Страница 6 от 101 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #76

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Привет на всички.
    От скоро съм собственик и на TOSHIBA RAS-225ND.Тази машина я придобих благоадрение на Mmitaka за ,което съм му изключително благодарен!!!!
    Впечатлява ме абсолютно безшумното вътрешно тяло и агрегата вън,сравнявайки го с "Национала " и "Дайкина",които имам.
    Въпроса ми и нещото ,което ме впечатли е ,че агрегата е с хибриден инвертор.Ако може някой ,който е по-навътре в материята да обясни принципа на работа,който ми се стори много интересен и мисля ,че ще е интересно на всички.Моето обяснение ще прозвучи любителки все пак!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #77

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ето един линк - http://www.toshibaaircon.ru/about/ . и още един - http://www.daiseikai.ru/questions/ .а това е точно за хибрда - http://www.daiseikai.ru/technology/power.php .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #78

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Toshiba DDC Hibrid compressor
    Уникално съчетание на широчинно-импулсна с амплитудно-импулсна модулация
    С цел да постигне по-висока енергийна ефективност,
    Тошиба разработва инвертор с хибриден дизайн.
    "Хибрида" се изразява в съчетание на две схеми на
    управление широчинно-импулсна (позволява на
    компресора да работи с част от мощността си и да
    поддържа постоянни параметри и да оптимизира
    ефективността ) и амплитудно-импулсна модулация
    (позволява на компресора да работи при голяма
    мощност) Дай-сей-кай модела на Тошиба постига висок
    КПД до 95% (изразяващ се в малки енергийни загуби) и
    е лидер в областта на спестяване на енергия и ниско
    ниво на шума.
    [img width=800 height=318]http://img228.imageshack.us/img228/8154/65551182cg5.jpg[/img]

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #79

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Моля за спешна помощ от знаещите във форума...

    След дълго мислене се спрях на клилатици Toshiba от серията SAVP-E.
    Помещенията са три:
    30 кум. метра със северрно изложение
    30 * 0.8w = 2.4 кW. За тази стая ще взема Toshiba 10 SAVP-E с номинална мощност 3.2 КВ (от 0.6 до 6.1). Тук проблем няма.

    и две помещения по 42 кум. метра с южно изложение: Тук е прбоблема
    42 * 0.7 W = 3 KW. Дали 10-ката ще е достатъчни или ще се наложи да взема Toshiba 13 SAVP-E с номинална мощност 4.2 КВ (от 0.6 до.6.9)

    Както казах помещенията са три с общ коридор, но аз възнамерявам да държа вратите затворени, т.е. всяка стая е за себе си.
    Моля за съвет, че е много спешно - до няколко дни трябва да ги платя и избора е труден, а и раликата в цените също.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

    PS: Искам да попитам и за линк към един сайт. От форума го взех, но го загубех. Там бяха дадени патраметрите на климатици, при различни зададени и външни телператури. Примерно: При зададени 20 градоса вътрешна температура как се променя COP и отдавана мощност при падане на външната температура да -15 градуса.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #80

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Взимай 10ките и ще си доволен ако не отваряш вратите,но си намери фирма която ще ти предложи машини от Джи и Ей,не ги взимай от Технополис защото дават дефекти а гърците са много тежки и при евентуален проблем ще трябва да чакаш доста.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #81

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от micklesb
    Искам да попитам и за линк към един сайт. От форума го взех, но го загубех. Там бяха дадени патраметрите на климатици, при различни зададени и външни телператури. Примерно: При зададени 20 градоса вътрешна температура как се променя COP и отдавана мощност при падане на външната температура да -15 градуса.
    Най точно тези графики можеш да ги видиш в сервизните ръководства за всеки конкретен модел и то ако са ги дали производителите.
    SERVICE MANUAL за SAVP-E/SKVP-E изтегли оттук:
    http://klimatik-bg.com/images/SKVP-E.pdf

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #82

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    гърците са много тежки и при евентуален проблем ще трябва да чакаш доста.
    Нееееееее, тежки е много меко казано, ама просто не се сещам по подходяща дума.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #83

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Здравейте на всички ....

    Днес вече съм щаслив и горд собственик на Toshiba 13 SAVP-E и 10 SAVP-E. (за спалня и детска стая)

    Дори ми монтираха 13-ката. ... все още не мога да се похваля с нищо конкретно, защото е работил само 40 минути, но затова пък пречистването на въздуха, което е една от основните реклами на модела дейстително се усеща. След като го спрях веднага започна да си почиства вътрешното тяло.
    Когато ми монтират и другия климатик и натрупам малко наблюдения ще споделя впечатленията си.

    Благодаря на Всички за мненията и отговорите
    Живи и здрави !

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #84

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Извинявам се, че отварям нова тема, близка до вече обсъждана, но искам да се консултирам със собствениците на определен тип машина.Колеги, моля собствениците на ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ да ми кажат нещо.Когато пуснах машината на отопление, при ниски обороти на компресора се чува леко ромолене на фреона в топлообменника на вътрешното тяло.При вас има ли подобен шум.Шума не е силен, не дразни, но при ниските обороти на турбината се чува.Тръбния път по инструкция трябва да е над 2 метра, а при мен се получи към 1 и нещо.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #85

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    В някои инструкции за монтаж си пише , че ако е препоръчително тръбния път да е 2 метра и разстоянието е по-малко, при монтажа трябва да се оставят тръбите по-дълги за да са поне 2 метра.
    По принцип твоя климатик е скъп и сигурно има заглушител , а лошото е , че ако се сложи още един и ще се изменят някои характеристики на климатика.
    По-добре не го пипайте, щом си работи добре...
    Може и да намалее шума , като поработи известно време и "влезне в час"

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #86

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Има го, да.
    Имам два и са с над 2 метра тръбен път. Чува се съвсем лекичко, като намали оборотите много. Не дразни особено. В никакъв случай не е като случая на Мирослав "течаща вода". Едно съвсем лекичко "шушкане".
    По принцип препоръката за над 2м. е вярна и е добре да се спази ако е възможно. Иначе е допустимо доизпаряване в топлообменника и затова може да се чува по осезаемо, а и доколкото знам не е добре за работата му. И в такъв случай PMV-то не върши добре това, за което е предназначено.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #87

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Благодаря.При ниските обороти на компресора се чува, когато ги увеличи, шума изчезва.На студено шума го няма.Някой във форума бе написал, че машината се води с два заглушителя по фреоновата магистрала, та вътре нямам намерение да променям нищо..Мисля да го проследя една седмица да поработи постоянно, и след това да извикам сервиза и да пробвам с удължен тръбен път.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #88

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    В този ред на мисли, някой ще обясни ли технически защо при R410A не било добре тръбният път да е под 3 м? Това съм го срещал на няколко места в изказвания на хора.
    Моят е около 1 м.-1,20 м. Няма такива завирания, клокочения, единствено като изключва компресора чувам едно изсвистяване - явно от движението на фреона.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #89

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Може да е свързано с по-високото налягане.В сервизната на ТОШИБА-та пише, че е 1,6 от това на R22.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #90

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Изискването за минимална дължина на тръбния път при монтаж се посочва в инструкцийте и се наблюдава при:

    Климатици при които производителя посочва че, не е необходимо добавяне на допълнително количество фреон при определен минимален тръбен път, но този тръбен път е по-голям в сравнение с модели при които няма изискване за минимална дължина.

    Изискването за минимална дължина на тръбния път е характерно за модели при които вътрешното и външното тяло се разрешава да се монтират на по-големи разстояния.

    При повечето климатици няма изискване за минимална дължина на тръбния път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 101 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе