Страница 16 от 101 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #226

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    пуснах го на 20 градуса и пак се затвори ма 5 минута

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #227

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ако чакаш съвсем да гръмне и по някаква причина не ти уважат гаранцията (примерно пропусната профилактика или неправилно попълнена гаранционна карта) ще си двойно набутан с изгорял компресор. Сега може да е нещо дребно - въздух, влага, проблем с вентилче - не можем да гадаем!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #228

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ако си от Варна се сещам фирмата която ти е правила монтажа, и по-добре им се обади. Мога да ти кажа какво да направиш, но тогава ще ти отпадне гаранцията и е безсмислено. Другия вариант е да извикаш някой, който разбира, и знае как да не оставя следи, че е пипал, но пък тогава трябва да си платиш - пак кофти. Най-добре ги викай.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #229

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Така наизуст...
    Настройка някаква, дори и неволно? Таймер?
    2 часа са доста за проблем в хладилната част, би трябвало да се прояви по-бързо. Още повече, че казваш, че когато работи, работи добре, нали така?
    Евентуално сензор....външен, вътрешен...
    Но трябва да се види. Къде си? Има ли наблизо друга фирма дето да го види, катоне искаш монтажната?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #230

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    няма настроен таймер,поне на дистанцоинното не излиза и зега с всички режими работи малко и спира,пробвах на авоматичен,обезвлажняване,автоматичен с изменения,ръчен ма всияки работи временно и изключва,а иначе съм от карнобат,трябва да разпитам дали техниците стават.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #231

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Изключва се напълно? Т.е. затваря жалузите както е като е изключен и спира да върти и угасва всичко?
    Да не би дистанционното по някаква незнайна причина да изпраща OFF сигнал към климатика? Я го включи и разкарай дистанционното от стаята. Знам, че звучи адски глупаво, но все пак...

    Не е зле и да му пуснеш една диагностика за грешки, не знам как е при Тошиба, но трябва да пише. Може и някой да ти каже от форума.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #232

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Да затватя и всичко изгасва,това с дистанционното съм го пробвала бях го изкарала от стаята моите кръсници ме посъветваха,но пак същата история.Благодаря ти за отговорите,и че се опитваш да ми помогнеш защото има хора които вместо да помогнат се заяждат.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #233

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Не си губи времето във форума,ами сутринта звъни във монтажната фирма.Харесваш,не харесваш няма кой друг да ти го сервизира.Имаше преди време едни Елити/от Галанц/правеха същия проблем от вътр.тръбен датчик,но не бяха инвертори

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #234

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    И последно казваш че лятото си бачкаше супер.Стопли с нещо друго стаята и го пробваи пак на студено.Пиши какво е положението.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #235

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    #tanito1886, Климатика има функция Самодиагностика. Така, че ако има проблем ще покаже код за грешка. Ако е грамотен сервизния техник, ще направи диагностициране и ще разбере в кой блок е. Ето кодовете за грешки: http://www.ampair.co.uk/RAS%20&%20RA...lt%20Codes.pdf
    А ето и Service Manual на машината: http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...)-SAV(R)-E.pdf

    На стр.73 е показано как се прави диагностика с дистанционното управление.
    Иначе ние тук от форума няма как да врачуваме какъв е проблема.

  13. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #236

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Здравейте! От няколко дена се ровя из форума но не намерих почти никакви отзиви за Gold серията на Carrier. Обзавеждам ново жилище което смятам да отоплявам с климатици, 9ки за спалните CARRIER 38NYV025 и CARRIER 38NYV050 за останалата част. Молбата ми е ако някои има преки впечетления от работата им (шум, обазскрежаване и др.) нека сподели?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #237

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Gold имаха 2-3 души от форума, не си търсил добре. 38NYV025M / 38NYV050M са. Аз имам 38NYV012E, което е аналог на 38NYV035M (е, не е аналог, с по-нисък COP е, но е със същата кубатура и компресор, просто Gold са по-луксозна серия, с по-добро уж изпълнение и повечко филтри за въздуха и по-висок СОР и са клас А, моя е клас С). Ако случайно се чудиш, защо 012Е е аналог на 035М - 025, 035, 050 е по японската им система, 09Е, 012Е са по европейската в хиляди BTU.

    Аз от моя съм доволен, вътрешното тяло е адски тихо, не пука, не пращи, но външното при по-високи обороти на компресора има едно бръмчене, което и другите собственици на Кериър го споменават във форума. Топли си, не е обледенявал още, само пусна малко вода преди 2 седмици в мъглата и дъжда. Консултирай се с други хора, преди да ги купиш, защото бръмченето е дразнещо. Е, не е като тракането от стария ми LG турско производство. Един от форума дори беше отварял и намествал - дрънчала няква си тръбичка, то няма и кво друго да е - ние все се шашкваме да не е компресора, ама ако е директно от него - няма как да работи дълго, а те си работят! Не се мами от високия СОР, всички лъжат. По мои замервания все пак си е икономичен.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #238

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Стават.
    Не са лоши машини. Приемлива цена, на прилично качество.
    Нещо като "аналог" са на Тошиба, подобният клас, но са по-евтини.
    Ако те устройват условията, взимай.
    Миналата година имаше една куца серия Silver, сега разправят, че са леко "ъпгрейдвани", ще се чуе предполагам, но от миналата година до сега, не знам за сериозни проблеми с Gold-а.
    Не е като да не може някой да е изпищял, но процентно е много малко, доколкото знам.
    За шума......... , за тоя шум се подъвка доста напоследък, особено за "преливането на фреона", но като цяло не са шумни.
    Но все пак, възприемането му е индивидуално.
    За 50-ицата, сигурен ли си, че е това, което си написал. И има ли смисъл? Разликата с предния модел е малка, като мощност, а в цена не толкова.
    Но и 025 и 050 са с приличен СОР, почти еднакъв, независимо от разликата в мощността, докато 045 е малко по-малък.
    успех!


  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #239

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Gold имаха 2-3 души от форума, не си търсил добре. 38NYV025M / 38NYV050M са. Аз имам 38NYV012E, което е аналог на 38NYV035M (е, не е аналог, с по-нисък COP е, но е със същата кубатура и компресор, просто Gold са по-луксозна серия, с по-добро уж изпълнение и повечко филтри за въздуха и по-висок СОР и са клас А, моя е клас С). Ако случайно се чудиш, защо 012Е е аналог на 035М - 025, 035, 050 е по японската им система, 09Е, 012Е са по европейската в хиляди BTU.
    Нещо не е така, както си го написал, но още не мога да разбера какво.

    Но ако наистина, това, което имаш е 38NYV012E, то това е серията Силвър от 2007г.
    И миналата година и тази, Голд-а са с означение NYV и M накрая. Основната разлика е, че миналата година над 045, бяха с означение VYX и име Sensation, а сега всички са Голд и са с означението NYV

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #240

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    То вътре и компресора и платките са си Toshiba, верно Toshiba-Carrier Thailand е производителят, но ми е чудно защо моделът е Carrier, а не Toshiba, или Toshiba-Carrier (последните аз ги измислих)?

    За бръмченето и шума - дано ги нямаш, защото си дразни, особено за спалня. Не е от фреона, от към компресора си е - дрънчи си нещо там при високи обороти. Едно бръмчене си е... Дано Gold го няма. Иначе наистина си са хубави и качествени машинки и цената е поносима. Помисли си за чиста Toshiba с двуредов топлообменник все пак - цената е подобна. 050М си е скъпичка за мен.

    А аз съм написал, че съм със Silver, в смисъл забравих да пиша Silver, но уточних разликите - ако прочетеш отново внимателно. Съжалявам, ако съм подвел някого. Но в сървис мануала на Gold пишеше, че компресора е същият с на Silver, което ме обезпокои малко, ако бръмченето е от компресора, ще го има и там! За 050М и 060М са си с двойно-роторен компресор, друг модел, но 025М/035М са си със същият едно-роторен компресор DA89X1C-23FZ, като на Silver 09E/012E.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 101 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе