Страница 8 от 34 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #106

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    И миналата зима имаше такива оплаквания от Тошиба. ...Явно си има някакво успиване на машината, създава си около нея балон от топъл въздух и си трае...
    Да, клапите излизат над климатика и започват да духат само на датчика за да се успи машината.
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #107

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Бре то в 13 кв/м няма какво да се "разбива" ама нейсе ...

    Изобщо в 13 кв се губи всякакъв смисъл от разни смарт ай и други сензори(на дистанционни или други подобни) които следят къде е човека и насочват струята в друга посока. В 13 квадрата накъде и да е насочиш в режим охлаждане все ще се усеща течение в цялото помещение. В режим отопление има смисъл донякъде, но все пак това са 13 м2 ...

    Казвам го като потребител със спалня 14.5 м2 с климатик поставен напреки на стаята(с правоъгълна форма) на 80 см от вратата към тераса.Първоначално исках да го сложа да духа над вратата по дължина на помещението, но сега поставен напреки съм по-доволен, защото пресича студа който лъха от прозорците и външната част на помещението.Лятото пък "пресича" жегата като се смесва с топлия въздух от нагрятите прозорци и охлаждането е по-меко без твърд студ който да те пресече когато влезнеш от горещо в стаята...
    И за спане е по-добре така.
    Този пост е редактиран от justify; 13-01-13 в 16:17.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #108

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Да, клапите излизат над климатика и започват да духат само на датчика за да се успи машината.
    Мега, не е необходмо да се засягаш. В края на краищата вие, тези които по добре познавате тези машини, можете да кажете на човека къде е проблема. Ама такива загуби, които да правят температурна разлика от единия край на стаята до другата 5-6С, и то в 13м2 .... Трябва там дето е ниската температура да има отворен прозорец!

  5. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #109

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Мега, не е необходмо да се засягаш. В края на краищата вие, тези които по добре познавате тези машини, можете да кажете на човека къде е проблема. Ама такива загуби, които да правят температурна разлика от единия край на стаята до другата 5-6С, и то в 13м2 .... Трябва там дето е ниската температура да има отворен прозорец!
    Темата , след това изказване се изчерпа .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #110

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    А ти не разбра ли, че при -15С тоя проблем го няма или се правиш, че не разбираш? Това е 13кв бе хора! При тея външни температури брат ми си отоплява стаята със същите размери с 10-годишна осака 9-ка, панелка без изолация североизточно изложение, а тука климатик за над 2 бона да не може да стопли, определено има проблем ама на някои им е изгодно да си заравят главата в пясъка да не би това да откаже някой евентуален клиент от машината.
    Към колегата, виж да не си намалил мощността на компресора или да си пуснал климата в слийп режим.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    dwrbudr, ти не разбра ли, че машинта си прави заданието? Горе при температурния и датчик е 24 градуса. Същевременно в срещуположния ъгъл на тази малка стая е 18 градуса. Кое не е ясно? Кое не е в ред, машината или загубите?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #111

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... Е как да стопли, като при датчика е 24 градуса, при зададени 22 градуса? Според теб къде е проблема? Мен ми дреме какво ще си вземе клиента. Взима си каквото прецени. Всеки сам си преценява с какво ще се топли, аз само давам съвети. За мен съм си преценил какво да си взема и нямам проблеми нито с нетоплне, нито с шум, нито с високи сметки. Аз не продавам само Тошиба. Преди ме обвиниха, че продавам само Nocria, щото видиш ли от нея се ставало милионер. Стига с тези измислици. Машината работи според температурния си датчик, ако там е 24 градуса как да работи?

    Или клапите са надолу и топли само под нея (клиента отрича), или има източник на топлина до машината, които лъже датчика. Или от пода идва толкова студ, че долу е хладно. Студения въздух пада долу а топлия се качва горе. Защо седим и пишем глупости. На -15 работи, защото, първо машината работи в друг режим, второ се променя някое от горните условия? Машината няма проблем със стоплянето, има проблем с това, че там, където мери температурата е с два градуса повече от колкото се изисква от нея. Кое не е ясно?
    satanasov и zxc0 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #112

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Климатика ми е на 23С в стая 7х3, термометъра преди 2 часа го сложих по диагонал на другия край на стаята, т.е. на над 8 метра от климатика на височина 90см (плота на кухнята) и в момента показва 22.7С. Как мислиш горе при датчика дали не е поне 24 или 25? Половината стая е теракота и отдолу нямам комшии да топлят. Сега за проба ще сложа термометъра горе над климатика да видим какво ще стане.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #113

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... Ти в къща без изолация ли живееш? Или в изолиран апартамент?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #114

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Горе на тавана е 24.3С при зададени 23С. Апартамента е изолиран, но 80% от външните стени са прозорци. От стените само около 30см е тухла всичко останало е прозорци с най-елементарното KMG. Под мен нямам комшии, над мен стаята не се отоплява тъй като е само за гости.

    Нека ако 6-цата пак не поддържа градуси да се измери температурата около климатика на тавана и да видим.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #115

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Климатика топли перфектно и при минус 20!Това е повече от ясно,изпробвано е!Ако ще и един месец да е минус 15гр.
    при настроени 23 АУТО ФАН няма да пипна дистанционното и ще държи 23-23,5 градуса! Обаче,когато вън е около 0 градуса
    почва да дава отклонения 3гр. което е некомфортно и направо заспива и тогава спасението е 1-2-3 степен.По принцип нали за това е режим АУТО да не се занимавам с дистанционното а климатика да си следи и върши работата.Нямам отворени прозорци никъде :D и 24 градуса е само при датчика а навсякъде другаде в стаята си става студено (като заспи машината).

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #116

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не каза дали на 1-ва или 2-ра степен на турбината и клапи насочени към студената част на стаята пак го има този "проблем"?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #117

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    На 2-ра степен градусите ги поддържа добре,даже с 0.5-1 градус отгоре.На 1-ва степен не ги достига а клапите са насочени
    към средата на стаята.В момента вън е минус 1-2 градуса,зададени са 23 и 2-ра степен на турбината а в стаята е 23.5.Горе при датчика е 26.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #118

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... Карай на втора степен. За мен проблема е в загубите на стаята. Едната част изстива много бързо а топлия въздух седи горе и лъже машината. Не е нормално да има такава голяма температурна разлика в толкова малко помещение.
    zxc0 одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #119

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Към te4a!
    Не ми се искаше да пиша, но не можах да се сдържа....
    1. Пробвай да питаш в "представителството" на TOSHIBA защо този модел не се внася от тях на българският пазар при положение, че е включен във всички официални каталози и е произведен за Европа?
    2. За да си запознат с редът определен от TOSHIBA за пускане на пазарана на стоки или си служител на "представителството" или някой от там ти е разяснявал, че не е правилно това защото не го продават ТЕ.
    Потвърждавам че в климатика има превод на ръководствата на български език!
    Гаранция също си има.... то си пише къде...
    Този пост е редактиран от FatBoySlim; 15-01-13 в 12:46.

  18. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #120

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Аз съм с 13ска в 18кв.къща,без изолация,измазана от вън,добра дограма два огромни прозореца с врата към тераса,и две вътрешни врати към бокс,и коридор и двата студени.В момента външна т.3,1гр.вътре 24,3при зададени23гр.на климатизатора-DAISEIKAI 6.Но забелязавам,че през деня,кагато слънцето напече външното тяло,и температурата е около и над 0гр.турбината минава в най ниската степен на вентилация.Режима при мен на турбината винаги е на auto,и тогава създава впечатление,че климатика се'успива',но пък си поддържа точната температура която съм му задал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 34 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе