Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 275
Like Tree48Одобрявам

Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #136

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Аз топля от 35м2 до към 55м2 ако отворя вратата към коридора. Нямам забележки към дефроста а към консумацията на ток още по-малко

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #137

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Искам да споделя за един проблем който е обсъждан във форума, но ме интересува точно за този модел. Проблема е, че климатика поддържа 2 градуса по-ниска температура от зададеното на дитанционното. Правил съм гимнастиките с насочване на клапите по-хоризонтално и промяна силата на вентилацията, но няма особенна полза. Действително при замерване температурата горе при климатика е с 2 градуса по-висока, но показанието на дистанционното дава верните градуси и въпреки всичко климатика спира да се "пъне" и си държи тази по-ниска темепература. Има ли при този модел някакви джъмпери които могат да коригират тази разлика? Знам иначе, че най-простото решение е да задвам 2 градуса по-висока температура и все пак ме дразни някак

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #138

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    При твоето помещение, разположението му и липсата на съседи е нормално долу да е по-ниска температурата.Не я закачай машината, а си вдигай градусите.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #139

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Да така е по отношение на съседите. То по-точно отдолу е магазин, ама в тая криза не виждам опашка от мераклии да го наемат. Така ще карам с 2 градуса отгоре на дистанционното, пък дано през 2012 малко да се активизират бъдещите съседи

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #140

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    MisterT ,а къде мериш температурата-къде е разположен термометъра?А и по начало съм забелязал,че тошиба не са много за голямо,и особено дълго помещение-поради по нежната си струя на турбината.За големи по стават национал,шарп и особено ''нокрия''-лични наблюдения.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #141

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT
    Искам да споделя за един проблем който е обсъждан във форума, но ме интересува точно за този модел. Проблема е, че климатика поддържа 2 градуса по-ниска температура от зададеното на дитанционното. Правил съм гимнастиките с насочване на клапите по-хоризонтално и промяна силата на вентилацията, но няма особенна полза. Действително при замерване температурата горе при климатика е с 2 градуса по-висока, но показанието на дистанционното дава верните градуси и въпреки всичко климатика спира да се "пъне" и си държи тази по-ниска темепература. Има ли при този модел някакви джъмпери които могат да коригират тази разлика? Знам иначе, че най-простото решение е да задвам 2 градуса по-висока температура и все пак ме дразни някак
    Този симптом го има и при моя 281PDR. При зададени 23о поддържа 21-21,5о (термометъра е на 3,5-4м. разстояние по диагонал и на 120см. височина), но на втора степен на вентилатора си достига зададеното. Тогава пък на мен ми става шумен, ветрецът също се увеличава и след 15-20мин. работа почва да ме дразни и го връщам отново на Авто вентилатор.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #142

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    diksanal термометърът е на отсрещната стена на около 5м и височина 120 - 130 см. Машината е достатъчно мощна за тази стая...тя си е проектирана за по-големи помещения. Дебита на струята също става впечатляващ при високите скорости на турбината, но и шума става повечко затова аз я държа на ауто. Въпроса ми беше единствено какво може да се направи при този модел за преодоляване на тази разлика между зададена и реално подържана в помещението температура. Като цяло за да бъда коректен трябва да кажа, че и другия климатик в спалнята ME GE25 VA се "лъже" и подържа пак с 2 градуса по-ниско от зададеното на дистанционното. За това съм склонен да смятам, че по-скоро е особенност на помещенията поради липсата на отоплявани помещения под мен и съответно по-студените подове.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #143

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Да не би пък да се лъже термометъра от студените стени-пробва ли,ако е на разстояние от стената?Остава и конструктивно,ако не е разположен много удачно въздушният датчик,щом с по силна вентилация си поддържа заданието-има го и при други модели това разминаване.Но на входа на климатика,ако всичко е наред,значи си остава недостатъчната циркулация на въздуха-за което стана приказка по напред.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #144

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Термометърт е на поне на 30 см от стената. Стените са с изолация, и като ги пипнеш не са студени, а и климатика не е спиран откакто застудя. По високата степен на вентилация при мен не решава проблема...това го каза колегатa gnf за неговата 28-ца. Интересното е че като задам да ми покаже температурата в стаята (показва се на дисплея на дистанционното) то също ми показва температура с 2 градуса под зададеното, но в същото време машината намаля оборотите и не се напъва повече за покачване на темепературата.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #145

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Вчера проведох малко проби и действително като сложих вентилацията на 2-ра степен, за около 30-40 мин. климатика достигна точната температура от дистанционното. Наистина обаче на тази степен шума и течението са доста силни, така че остава варианта да задавам по-високи градуси на дистанционното, а пък и тези машини са толкова "интелигентни", че според си е най-добре да си работи на ауто за да се радва човек на максимум комфорт и икономия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #146

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    От информационния бутон като цъкаш разните опции, по едно време на дисплея на климатика се появяват 2 кръгчета, които по някога се и мърдат - какво е това чудо?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #147

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от prawler
    От информационния бутон като цъкаш разните опции, по едно време на дисплея на климатика се появяват 2 кръгчета, които по някога се и мърдат - какво е това чудо?
    Това е състоянието на компресора и тъй като компресора е с 2 цилиндъра или незнам точно техниците да кажат. Според това дали работят единия или двата съответно се движат едно или две кръгчета. Аз поне така ги тълкувам... никъде не съм срещал точно описание, но със сигурност е свързано с работата на компресора.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #148

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    До скоро нямах никакви проблеми с моя "уред" (402 PDR), но днес за сефте го чух да размразява и да ми дава консумация от порядъка на 1.4 кВт (моментна) при -8 отвънка (при 24 градуса зададена температура в статята).... Видях че и леко се е обледенил около 3-5 см от долната част на "питата" - трябва ли да се притеснявам или просто до сега не съм го "хващал" докато е обледенен?

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #149

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    hotblooded ,най добре ще се види при снимка,но ако си гледал агрегата странично,където има решетка може и да има малко лед по нея,но не и върху питата,но и отзад,където няма решетка,ако там е ледът го отстрани с топла вода.Макар,че тошибите имат прекрасно оттичане,и ако са махнати тапите трябва агрегата да е монтиран на доста неблагоприятно място, за да се получи този резултат.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #150

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от hotblooded
    До скоро нямах никакви проблеми с моя "уред" (402 PDR), но днес за сефте го чух да размразява и да ми дава консумация от порядъка на 1.4 кВт (моментна) при -8 отвънка (при 24 градуса зададена температура в статята).... Видях че и леко се е обледенил около 3-5 см от долната част на "питата" - трябва ли да се притеснявам или просто до сега не съм го "хващал" докато е обледенен?
    Зависи колко е ледът и дали има достатъчно дупки в тавата да се оттича водата. Лошо е ако дупките за запушени защото ледът може да почне да се катери нагоре и перката да опре в него. Имаше такива оплаквания тук във форума. Можеш ли да погледнеш тавата и да направиш снимки? И махни всякакви чучури, маркучи и тапи от тавата.
    Относно консумацията - според мен е нормално. И моят инвертор така работи, точно на -7 го наблюдавах и аз. След дефрост стаята е изгубила доста топлина, ако не е добре изолирана (както е при мен), а и от дефроста също изстива. Непосредствено след разскрежаването консумацията скокна до около 1400 и се задържа така поне 1 минута, после смъкна на 1200, после плавно си смъкна, на колокото си работи по принцип. Климата наваксва изгубената топлина.

    Така ли изглежда при теб?



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 06-12-11, 13:49
  5. Продавам климатик TOSHIBA RAS-402UDR DAISEIKAI
    От pav78 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-11, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе