Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64
Like Tree7Одобрявам

TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Моите симпатии са на страната на Daiseikai 5. Напомня на ония Тошета, на дръпнатите, дето са откраднали македонското знаме.
    Пък и е "Summa Technologiae"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #17

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    докато при двуцилиндровите всеки ротор може да почива и да не работи, а може и да работи с различна скорост от другия ротор.
    Е това с различната скорост, няма как да стане,като са на една ос.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    От една реклама която видях(не знам доколко е достоверна) останах с впечатлението, че всъщност осите са две - вкарани една в друга.Едната ос- на горната камера/цилиндър е нещо като тръба и на тази тръба/ос е закрепен горният ротор.През горната ос-тръба на горният ротор минава втора плътна ос която не е куха и на тази втора ос е закрепен долният ротор в долната камера/цилиндър.Доколкото разбрах "предавките" на роторите за ускорение с различна скорост са решени с нещо като изключително опростена скоростна кутия като за автомобил, с разликата че има 2-3 зъбни колела които да предават движението на ел.мотора към отделните оси на двата ротора с различна скорост на въртене.

    Не съм сигурен дали се отнасяше за японски модел на тошиба или за дайсекай 5, но не виждам смисъл да изобретяват ново решение за двуцилиндров комопресор при положение, че имат вече изобретен такъв.

    Рекламата я гледах преди година и половина- 2 години.На рекламата ясно бяха показани 2-те оси, без да се посочва по какъв начин се постига.

    Фреона постъпваше през една тръба до компресора и преди влизането му в камерите се разпределяше на два потока.

    В интерес на истината и аз се замислих за истиността на рекламата, тъй като ако се въртят с различна скорост роторите би следвало да излиза и различно налягане на фреона-колко по-бързо, токова по-голямо налягяне на изхода.При такова положение има две възможности :

    1. на изхода да има някакъв вид смесител за изравняване на различното налягане- по-ниско и по-високо до една степен.В този случай обаче донякъде се обезсмисля компресора работещ на по-високо налягане, защото впоследствие това налягане в повече в сравнение с другият цилиндър макар и да не се губи напълно до известна степен губи своята ефективност.

    2. това е по разумното и логично решение - единият цилиндър-камера и ротор са по-голями от другите по обем и с по-малко завъртания "загребват" и нагнетяват същото количество фреон и със същото налягане какъвто и по-малкият цилиндър, но последният с повече обороти-завъртания.
    Положителната страна на такъв вид компресор би била: а) по плавният ход на ниски обороти и по-ниският минимум в двата режима-отопление и охлаждане, б)по-голяма гъвкавост и икономичност защото винаги ще може да се използва по-малкият, по голямият или и двата цилиндъра за доставяне на точно толкова енергия колкото е необходима на помещението според зададената за поддържане температура и според изменението на външната такава.

    П.П. Описаното в точки 1 и 2 са само мои предположения, тъй като в рекламата не беше описано/показано какво се случва на изхода и какво е решението.Беше показана само работата на двата цилиндъра, различната скорост на роторите и засмукването на фреона, но не беше показано какво се случва на изхода.Едва ли някоя водеща фирма, ще тръгне да показва в подробности техническите решения които е внедрила, макар че конкуренцията винаги може да си поръча един модел и да го разглоби до основните му части за да разбере принципа му на работа и вложеният интелект в различните технически решения.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #20

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    MisterT, може да погледнеш в инженерната книга на 5-цата , какво става с мощността и минимума от +2* надолу. При 3-ката и 6-цта, които не са с два или три цилиндъра нещата са по-различни :rolleyes:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,56057.0.html

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #21

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    5-ката зимата доста ме впечатли, но имам приятелия 6-ци и май са маалко по тихи. За спалня бих избрал друг климатик :rolleyes:, като ти стане тихо и искаш и още и още.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    7
    #22

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Здравейте,искам да си взема Toshiba Daiseikai 5та или 6та серия,става въпрос за всекидневна(хол),която е 20кв. или 52куб. с една външна стена/западна/ с прозорци обща площ 6кв. с дървена дограма,мисля да сменя дограмата това лято и да опаковам външната стена с гипскартон и вата,под моя апартамент не се живее ,а отгоре са ми спалните/мезонет/,те са добре топлоизолирани но не ги отоплявам често,така значи питането ми е...каkво да си взема като мощност 10ка или 13ка,а на място ще реша дали да е 5та или 6та серия на Daiseikai,макар че клоня към 5та затова че е произведена в Япония и е по луксозна,за сметка на това пък 6та серия е по мощна,питам за това дали не трябва да се презапася с допълнителна мощ на Тошко,причината че под мен никой не живее,а тази зима си беше доста сурова.Поздрави и благодаря предварително на хората дали мнение.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    20 квадрата са на ръба на 10-ката. Всичко е въпрос на индивидуален оглед, беседа с клиента за неговите очаквания, бюджет ... Не е толкова просто. От една страна 10-ката си е 13-ка, но от друга мечо Пух е казал: "Колкото повече, толкова повече".

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    5ца, 13ка... ако е за мен.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    7
    #25

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Здравейте,благодаря ви за мненията....ще си взема Daiseikai13,5та серия,по добре повече мощ....,изчетох всичко за този модел в форума и мисля че Япончето ще върши добра работа,поздрави

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Всяка машина от сериите ІІІ, V и 6 върши прекрасна работа, вече е въпрос на избор коя точно да си вземеш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #27

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Аз съм с Дайсекай 5 10-ка в 20кв. пак със 6м2 стъкла + врата към тераса. Зимата никакви проблеми откъм отопление, така че е малко наизуст да се каже, че била на ръба.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Това, че имаш наблюдение над една машина не значи, че имаш над 50 такива. Това, че е на ръба, не означава, че няма да топли. Но от една машина да правиш заключения е малко несериозно. За да го напиша, значи имам наблюдение на над 50 такива машини. Рядко говоря нещо ей така наизуст. Да не говорим, че има 20 квадрата и 20 квадрата. Едни с едни не са равни.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #29

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Какво значи имаш наблюдения, живял ли си една зима с такава машина у вас? Или искаш да кажеш, че другите 49 са различни от моята? Аз пък ще ти кажа, че в Бургас, където въздуха е доста влажен, не съм махал тапите отдолу цяла зима, а водата се отвежда с една ПВЦ тръба до улук и тръбата не съм я махал, а 100% е замръзнала. И за цяла зима не направи никакъв лед в тавата. Ако беше на ръба дали нямаше да поливам с кофите с гореща вода!? В спалнята (15м2) пак съм с 10-ка и е постоянно он/офф зимата. Това очаквам и при колегата с 13-ката в тея 20м2.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #30

    Re:TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Мега продава и монтира клими,и за да напише ,че има наблюдения,явно е така. Ако някой климатик от монтираните е имал проблем,нали се сещаш,че първо на него ще звъннат,а не да пишат за помощ по форумите
    В Бургас може да е влажно,но не помня зимата да е ставало - 27 с по седмица или две...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. TOSHIBA RAS-221UR- SUPER DAISEIKAI ?
    От Ogosh във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-12, 13:46
  5. Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 23-01-12, 06:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе