Страница 17 от 34 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #241

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Благодаря за инфо-то . Днес по спешност ще качвам стоиките и мидеа-та , че снощи без климатик беше страшно .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #242

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Нормално ли е инверторен климатик постоянно да работи на он/офф ?
    Навън температурата варира от -5 до -10, а вътре в стаята поддържам 20-21 градуса, консумацията е около 400-450 вата.
    Духалката е поставена на авто режим, но духа все едно е на първа степен. Вечер го оставяме на 19 гр. но пак работи на он/офф през 4-5 мин.
    Духа силно известно време и вместо да започне постепенно да се кротва изведнъж просто си спира, след няма и 5 мин. се включва.

    Така прави и когато е по-меко времето, само дето тогава консумира 200-250 в.
    Стаята е 18 кв.м, около 45 куб.м вътрешна, южна , с пвц дограма .

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #243

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    това дайсейкай 6 ли ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #244

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това дайсейкай 6 ли ?
    Да , - Toshiba RAS-10SKVP2-E .

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #245

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Същото е и при дайсейкай 8, когато съседите топлят много яко, а тем ературите вън са отрицателни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #246

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Същото е и при дайсейкай 8, когато съседите топлят много яко, а тем ературите вън са отрицателни.
    А при Хитачи и Панасоник как е?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #247

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Нямам ватметър на хитачито, за да уточня, но то е мегастаро и със сравнително висок минимум. Панасоникът си държи минимума безпроблемно, но "съседът" на неговото доста голямо помещение отдолу съм аз и не отоплявам варварски. Поддържам 21 до 22 градуса най-много. В стаята, където работи осмицата на дайсейкай, има мощно подово отопление от тежкоболен съсед, което здраво му бърка алгоритъма. Ако изобщо не го включа, температурата вътре не пада под 19 градуса, заради сауната под мен.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #248

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Dodo, моето Хитачи харчеше до преди да паднат темп, около 400-450Вт, настроено на 24С и авто-вентилатор. След като паднаха температурите и FTX-са сдаде багажа, отиде на 900-950Вт, настроен на 25С и 2ра степен на вента.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    22
    #249

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от slavi_1 Виж публикацията
    Нормално ли е инверторен климатик постоянно да работи на он/офф ?
    Навън температурата варира от -5 до -10, а вътре в стаята поддържам 20-21 градуса, консумацията е около 400-450 вата.
    Духалката е поставена на авто режим, но духа все едно е на първа степен. Вечер го оставяме на 19 гр. но пак работи на он/офф през 4-5 мин.
    Духа силно известно време и вместо да започне постепенно да се кротва изведнъж просто си спира, след няма и 5 мин. се включва.

    Така прави и когато е по-меко времето, само дето тогава консумира 200-250 в.
    Стаята е 18 кв.м, около 45 куб.м вътрешна, южна , с пвц дограма .
    Пробвал ли си с вентилатор на 1-ва степен, при мен имаше ефект при по топло време.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #250

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Dodo, моето Хитачи харчеше до преди да паднат темп, около 400-450Вт, настроено на 24С и авто-вентилатор. След като паднаха температурите и FTX-са сдаде багажа, отиде на 900-950Вт, настроен на 25С и 2ра степен на вента.
    Тони, поред мен, вентилаторът трябва да се държи автоматичен. Това, което наблюдавам при дайсейкай 8, е доста сложно... Управлението му е свързано с поддръжката на максимален комфорт за тялото и не мисля, че ако променя вентилаторните настройки, ще постигна нещо по-добро.
    Aleksandars, Mega и tony34al харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #251

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от nasko_g1 Виж публикацията
    Пробвал ли си с вентилатор на 1-ва степен, при мен имаше ефект при по топло време.
    Да и при мен при по-топло време, когато вместо на автоматичен режим го поставя на първа степен, спиранята доста намаляват намаляват.
    Все пак би трябвало при авто. режим да се контролира сам.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv
    Същото е и при дайсейкай 8, когато съседите топлят много яко, а тем ературите вън са отрицателни.
    Възможно е да има нещо такова, но при мен апартаментите отдолу и отгоре са празни.
    По скоро се притеснявам, ако машината технологично не е проектирана за толкова чести и много на брой спираня и пусканя (все пак е инвертор).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #252

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от slavi_1 Виж публикацията
    ...Възможно е да има нещо такова, но при мен апартаментите отдолу и отгоре са празни.
    По скоро се притеснявам, ако машината технологично не е проектирана за толкова чести и много на брой спираня и пусканя (все пак е инвертор).
    Не мога да коментирам шеста серия, но при осма компресорът може да работи на минимум, без турбината на вътрешното тяло да се върти, акумулирайки по този начин топлина. Страничен наблюдател може да си помисли, че машината е в Off режим. Освен това, честите пускания и спирания на инверторен компресор по никакъв начин не го тормозят.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #253

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    охо ,технологии от 100 волтовите са крали при 8ма

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #254

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не мога да коментирам шеста серия, но при осма компресорът може да работи на минимум, без турбината на вътрешното тяло да се върти, акумулирайки по този начин топлина. Страничен наблюдател може да си помисли, че машината е в Off режим. Освен това, честите пускания и спирания на инверторен компресор по никакъв начин не го тормозят. Забелязах го съштото и при fudjitsu - 14лгц при минус 7 и намалени градуси от 23 на 21 ... Пичината за това ми деиствие е да спре за момент , защото ме дразни шума от вента на външния вентилатор(единствения му недостатък за 5г. ползване)
    Този пост е редактиран от bobbyap; 10-01-15 в 21:08.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    5
    #255

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Така е да, затова 10-ка и 13-ка от 6-та серия си заслужават парите отвсякъде. Докато 16-ката вече не. Затова за по-големи помещения препоръчвам Nocria, пред Toshiba. И при 5-та серия е така. Слагал съм 18-ка от 5-та серия и е по-слаба от Nocria.
    Може ли да ми кажеш защо 16-ката от 6-та или от 8-ма серия не става за големи помещения? Аз се колебая дали да не сложа такъв в

    Град Бургас Всекидневна 34 квадрата, тухла Височина на стаята 2,45 1 етаж над магазини празни в момента Изложение изток като насреща има друга кооперация така че скрива малко от слънцето Дограма ПВЦ Едната стена е външна наполовина с изолация Пода е естествен паркет

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 34 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе