Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 121

Нов Super Daiseikai през 2009-та?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #91

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Как точно е пълното именувание на този климатик с инициали и каква точно е цената му?
    Между другото аз този hotblooded мога да го установя къде живее!Браузъра му дава достатъчно информация за него и чрез IP-то му може с точност да го намерим! Така че, спокойно можем да го оберем!
    Точния модел е Toshiba RAS-402PDR, а цената му е около 3500лв без монтаж

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #92

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Благодаря, pi0neer!
    Аз очаквах от собственика на машината да ми отговори, но може би и той не си знае модела!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #93

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Благодаря, pi0neer!
    Аз очаквах от собственика на машината да ми отговори, но може би и той не си знае модела!
    Цената е 3400 (при монтаж в Бургас, - фирмата е пловдивска),модела е 402PDR, за 2010 излезе 402UDR разликите са козметични, чака се 4-5 работни дена.... достави ми го човек от фоорума, инфо на лични.....

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #94

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    InternetZombie за който няма такава дебела пачка,има секънд хенд разлика освен външният вид и показания моментен разход на ток не е чак толкова голяма-изпитано! Дай боже всеки му такава машина!Като гледам моята,от която съм очарован,представям си ако бях се напънал за такава нова-сигурно щях да съм влюбен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #95

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Тия дето са секън хенд са на по 7-10 години, приятел!
    Защо ми е такъв климатик, та на него живота му е отишъл!

    Втора употреба не съм много навит да си взема, че кой лудак ще си захвърли новата и добре работеща машина?!
    Японеца не вярвам да ги сменя всяка година...сигурно и те карат до гаранцията и после го шиткат на будалите от третия свят като нас!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #96

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Тия дето са секън хенд са на по 7-10 години, приятел!
    Защо ми е такъв климатик, та на него живота му е отишъл!

    Втора употреба не съм много навит да си взема, че кой лудак ще си захвърли новата и добре работеща машина?!
    Японеца не вярвам да ги сменя всяка година...сигурно и те карат до гаранцията и после го шиткат на будалите от третия свят като нас!
    Ами от Японките най евтиното за същата кубатура е Нокрията и тя е 2700 лв, разликата е 700 лв, като COP-a на Тошибата е с 1/3 по висок отделно и другите глезотии, отделно гаранцията 2 години + опция за още 4, за Нокрия искаха и профилактика всяка година - още 160 лв,ако гледаш МЕ и МХИ цените са подобни, Дайкин с Уруру Сарара е и по скъп..... от друга страна с една Мидея или Осака спестяваш 2000 лв, с тях може да си плащаш тока 2-3 зими..... Въпрос на избор, аз избарах - "ако ще е гарга да е рошава....."

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #97

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Както са казали мъдрите хора: "кефът цена - НЯМА"!
    Теб парите те удрят през кръста, защо да не ги дадеш, щом можеш да си го позволиш!
    Всеки, който има финансови възможности би си взел като твоята машина.Радваме се, че се любуваш на такава машинка!
    Успех и безаварийно ползване, поне докато не ти побелее косата и брадата!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #98

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Както са казали мъдрите хора: "кефът цена - НЯМА"!
    Теб парите те удрят през кръста, защо да не ги дадеш, щом можеш да си го позволиш!
    Всеки, който има финансови възможности би си взел като твоята машина.Радваме се, че се любуваш на такава машинка!
    Успех и безаварийно ползване, поне докато не ти побелее косата и брадата!
    Не ме удрят през кръста, уверявам те.....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #99

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Тия дето са секън хенд са на по 7-10 години, приятел!
    Защо ми е такъв климатик, та на него живота му е отишъл!

    Втора употреба не съм много навит да си взема, че кой лудак ще си захвърли новата и добре работеща машина?!
    Японеца не вярвам да ги сменя всяка година...сигурно и те карат до гаранцията и после го шиткат на будалите от третия свят като нас!
    Има секънд хенд и на по 19 години и още работят без проблемно, но има и машини на по 3 години, който в Япония са стрували по 3-4000 лева наша пара. Митака ви е загатнал една от причините японците да си сменят ел. уредите, аз само ще я допълня, когато премине целевата година на уреди като , климатик, хладилник, телевизор, пералня и още няколко домашни уреди, не само не ти връщат пари ами ти взимат и данък. В повечето големи търговски сайтове има оферти за връщане на машините след изтичане на 3 годишният гаранционен срок и смяната им с нови. Все още рядко, но моделите GDR и SDR на Тошиба са попаднали и на нашият пазар като втора ръка, съответно първият е 2006-7 година, а вторият е 2007-8 като цените им са на 1/3 от на нова такава машина. За YDR и EDR , който са 4-5 годишни модели няма да говоря защото струва ми се има колеги от форума които ги притежават.
    Япония е далеч от третия свят, но търговията с втора ръка стоки е много разпространена, в това число и на климатици. Винаги съм казвал, че добре подбрана машина втора ръка е идеална алтернатива на това което ни продават тук.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #100

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Ех, Зомби, Зомби. Колко фактора пропускаш само не е истина. Гледаш цена 3400 с монтажа - а сещаш ли се, че това е климатик 5 kW! Не го сравнявай с някоя евро 9-ка, сравни го с най-висок клас 14-ка/16-ка.
    И стига с тия секънд хенд на по 10 години. Кажи ми колко 2-годишни втора ръка искаш да ти намеря? Някой да опира дулото на пистолета и да казва "купи си 10-годишен"? Има всичко.
    А и за Япония много неща ти убягват. blue1 го е казал доста изчерпателно, няма да го повтарям.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #101

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Ето и днешната сводка.... Навън е -1 със 70% влажност и вятръ 35 км ч с пориви до 55 от север северозапад усеща се като -8.... задал съм 20 градуса разхода на дисплея е 200W

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #102

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Дидка, виждам че е 15-ка и не съм подложил качеството му под съмнение!
    Само дето се питам, колко години ще му трябват на собственика за да си възвърне парите...струва ли си?!
    Предстои ми купуването на още два климатика, но на този етап не бързам и изчаквам.
    А за климатиците втора употреба - чак двугодишни не знам дали се намират в изобилие, но със сигурност ще те потърся, ако се спра на "японки"!

    Само кажи, как стои въпроса със сервизирането на въпросните "японки"? Примерно една машина на 3 г., колко гаранция ще ми дадат при закупуването й? Поемат ли пълна подмяна на чаркалъците, ако стане някоя бЕла? Това е, което най-много ме притеснява! Но има време, пак ще говорим.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #103

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от hotblooded
    Ето и днешната сводка.... Навън е -1 със 70% влажност и вятръ 35 км ч с пориви до 55 от север северозапад усеща се като -8.... задал съм 20 градуса разхода на дисплея е 200W
    Ле-лееее, ти си ескимос бе, приятел - 20 грд.!
    Кво го тестваш на 20 грд.?! Я му задай 23 грд. да видим на колко ще скочи! Ми то и на моя Шарп ако му задам сега 20 грд. сигурно и той ще отчете 200 В.Даже съм сигурен, че ще изключи и дълго ще почива!В Пловдив сега е - 2 и трябва да ти кажа, че Шарпа си работи на Low и си почива...не е като да се товари на мах.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #104

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Ле-лееее, ти си ескимос бе, приятел - 20 грд.!
    Кво го тестваш на 20 грд.?! Я му задай 23 грд. да видим на колко ще скочи! Ми то и на моя Шарп ако му задам сега 20 грд. сигурно и той ще отчете 200 В.Даже съм сигурен, че ще изключи и дълго ще почива!В Пловдив сега е - 2 и трябва да ти кажа, че Шарпа си работи на Low и си почива...не е като да се товари на мах.
    На 23 ми е горещо, но отива до 280-300вата, ако пусна вентилатора на макс отива до 980 но за не повече от 5 мин и започава да сваля,

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #105

    Re:Нов Super Daiseikai през 2009-та?

    hotblooded - През колко време ти се стартира самопочистването на вътрешното тяло забелязал ли си?
    И още нещо ме интересува и това е колко ти е тръбния път в метри?
    Благодаря ти предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. TOSHIBA RAS-221UR- SUPER DAISEIKAI ?
    От Ogosh във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-12, 13:46
  5. SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 176
    Последно: 01-10-12, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе