Страница 7 от 101 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1505

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #91

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Здравейте !

    Инструкциите за минималния тръбен път са много важни и не бива да се пренебрегват. И не се оставяйте на разните майстори, който ти казват: "Кое, три метра ли ? Аз колкото климатици съм монтирал, ти ще ми нажеш колко метра трябва да е !"
    Не се давайте и си дръжте на своето. Щом инженерите са го посочили, значи така трябва да е. А и освен всичко друго ние си плащаме за монтажа и "безценните" медни тръби с дължина 3 метра.
    Предния ми климатик беше Panasonic. Там минималния тръбен път е 3 метра и никога не съм чувал подобно "клокочене".
    На сегашната ми Toshiba исках също 3 метра тръбен път и не съм забелязвал подобни проблеми, дори и при най-тихите обороти.
    Съвета ми към всички е дори и разтоянието да е малко искайте поне 3 метра тръбен път, но напомнете на майсторите, че има правила за тръбите (не може просто да навиете на кълбо 2 метра, за да използвате само един).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #92

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от micklesb
    има правила за тръбите (не може просто да навиете на кълбо 2 метра, за да използвате само един).
    И какви са правилата?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #93

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от micklesb
    Здравейте !

    Инструкциите за минималния тръбен път са много важни и не бива да се пренебрегват. И не се оставяйте на разните майстори, който ти казват: "Кое, три метра ли ? Аз колкото климатици съм монтирал, ти ще ми нажеш колко метра трябва да е !"
    Не се давайте и си дръжте на своето. Щом инженерите са го посочили, значи така трябва да е. А и освен всичко друго ние си плащаме за монтажа и "безценните" медни тръби с дължина 3 метра.
    Предния ми климатик беше Panasonic. Там минималния тръбен път е 3 метра и никога не съм чувал подобно "клокочене".
    На сегашната ми Toshiba исках също 3 метра тръбен път и не съм забелязвал подобни проблеми, дори и при най-тихите обороти.
    Съвета ми към всички е дори и разтоянието да е малко искайте поне 3 метра тръбен път, но напомнете на майсторите, че има правила за тръбите (не може просто да навиете на кълбо 2 метра, за да използвате само един).
    ??!!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #94

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    В този ред на мисли, някой ще обясни ли технически защо при R410A не било добре тръбният път да е под 3 м? Това съм го срещал на няколко места в изказвания на хора.
    Не става дума за машините на R410a а за климатиците със скрол компресори - при тях няма ресийвър и при по къс тръбен път има реална опасност в компресора да влиза течен фреон и да стане т.н. хидравличен удар

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #95

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Не става дума за машините на R410a а за климатиците със скрол компресори - при тях няма ресийвър и при по къс тръбен път има реална опасност в компресора да влиза течен фреон и да стане т.н. хидравличен удар
    Е как така?
    Всички сплитове ли са със скрол и в частност, Тошибата дето пита колегата за нея?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #96

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Не търсете при4ината в скрол компресорите .Те са най-добри специално за малки климатици .

    Some of the advantages of the scroll compressors :

    1. Efficiency
    2. Quiet
    3. Fewer moving parts
    4. Size and Weight
    5. Can pump liquid refrigerant without compressor damage
    6. Unlike reciprocating compressors, scroll compressors tend to "wear in" whit time,instead of wear out

    Движението на те4ен фреон между изхода от изпарителя и компресора не е желателно при всякакви обстоятелства .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #97

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Тошиба-та е с двойно-роторен компресор.Той самия компресор почти не се чува, а се чува само движението по фреоновата магистрала.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #98

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Днес ми удължиха тръбния път до 3 и нещо метра.Като стане студено , ще се види дали има ефект одължаването и дали изчезва ромоленето.

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #99

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Днес ми удължиха тръбния път до 3 и нещо метра.Като стане студено , ще се види дали има ефект одължаването и дали изчезва ромоленето.
    Еди, има ли ефект? Аз съм с към метър връзка, четох в инструкциите че под 3 метра може да се чуват разни работи, но монтажниците най-отговорно заявиха че няма смисъл да се веят още два метра излишно във въздуха като не се налага! даже по-късо било по-добре - пък и 3 метра да бъдело пак може да шуми - няма гаранция. И им се доверих, на охлаждане не шумкаше толкова ... обаче на отопление - ако е тихо в стаята ясно се чува как фреона се "напомпва" и се налива във вътрешното тяло, после завърта вентилатора ... докато върти вентилатора(вътрешното тяло) пък се чува един лек променлив звук(кръуик-крзуик  нещо такова е ама мнооого слабо от външното тяло - нормално ли е? не знам, но ме притеснява малко) като спре пак фреона наобратно се чува как пак избълбукава. Чудя се дали си струва "изморявката" по удължаването или така да си карам?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #100

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Удължаването не показа добър резултат.Преди това шума бе по-слаб, а и се появиха нови звуци.Шума стана по отчетлив и по -силен.Дал съм задача на сервиза да мислят какво да правят, тъй като това не е нормално за такава машина.И те казаха, че не е нормално и към сряда пак ще дойдат.На студено не се чува нищо при мен, само на топло.Преди това при ме нямаше преливане при включване и изключване, а сега има.Ще видим към сряда.

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #101

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ай стига, на какво се дължат тия аномалии?! Сигурен ли си че нямаше и преди "преливане", да ИМА ми се струва по-логично и шума от това би трябвало при по-дългия път да изчезне или поне да намалее, а не тепърва да се появи. Пълна мистерия, с нетърпение очаквам да споделиш развитието на въпроса.
    П.С. Ако остане въздух в системата и балончетата се разхождат насам натам - това води ли до издаване на други шумове? ... просто не мога да си обясня "а и се появиха нови звуци" - от къде ще са? Май трябва да се отвори нова тема за шумовете при "безшумните" климатици.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #102

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    На там отива работата .Иначе преливането при старт и спиране се появи след удължаването на пътя и стана почти постоянно при работа на компресора.Преди това се чуваше леко само при ниски обороти на компресора, когато поддържаше температурата.Нямам обяснение каква е причината за цялата работа.Иначе на студено машината не се чува.Сервиза има думата.Мисла, че ще се постараят, тъй като са ми малко приятели.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #103

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Евентуална причина за "преливането": - ПРЕГЪНАТА под малък ъгъл тръба?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #104

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Като гледам няма, ама знам ли.Когато дойдат ще проверяват всичко, ако трябва наново ще слагат тръбите.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #105

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от micklesb
    Инструкциите за минималния тръбен път са много важни и не бива да се пренебрегват. И не се оставяйте на разните майстори, който ти казват: "Кое, три метра ли ? Аз колкото климатици съм монтирал, ти ще ми нажеш колко метра трябва да е !"
    Не се давайте и си дръжте на своето. Щом инженерите са го посочили, значи така трябва да е. А и освен всичко друго ние си плащаме за монтажа и "безценните" медни тръби с дължина 3 метра.
    Предния ми климатик беше Panasonic. Там минималния тръбен път е 3 метра и никога не съм чувал подобно "клокочене".
    На сегашната ми Toshiba  исках също 3 метра тръбен път и не съм забелязвал подобни проблеми, дори и при най-тихите обороти.
    Съвета ми към всички е дори и разтоянието да е малко искайте поне 3 метра тръбен път, но напомнете на майсторите, че има правила за тръбите (не може просто да навиете на кълбо 2 метра, за да използвате само един).
    Къде ги видя тия изисквания за минимален тръбен път?
    Какво ще кажеш на хората които са с/над 3 метра и пак им "прелива" - нагледен пример:
    "edi1 « Отговор #99 -: Днес в 08:03 » Удължаването не показа добър резултат.Преди това шума бе по-слаб, а и се появиха нови звуци.Шума стана по отчетлив и по -силен." Човека е с ДАЙСЕКАЙ III - какво ще го посъветваш в неговия случай?
    Така и не се разбира със сигурност, по мненията на хората от форума(приемаме че никой не слъгва) се получава следния резултат:
    1. под 3 метра - на някой се чува фреона на някой не
    2. над 3 метра - на някой се чува фреона на някой не
    3. извод: май е "и" от нещо друго(монтажа), и на този етап ако някой знае от КАКВО е и има никакво РЕШЕНИЕ - моля да сподели опита си с нас. Предварително благодаря.
    П.С. обяснявам с мои думи какво се чува при мен: фреона се напомпва от компресора и се засилва по тръбата, излива се в радиатора на вътрешното тяло, пуска се вентилатора да издуха топлото в стаята, духа духа и спира, фреона се излива пак назад към компресора. На мен ли ми е остър слуха или при всички подобни на моя(12LGC) клими е така? И можело ли при друг монтаж да НЕ е така със същата бройка климатик? От бройката ли зависи(при всякаквъв монтаж или шуми или не)? От кво ли - вече се побърках ... всеки различно разправя. Чува се силно и за сън не става а уж 21дб дрън/дрън безшумен незнам си кво ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 101 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 14:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 17:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 09:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 21:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе