скапе и на клиента ще му се наложи отново да се бръкне на дълбоко в джоба с 300 лв. за мотор или за направо нов климатик.

    Може би логиката е, че за този, който дава 2 000 лв за 9-ка не е проблем след 2 години да даде още 300 лв. за нов мотор. Щом на едно място са вложили най-нискокачествените части, които могат да се намерят то вероятно и другаде по машината ще са вложили подобни. Може и в компресора да са сложили от същите лагери.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #618

    Re:Toshiba Carrier

    Положението че за последните няколко години имаме монтирани над 350 Дайсейкай-я и нямаме НИКАКВО оплакване от тях за мен е достатъчен атестат за качеството на климатиците.Другия модел с който засега нямаме проблеми е Уруру-сарарата но от него за съжаление имаме продадени доста по-малко бройки.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #619

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Положението че за последните няколко години имаме монтирани над 350 Дайсейкай-я и нямаме НИКАКВО оплакване от тях за мен е достатъчен атестат за качеството на климатиците.Другия модел с който засега нямаме проблеми е Уруру-сарарата но от него за съжаление имаме продадени доста по-малко бройки.
    То в Бг както стана ясно не признавате шума от тези евтини лагери за дефект, за разлика от норвежките ви колеги, така че дали има оплакавния или дали вие "признавате" тези оплаквания е доста относителен въпрос в Бг.

    както гледам засега дайкин изглежда са един от малкото производители поддържащи определено ниво на качеството на влаганите материали.

    За тази цена си е чиста подигравка с клиента/потребителя.жалко отново ме хвърлихте в размисли и страсти-бях решил за офиса да взема тошиба( с плазма и самопочистване на филтрите), но ако се разтраква, то мога да мина и с фуджитсу


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    39
    #620

    Re:Toshiba Carrier

    justify, не се настройвай срещу Тошибата - просто си имал лошия малшанс да ти се случи на теб. Няма техника, която не се разваля.
    Аз имам от всички маркови климатици и най-много ми допада нейната работа.(като в случая не визирам японската Toshiba - тя е друга бира)

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #621

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от nevian
    justify, не се настройвай срещу Тошибата - просто си имал лошия малшанс да ти се случи на теб. Няма техника, която не се разваля.
    Аз имам от всички маркови климатици и най-много ми допада нейната работа.(като в случая не визирам японската Toshiba - тя е друга бира)
    Какво значи лош малшанс да ти се случи на теб.

    Слагането на най-нискокачествените и евтини лагери в мотора на вентилатора на климатик 9-ка струващ 2 000 лв. лош малшанс ли е или осъзнато действие от страна на производителя. Ако бяха сложили качествени скъпи лагери и те се скапят след половин/една година както е в случая тогава щеше да е лош малшанс.Нима е изненада това, че нискокачествените и евтини чаркалъци имат много по-малък ресурс на добра работа.

    Лош малшанс например е, ако не случиш на монтажници, които да свършат работата както трябва и от това произтичат последици. Лош малшанс е, ако стане токов удар, който да ти повреди климатика. Малшанса е някакво случайно настъпило събитие, което е било трудно да се предвиди или вероятността да се случи е изключително малка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #622

    Re:Toshiba Carrier

    Моя е вече на 2 години и нямам проблем с лагерите.Ако са поръчали голяма партида двигатели, които са капсуловани, докато се усетят и дойде време да се разтракат, вече са произведени хиляди машини, най-вероятно затова после са сменили двигателя в новия модел.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #623

    Re:Toshiba Carrier

    Еми в конкретния случай имаме един потребител, който казва това, поне във този форум няма друг човек, който да се е оплакал от Дайсейкай, даже реално няма нито една тема за проблеми при Тошиба от подобно естество. Качеството на лагерите също е описано само от този потребител. При Фуджитсу за подобен проблем писаха няколко души, при Дайкин за ATX модела също писаха няколко души и тн, а тук е само един човек с подобен проблем. Дали действително това разтракване не е малшанс и дали всъщност лагерите са от по 30 ст на едро? и дали изобщо съществува този проблем?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #624

    Re:Toshiba Carrier

    Между другото, новия двигател ICF 340-30-4 се използва и в новата серия СУЗУМИ 2.Преди това също е бил използван в моделите GKV2-E през 2007 г., незнам защо за ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ са го сменили.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #625

    Re:Toshiba Carrier

    Проблема с лагерите на моторите е при всички производители.
    За Панасоник е известно отдавна, Фуджицу купуваха от Панасоник моторите и имаха същите проблеми, после започнаха да си ги правят сами, но не са се отърсили от тези проблеми. Имал съм няколко проблема с лагери на външен мотор на Дайкин/ който също изглежда като излязъл от завода на Панасоник/ и няколко на вътрешни мотори.
    Преди няколко месеца на едно МЕ FD / климатик за 2000лв/ на първата седмица след монтажа вътрешния мотор се разпадна.
    Истината е, че пада качеството на всички марки климатици вследствие на пазарния натиск за по-ниска себестойност.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #626

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    мотор се разпадна.
    Истината е, че пада качеството на всички марки климатици вследствие на пазарния натиск за по-ниска себестойност.
    Абсолютно точно, според мен . И това не е само при климатиците, а важи за всички видове домашна бяла и черна техника. Каква е ползата на производителя да ви предложи даден продукт, който ще работи поне 10 год. без проблем? Никаква! За това по-евтинки и чуплив продукти, че да върви оборота

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #627

    Re:Toshiba Carrier

    След като целта на производителите вече е да произвеждат уреди, които да изкарат само гаранционният срок и после на боклука или правене на допълнителни разходи за подмяна на части въпросът е: Има ли смисъл да се инвестират много пари за климатик след като клиента няма гаранция, че като даде 2 000 лв. няма да получи същото дърво като онова от 350 лв.

    Колкото по сложна е една машина, каквито са скъпите инверторни климатици толкова и шанса при нея нещо да се развали е по-голям особено и при тази логика на производителите за това какъв трябва да е животът на уреда. Ако климатика беше обикновена Midea този правотоков инверторен мотор на вътрешния вентилатор нямаше да струва 300 лв., а 60 лв.

    Ако все пак някой клиент иска да си купи скъп и качествен климатик към коя марка трябва да погледне, за да е сигурен, че парите, които плаща имат покритие от към качество.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #628

    Re:Toshiba Carrier

    Хм, да не сте започнали да продавате японки с Велев? Апропо, 10 годишните Тошковци нямат подобни проблеми. Нека Александърс, каже нещо за лагерите на YDR и UDR.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #629

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    След като целта на производителите вече е да произвеждат уреди, които да изкарат само гаранционният срок и после на боклука или правене на допълнителни разходи за подмяна на части въпросът е: Има ли смисъл да се инвестират много пари за климатик след като клиента няма гаранция, че като даде 2 000 лв. няма да получи същото дърво като онова от 350 лв.

    Колкото по сложна е една машина, каквито са скъпите инверторни климатици толкова и шанса при нея нещо да се развали е по-голям особено и при тази логика на производителите за това какъв трябва да е животът на уреда. Ако климатика беше обикновена Midea този правотоков инверторен мотор на вътрешния вентилатор нямаше да струва 300 лв., а 60 лв.

    Ако все пак някой клиент иска да си купи скъп и качествен климатик към коя марка трябва да погледне, за да е сигурен, че парите, които плаща имат покритие от към качество.
    Тук отговора ще е много важен, надявам се да го осъзнавате. Много хора като мен биха искали да получат честен, коректен и обективен отговор. Без да е повлиян от икономически ползи. Иначе четем, объркваме се и си купуваме Midea, защото при тази цена и да сбъркаш не те яд. Може и да го разделите в групи като отделна тема:
    9-ка(25-ца)
    1. до 1000лв
    2. до 1300лв
    3. до 1600лв
    ..................
    12-ка(35-ца)
    ..................
    ..................
    и т.н.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #630

    Re:Toshiba Carrier

    Колкото по сложна е една машина, каквито са скъпите инверторни климатици толкова и шанса при нея нещо да се развали е по-голям особено и при тази логика на производителите за това какъв трябва да е животът на уреда. Ако климатика беше обикновена Midea този правотоков инверторен мотор на вътрешния вентилатор нямаше да струва 300 лв., а 60 лв.
    По мои наблюдения разликата в дефектируемостта на м/у скъпите и евтините е над 10 пъти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 101 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе