Страница 10 от 34 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #136

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ами нямах уреда при студовете за съжаление,а и зависи от топлозагубите,така че при мен не е меродавно,стаята ми е северна .А и забелязах също че при 3 степен на вентилатора е най-икономичен,обикновено стои на ауто ,полъха едва се усеща,но държи 210-240 вата моментна.Под 200 пада само на висока степен на вентилатора!
    Инак топлината която прави е сравнима с тази на конвектор-плътна,без забележимо движение на въздуха,абе много е комфортна.Имам огромна база за сравнение,включително и 2 корони на 100 волта-е никой не мога да сравня с тошко.Ако някоя машина сдаде багажа,ще бъде заместена само с такъв-оптимално съотношение цена-качество-икономия и комфорт.
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #137

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... До 110-115 вата ми е слизал, но при положителни външни темератури. Тук важно е друго, миналата зима на -18 градуса не качи над 400 вата. Това за мен е по-показателно.
    smqnab и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #138

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    а как е с тишината ? че нещо 27дБ не ми звучи добре .. четох назад че това не е вярно но според мен няма как да напишат 27 а те да са 21 примерно .. въпроса е как се усещат ..

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #139

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а как е с тишината ? че нещо 27дБ не ми звучи добре .. четох назад че това не е вярно но според мен няма как да напишат 27 а те да са 21 примерно .. въпроса е как се усещат ..
    ... Ако си от София, заповядай да го чуеш лично. За мен няма проблеми. В стаята на децата е, но аз спах 4-5 пъти там и нямам грам проблеми.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #140

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    не съм от София за щастие
    Mega одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #141

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Сина ми от 5 години спи на 2 метра от ТОШО ІІІ, никакви проблеми с шума, никога не е имал.И аз съм спал в стаята му, идеално се спи.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #142

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    а как е в сравнение с 9 лдц на най тиха степен ( като изключим пукането на пласмаса и шуртенето на фреон на Фуджитсуто )

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #143

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Да ти кажа, не съм се замислял, защото ЛД-то е на 5-6 метра от мен, а ТОШО е на 1,50 метра от главата на височина и изместен в дясно на около 80-90 см, та по права линия идва към 2 метра.Като се замисля, може да се каже, че са почти равни, ЛД то на КУАЙЪТ да речем една идея по-тих.На моя ЛД почти не му пука пластмасата, много рядко се случва, но винаги си работи на 19 градуса / повече не е необходимо, и не може явно да прегрее.Иначе шуртенето чат-пат си го има, макар и не винаги, не много силно, не дразни, но си го има.И двете машини са винаги на АУТО и се спи без никакви проблеми.На ЛД-то външното също е далеч от спалнята - 5-6 метра и не се чува, но си е доста по-шумно от ТОШО.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #144

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ходих да я погледна на живо тая машина .. не съм впечатлен - вътрешното е много малко ,тънки пласмаски ,предния капак се гъне в ръцете ми ,възможно най евтиния филтър - като цедка за чай ,малко топлообменниче .. срамота е климатик за 2100 лв да има такова вътрешно тяло учуден съм че не му пукат пласмасите .. изобщо не може да става и дума за сравнение с вътрешното тяло на саньото ми примерно ( давам го за пример щото мога директно да ги сравня ) ,по скоро наподобява изработката на дъртия ми 12lcc който не е машина от висок клас въпреки завидната си мощност ...
    Този пост е редактиран от Alexi; 11-03-13 в 12:19.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #145

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    намери си iii серия, все още гледам, че има.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #146

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    намери си iii серия, все още гледам, че има.
    ... Едва ли ще му допадне и там вътрешното тяло също е малко. Да погледне една Nocria, предполагам ще го удовлетвори като размери. Пък и най-важно е вътрешното тяло, външното не върши работa е само аксесоар към климатичната система.
    Този пост е редактиран от Mega; 11-03-13 в 12:37.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #147

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    има я но е със 100 лв по евтина ,не знам дали си заслужава .. отделно евентуалните проблеми с мотора на панасоник не са ми по вкуса ,тоз чеп съм го изпитвал вече ..а вътрешното на тройката не е ли същото като на шестицата ? Другия интересен за мен климатик е 09ЛТ ,но май никой го няма да сподели как е зимата ( добре ще е то е ясно но дали пукат пласмаси шурти фреон такива неща ) .. на 100 волта няма нищо за съжаление ,всичко е обрано и от година на година все по малко внасят ..

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #148

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не е същото, пластмасата е масивна и здрава, много добри филтри има.никога не пука, дори да го набича на хай пауър.За мен си заслужава, вече 5 години си бичи здраво.имаше проблем с мотора, както знаеш, бях писал, смених го с icf от V-а серия и все едно го няма вече 3 години.Проблема с мотора се поема от гаранцията, ако е в срока, пък и доколкото знам, не всички серии са с проблемни лагери.лт ще се справи зимата без проблеми.предполагам, че може да е решен проблема с шума, понеже в новите вътрешни тела има дистрибутори за фреона, направиха едни разклонения на входа.
    Този пост е редактиран от edi1; 11-03-13 в 12:46.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #149

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Alexi, мани ги тези Тошиби, Hitachi SX8 e твоят климатик. И аз се нахендрих като слушам митове и легенди тук. И на 100 волтовия върхов топ, ултра мега модел му пукат пластмасите. Язък за рекламите, които му правят тук. Дайкина ми FTX50 вади по-нежна струя и е по-тих от втора степен на вентилатора нагоре. Сега се моля да ми умре Хитачито, което почна четвърта година и да слагам Тошибата на квартирантите и аз да си купя SX8- ама не ще да мре гадината .

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #150

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не знам при другите, но при мен и япончето и европейчето никога не са пукали, независимо от заданието.ХИТАЧИ-то също никога не е пукало.Само ЛД-то чат-пат се обажда, но единично и много рядко.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 34 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе