Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64
Like Tree7Одобрявам

TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #46

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Доста врме не бях влизал във форума та да споделя една година след отваряне на темата. В крайна сметка взехме Соломоновското решение да вземем по една 13-ка от 5 и 6-та серия. 5-цата сложихме в хола предвид по луксозното изпълнение и повечето екстри, а 6-цата в трпезарията. И от 2-та сме много доволни, но като че ли 5-цата има малко склонност към успиване на моменти което кара майка ми да вдига един градус нагоре от желаното на моменти, докато при 6-цата е топло винаги толкова колкото желаеш. Общо взето прави впечатление, че като че ли 6-цата е доста "по-работлив" т.е по често го заварвам да духа сериозно топло, докато 5-цата винаги работи някак по-умерено. Мисля че , взехме точно решение тъй като в хола където се почива и се слуша ТВ почти не се усеща шума от климатика, а в трапезарията малко повечето шум не пречи, а от друга страна като поискаш бързичко да качи 2-3 градуса го прави доста бързо и лесно. Определено мога да препоръчам и 2-та, вече всеки според вкуса и условията му.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #47

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Би ли споделил дали пукат пластмасите на шестицата, когато тръгне рязко да загрява? Клапите за насочване на въздуха по хоризонтала и вертикала равномерно ли се движат или заяждат на места? При прекъсване на захранването, помни ли старото им положение? Таймерът в дистанционното ли е, както на петицата или не е необходима постоянна "видимост" между него и вътрешното тяло?
    Благодаря предварително.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    28
    #48

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    След като изчетох наличното инфо за 5 и 6-та и твърдо бях решил да заложа на 6-ца, (10-ка SKVP2-E) в спалнята -16 кв.м., се оказа, че фирмата от която си поръчах другата машина за всекидневната, не може да ми поръча 6-ца, нямало налични при вносителя. Та въпроса ми е да взема ли 5-ца, защото нея я имат в наличност? Много ли е по-шумна? За първа зима ще спя на климатик и затова нямам опит с шума от каквато и да било класна или по-малко класна клима.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #49

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Цитат Първоначално публикувано от tteodor Виж публикацията
    се оказа, че фирмата от която си поръчах другата машина за всекидневната, не може да ми поръча 6-ца, нямало налични при вносителя.
    Смени фирмата. Иначе има и хора, които харесват 5-ците повече.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #50

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Петицата е по-тиха от шестицата.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #51

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Би ли споделил дали пукат пластмасите на шестицата, когато тръгне рязко да загрява? Клапите за насочване на въздуха по хоризонтала и вертикала равномерно ли се движат или заяждат на места? При прекъсване на захранването, помни ли старото им положение? Таймерът в дистанционното ли е, както на петицата или не е необходима постоянна "видимост" между него и вътрешното тяло?
    Благодаря предварително.
    Да ти кажа сложени са в апартамнетът на майка ми и не мога да ти кажа тези подрбности. Не съм чул дразнещо пукане на пластмаси. Относно клапите дори японския Тошиба 402 PDR вкъщи който е с всякакви екстри не помни положението на клапите след спиране на тока, така че не ми се вярва.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #52

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    ''успиването'' на 5 серия май се оказва основния и минус

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #53

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Te на "японските" са предназначени за Япония.Ако стане земетресение с прекъсване на захранването не се предвижда рестарт, освен ако не е "зададен" от собственика на климатика-имаше някакъв превключвател.Така че е нормално да не помни какво е било положението отпреди прекъсването на тока.Виж европейските модели помнят-поне моите фуджица.
    mirandi одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    1
    #54

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Добър ден на всички , от няколко дни доста често чета този форум и специално тази тема,понеже съм се насочил към 13pkvp-e super daisekai 5, като цяло имам леко колебание и се надявам тук да добия сигурността в избора, първо съм от Стара Загора ,основно в бг клима и Npole забелязах този модел на тошиба и почнах да чета из нета за него, първото ми впечатление бе от вътрешното тяло ,нещото което ме разколебава това че климатиците и двете фирми са все мостри,в едната фирма е с 2 години гаранция а в другата с 3години, другото което е че от едната фирма ми искат 30лв. за да ми демонтират стария,а другата фирма ми каза че ще го свалят бонус понеже тошибата е мостра един вид намаление.
    Помещението в което мисля да ползвам климатика е 17.4 м2 47м3.
    Бих искал да помоля ,който ползва такъв климатик да сподели плюсове и минуси ,ако има въобще доволен ли е, оправдава ли си "славата"?
    приемам и други предложения като модел, държа да е японска машина и да е с висок коп и да е до 2400лв с монтаж

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #55

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Климатика е чудесен, но аз не бих взел мостра, особено за машина от този клас. Ако държиш на японска машина пиши лични на Aleksandars,той може да те уреди както с нова 5-та серия, така и с японска машина. Като ще имаш и монтаж на завидно ниво.
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #56

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Петицата е по-тиха от шестицата.
    6-цата има тих режим на вентилатора. Друг е въпросът, зимата дали върши работа. А и за мен една машина е реално тиха, когато е в комбинация и баланс с по-голям дебит на струята. Понеже няма смисъл да е тиха и да топли около себе си.
    djsmiley одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Тихия режим е направен да се пуска в загрято помещение. Когато се ляга за сън примерно. Ако някой очаква да топли 25 квадрата с 10-ка на тих режим, ще е малко трудно.
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #58

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Точно така. Миниатюрно вътрешно тяло, с малка турбинка, искаш ли да работи тихо, топли само себе си. Колкото е по-голяма турбината и вътрешното тяло, толкова е по-тиха машината (при еднакви мощности). Така стоят нещата на практика.
    chachoto, avast3 и mirandi харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #59

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Имам Дайсейкай 5-ца 16-ка и при нея няма никакво успиване, работи като хала! Доволен съм от климатика за хола ми е перфектен, за спалня бих сложил нещо друго. При петицата няма пук и скръц! На Quiet режим обаче много климатици са по тихи от нея!

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #60

    Отговор: TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6

    Не съм сигурен дали не бъркаш тембъра на звука с неговата сила. Опитах се да създам еднакви условия на работа на Е9РКЕ на Панасоник и десятка на Дайсейкай 5. И двата бяха абсолютно тихи на ниската скорост и си вършеха работата. Тембърът (звуковата честота) на тошибата е по-нисък от този на панасоника, но в никакъв случай не е по-шумен. И при двата дразни единствено звука при йонизацията. Тестовете ги правих при охлаждане. Още не съм им изпробвал отоплението, възможно е да има разлики в звуковете между двата. Тошибата позволява бързо да и форсираш компресора и в стаята става буря. При панасоника е мъка форсирането, бавно става и иска играчка със скоростта на вентилатора, температурата и powerful бутона. Сбъркаш ли правилната последователност, трябва ресет от мрежата. Програмистът му заслужава разстрел и порицание. При старите модели G125KE, изобщо няма такива проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. TOSHIBA RAS-221UR- SUPER DAISEIKAI ?
    От Ogosh във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-12, 13:46
  5. Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 23-01-12, 06:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе