Страница 4 от 34 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    diksanal, Не съм химик, не претендирам за изчерпателност. Идеята ми е, че озона е вреден. Не знам кое как е правилно в случая. В един друг форум се дискутира точно тази тема ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #47

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    То всичко е вредно над определено количество...

    Съвременните климатици с плазма са изчислени плазма модулите и не работят постоянно(софтуерно е зададено дори при включена от потребителя плазма функция), а на тези които работят постоянно плазмите са твърде слаби и са изчислени произведеният за 24 часа озон да е в рамките на безопасното.Има специална директива на ЕС която регламентира това и няма как да бъде произведен или внесен и продаван на потребителите такъв опасен уред ...

    Единствено мога да се съмнявам за стаите в които има пеленачета до 1 годинка.Недоносените бебета се "доносват" в кувьози, по -старите от които нямаха регулатор на произвеждания в тях озон с цел елиминиране на всякакви бацили/вируси, бабалюги, поради което + лекарска немарливост има около 20-30 случая в България на ослепели от озона(агресивен е към ретината) недоносени бебета поради лекарска/медицинско сестринска немарливост( те е трябвало на всеки 2-3 часа да изключват озонатора на кувьоза) ...
    Този проблем е забелязан и решен в Европа преди повече от 30 години с нов вид кувьози с автоматично регулиран озон(и на нас са ни подарили старите си кувьози за нашите болници), но нали ние в Бг сме туземците на Ервопата и при нас този проблем още съществува ...

    За климатиците-аз моите плазми зимата не ги спирам изобщо и съм почти 24/7 часа/седмици 6 месеца зимата "облъчван" от озон както у нас така и в офиса вече 3 години и половина, а пък все още не съм ....

    И понеже съм "дете на Чернобил" сега ще си закупя един озонатор и за хола, защото подовият дайкин няма.Като ги комбинирам ще стане зимата ... и гърлото няма да ме дразни...
    Този пост е редактиран от justify; 05-11-12 в 23:20.

  4. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #48

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    slavi 1;в комплекта с книжките към климатика,трябва да имаш CD,и в него има инструкций на български език.Плазмите и на двата климатика,ги пускам основно след проветряване,за около 20на минути.
    Този пост е редактиран от mitak-tv1; 06-11-12 в 01:45.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #49

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не мога да разбера как го достигат ниския работен минимум от 90-100W, за който бях чел из темите ! При мен консумацията е от 190w до 300w. Като достогне желаната температура изключва, не очаквах инвертор да работи на on/off.
    Пробвал съм на по-високи или по-ниски зададени градуси, но консумация под 190W не съм засичал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #50

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Постигат 90W по метода "мижи да те лажим"

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #51

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Постигат 90W по метода "мижи да те лажим"

    ... В другата тема колегата е посочил 156 вата за 13-ката. В трета тема друг колега е посочил 140 вата (документирани) в 40 квадрата. Тя има миниум от 100 вата. И това ли не ви стига? Защо говорите глупости? Някой дали се замисля, че за да постигне този минимум е редно и монтажа да е по правилата и с достатъчно дебела излоация?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #52

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Тук говорим за 10-ка. 13-ката може да пада до колкото си поиска. Винаги става така - когато клиента не е доволен от климатика проблема е в монтажа.
    Аз тествах при всякакви условия дали ще смъкне консумацията под 170-180W но не смъкна. Няма как причината да е в монтажа, има си термодатчик като стигне заданието трябва да намали скоростта на компресора, но изключва. Нищо общо с монтажа. Тествано в диапазон +5 +18 външна температура, и диапазон 22 24 градуса зададена температура при всички видове настройки на вентилатор.
    Според мен софтуера не позволява понижаване оборотите на компресора.

    Когато някой докаже, че 10SKVP2-E смъкне до 90-100W тогава ще повярвам. За сега навсякаде в нета се твърди, че модела 10SKVP2-E не пада под 170W.
    За достоверност на експеримента имам наблюдение и над дайкините ми - при тях компресора консумира на минимум 310W

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #53

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Въпрос - климатика е пуснат на отопление. При спирането му, клапата първо отива до крайно горно положение, задържа се там няколко секунди все едно не се усеща, че е край и се опитва да се превърти и едва след това се затваря. Това нормално ли?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #54

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    За кой модел говорим? Ако говориш за 6-та серия, при изключване клапата слиза в крайно долно полoжение, след това се качва горе и затваря.
    Този пост е редактиран от Mega; 12-11-12 в 19:50.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #55

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И при ІІІ серия е така ,както казва МЕГА.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #56

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И 100v. тошиби, правят това упражнение.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ето малко видео от днес:

    MVI 0405 - YouTube

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #58

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    За кой модел говорим? Ако говориш за 6-та серия, при изключване клапата слиза в крайно долно полoжение, след това се качва горе и затваря.
    Говоря за климатика, който се обсъжда в тази тема - Toshiba Ras-10SKVP2-E Super Daisekai 6. Ще направя клип довечера, за да онагледя какво имам предвид.

    - - - Обновено - - -

    Ето - пуснат е на отопление. След спирането първо се опитва клапата да се отвори още, все едно да се превърти, след което се усеща по някое време и се затваря. Това съм го наблюдавал преди години на един скапан климатик Елит, от тогава на доста други не съм наблюдавал такъв ефект. Та нормално ли е?
    Toshiba Ras-10skvp2-e super daisekai 6 - YouTube

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #59

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Идеално си се затваря, кое не ти харесва?

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #60

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Напълно нормално си работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 34 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе