Страница 24 от 34 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #346

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И аз като теб не съм специалист, но.... Температурните датчици не изключват климатика или поне не пряко. Те участват във веригите за управление.
    При 190W сигурно топли-моят топли и при 80W. Сложи един мултицет с термосонда и ще разбереш. Струва ми се, че го имаш отскоро и още не си му свикнал. И аз съм така-имам го от 40 дена и още го следя, за да мога да то разбера как работи и да мога да го използвам тай-ефективно при максимален комфорт. Възможно е и да го сравняваш с други климатици, но това е грешка. Не мисля, че има 2 климатика, които да работят по един и същ начин в различни помещения, при различни условия и при различно място на монтаж. Дори и да са съвсем еднакви.Така, че просто го наблюдавай, пробвай различни настройки и ще разбереш как да го експлоатираш, така че да те радва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #347

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За това търсих жично дистанционно с температурен датчик в него........ама няма.
    При следваща покупка можеш да погледнеш някое японско Саньо. Имат вграден датчик за температура в дистанционното и работи според него.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #348

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ...... просто го наблюдавай, пробвай различни настройки и ще разбереш как да го експлоатираш, така че да те радва.
    Какви настройки, няма настройки. Температура нагоре/надолу, вкл/изкл и режим на вентилатора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    При следваща покупка можеш да погледнеш някое японско Саньо. Имат вграден датчик за температура в дистанционното и работи според него.
    Лесно ви е на вас пловдивчани.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #349

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Има ограничители на развъртането на сомпресора / мощността. При петицата е двустепенен, при осмицата е тристепенен, не знам как е при шестицата. Ограничи мощността и нещата откъм комфорт ще си дойдат на място. Тя никога не е необходима при дайсейкай, така че не се притеснявай.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #350

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цяла зима е на 50% от powersell, щото след дефрост развърта пак на макс -2,4kW. На 50% се форсира до 1,2kW. Миналата седмица го пробвах на "обезвлажняване" и е останал на 100%.
    За моето помещение за да си дойдат нещата от към комфорт на място трябва да слиза на 100W и надолу, да не си вдига минимума при понижаване на външните температури, и да няма на авто вентилатор степен SUL-/super ultra low/ която е с дебит 129 куб.м/час. Авто вентилатора все се стреми да намали оборотите на турбината. Като ги намали не знам поради каква причина компресора вдига консумацията, вътрешното почва да прегрява, турбината започва да качва оборотите с малко закъснение /почва да припуква/ и понеже вече е изпуснат момента турбината се развърта до към 2-ра степен , после утихва и това се повтаря докато не задам ръчно 1-ва степен. Дотук добре, но ако паднат външните температури и се вдигне минимумът, първа степен вече е недостатъчна да отведе топлината и се почва on/off. A на всяко ON турбината се развърта на доста висока степен за няколко секунди става малко виелица.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #351

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    10ката до 2.4кв ли се развърта?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #352

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Абе, milanov... как е монтиран тоя клим? Да нямаш под него някаква мебел да му се пречка? Че не е нормално това дето до описваш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #353

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    10ката до 2.4кв ли се развърта?
    2380W съм виждал показание, но сигурно моят ватметър не измерва коректно пък и товарът не е чисто активен. В смисъл, че товатър не е печка с реотан, а електромотор с инверторно управление, така че напълно е възможно ватметъра да греши. По табелата на външното макса трябва да е 1,96kW. Както и да е. Ограничението на максималната мощност на 50% от дистанционното си е направо много полезна функция.
    Това се чува като се форсира на макс "ЦЪК". Добре, че зимата дефростите бяха много рядко и овреме го намалих на 50%. Звука от клипа се чува навсякъде. Ако го чуеш от съседният балкон в 5 часа сутринта.......дали няма да .......

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Абе, milanov... как е монтиран тоя клим? Да нямаш под него някаква мебел да му се пречка? Че не е нормално това дето до описваш.
    Аз много работи съм описал. Кое точно ти се струва, че не е нормално? Как обзавеждането ще накара един климатик да се форсира на макс при външна +15, стайна +21 и задание +23. Или след дефрост....
    Като съм го наблюдавал се случва горе долу следното:....развърта плавно до към 280W, задържа малко, вътрешното още не е тръгнало, след това сваля плавно до 10-15W и си казваш "...а изключи...", следва малко чудене и много лекичко развърта 50-75-100W......".....аха ще се закроти на минимума 100W...." подминава 200---350 и вече по ускорено тръгва на горе. Е случва се и да развърти до номинал около 700W.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #354

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Сещам се за един вариант,който мисля да приложа и при мене.Рязане на кабела с термо датчика и удължаването му ,и след това се измества някъде надолу и встрани от климатика дачка,за да не се влияе от питата.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #355

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    milanov, не даваш подробности за монтажа, а само по някакви твои догадки и разсъждения очакваш да ти гадаем...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #356

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    От днес. "ЦЪК" Така съм съгласен. Развърта до около номинал и намаля. /при 1-вата минута от клипа/. Опитва се да задържи на 330W, но след малко тръгва нагоре пак до около 600W /а вчера се изстреля на макс. /После намаля на около 400W. Работи известно време и изключва. Ако му бях бутнал заданието на 24 градуса нямаше да изключи.
    След 15 мин включва "ЦЪК" , лекичко мекичко развърта до 300W за да ти духне топличко и намаля на 200. Задавам първа степен на вентилатора и след това вдигам на 24градуса и става приказка, не се разбира че работи климатик. Какво е вчера било по-различно от днес, почти същите условия са. Ама сега не се изцибря.

    - - - - - - - - - -

    "ЦЪК"

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #357

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    С толкова измерващи уреди ми се струва, че си се вманиячил повече от нормалното.
    Следващия път си купи истински климатик, за да ти служи той, а не ти на него!
    necata2, SPSt, mirandi и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #358

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    ....С толкова измерващи уреди ми се струва, че си се вманиячил повече от нормалното.......
    Е два термометъра и един ватметър. Така като казваш все едно една лаборатория техника съм накичил... Еми някои неща дори и да не подозираш за тях в един момент почват да правят впечатление. И започваш да се питаш ЗАЩО? "Измерващите уреди" са вследствие, а не първопричина.
    А за истинските климатици - не знам къде се продават, не знам и кои са истински и кои не. Все пак този е над 2х. , на къде повече.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #359

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ето на къде:цък
    necata2 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #360

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    По скоро като гледам стаята не е голяма,вероятно няма и големи топлозагуби и при по високи външни темп. климатика се побърква.При мене примерно,едната стая е 25 кв,с големи загуби и дори и при +13-14 гр навън и 20-21 гр. задание вътре климатика си работи постоянно,слизайки на минимума си от 200 в.В другите ми две по малки стаи,стане ли над 8-9 гр. навън ,трябва да задавам 23-24 гр. на климите за да не се побъркват и постоянно да са он-оф.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 34 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе