Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Замислих се с тези 13-ки..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #16

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Тя дилемата свърши, 13-ка 6-ца си чака монтажа Като гледам какъв звер е се кефя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #17

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Браво! И честито!
    Сподели, моля те, впечатления като я монтират! Аз съм с 10-ка 5-ца и засега съм супер-доволен! Работи тихо, топли и поддържа температурата перфектно.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #18

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Цитат Първоначално публикувано от karakondjo Виж публикацията
    Работи тихо, топли и поддържа температурата перфектно.
    Кога успяхте да ги пуснете на отопление тия машини...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #19

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    С копчето "MODE" на дистанционното - слънцето е отопление, снежинката е охлаждане, а капчиците - обезвлажняване.
    Иначе вече отопление си трябва - нощем в Сф става 5-6'C, денят е кратък, а в стаята t' пада до 20-21'C, особено след като се проветри сутрин. За сега си играя да я поддържам 24'C през цялото денонощие с климатика.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #20

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Понеже форума е за всякъкви впечатления да споделя.
    Външното тяло е по-голамо от на 5-ца 16-ка.Вътрешното е по-малко, по-меко и по-кекаво. Там където са скобите и трябва да се приложи усилие да се закопчаят, пластмасата се огъва, трябва съвсем леко да се напасне инак стои криво. Не бях разбрал че хоризонтално жалузите се местят ръчно.. за мен си е един вид downgrade, инак дистанционното свети добре. Слайд капачето е леко хлабаво..на 5 -цата е пъти по стабилно.
    Намирисва ми на икономии от материали. Вътрешното тяло не пука засега въпреки че е много леко .

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    6-та серия е наследник на 3-та а не на 5-та . За това си имал грешни очаквания.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #22

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Понеже форума е за всякъкви впечатления да споделя.
    Външното тяло е по-голамо от на 5-ца 16-ка.Вътрешното е по-малко, по-меко и по-кекаво. Там където са скобите и трябва да се приложи усилие да се закопчаят, пластмасата се огъва, трябва съвсем леко да се напасне инак стои криво. Не бях разбрал че хоризонтално жалузите се местят ръчно.. за мен си е един вид downgrade, инак дистанционното свети добре. Слайд капачето е леко хлабаво..на 5 -цата е пъти по стабилно.
    Намирисва ми на икономии от материали. Вътрешното тяло не пука засега въпреки че е много леко .
    Редно ли е да има такива пропуски при толкова скъп климатик? Аз като ги изтъквах тези неща по повод на пукането имаше отговори, че проблема не бил в климатика. За сходна сума има по-добри решения, така че е добре рекламиращите Тошиба да не подвеждат потребителите.
    Дано да не ти се "разпука" климатика, че ако е в спалня кофти.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Аз пак не разбрах какви пропуски има климатика? С какво потребителите са подведени? Един единствен от стотици му пукал климатика и се скъса да пише глупости?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #24

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Подчертани са в цитата, но ще повторя "Вътрешното е по-малко, по-меко и по-кекаво. Там където са скобите и трябва да се приложи усилие да се закопчаят, пластмасата се огъва, трябва съвсем леко да се напасне инак стои криво." Много точно казано, нискокачествена изработка нищо общо с Daikin и Mitsubishi Electric върху които марки имам наблюдение.

    Явно и 5та серия е по-качествена от 6та, въпреки че има голямо лоби точно за 6та може би, защото вносителя е друг и интереса е да се продава 6-та серия.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Biro, може и да се лъжа, но май се оплакваше и от шумен Дайчо преди 2 зими?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #26

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Подчертани са в цитата, но ще повторя "Вътрешното е по-малко, по-меко и по-кекаво. Там където са скобите и трябва да се приложи усилие да се закопчаят, пластмасата се огъва, трябва съвсем леко да се напасне инак стои криво." Много точно казано, нискокачествена изработка нищо общо с Daikin и Mitsubishi Electric върху които марки имам наблюдение.

    Явно и 5та серия е по-качествена от 6та, въпреки че има голямо лоби точно за 6та може би, защото вносителя е друг и интереса е да се продава 6-та серия.

    Не е коректно да се говорят неистини! Ако погледнеш снимките с монтажите ми ще видиш, че както се монтира 5-та серия, така и 6-та, така и Нокрия, така и Панасоник и явно вносителя е един, че само това слагаме? Това, че някой не е закопчал щипките лесно не означава, че това е трудно. Означава, че не знае как да ги закопчае? Тук има поне 20 човека с 6-та серия да си чул на някой да му пука, или да му седи на криво тялото? Хайде стига си говорил глупости. Спирам да споря. Започвам да си мисля, че си взел пари да говориш и пишеш глупости.

    ... Не може да сравняваш 5-та и 6-та серия, защото са различен клас машини. Сравнявай 3-та и 6-та.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #27

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Mega, може и да греша но най-простата логика в означенията говори че след 5 иде 6 и като се нарича Дайсейкай 6 е наследник на 5 а не на Сузуми например. Разбира се японската логика не винаги съвпада със световната и има пропуски. Адмирирам голямото външно тяло ,но вътрешното не е наследник на 5-а серия. Тук конкретно има резон твоето мнение ,че е наследник на 3 та серия.От което не става ясно защо се казва 6-та Параграф 22. Моето мнение е поребителско ,както на 90 % от хората тук.
    Фирмата си ме кефи както и ефекта зимъска. Радвам се че имам и 2 те версии за да мога да сравня.
    Подтекста на всичко е ,че ако се правят икономии Тошиба ще са поредната фирма паднала в блатото на икономиите..а от там се излиза много трудно ,изгуби ли потребителя доверие.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Symptom, Просто такова като 5-та серия вече няма да има, както скоро няма да има и Nocria. Още при излизането на 6-та серия е коментирано, че е наследник на 3-та. Разликите с 3-та са ясни. Тук се сравнават 5-та и 6-та по други критерии. Разбира се, че 6-та серия не е с луксозно вътрешно тяло като 5-та. Това е факт, който никой, никога не е отричал. Но тя има други предмиства. Има машина от 6-та серия монтирана в Годеч на незрящ човек и тази зима на -28 градуса каза, че не е спирала и за миг. Сега му сложихме Нордик модела на Panasonic и се нядвявам да издържи на студа. За мен това е теста, не глупостите дето се изписаха.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #29

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз пак не разбрах какви пропуски има климатика? С какво потребителите са подведени? Един единствен от стотици му пукал климатика и се скъса да пише глупости?
    До кога ще обръщате внимание на човек на който явно няма угода,при първите студове очаквам и FD-то да бъде сериозно оплюто.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #30

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Аз тепърва ще го видя 6-та тази зима, Сложен е и те така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. кой от тези да избера
    От dan1234567 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-12, 20:14
  2. Коя от тези три марки да избера?
    От Bilbo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 15-12-07, 07:46
  3. Пак тези сметки
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-06, 14:47
  4. Как да подкарам тези ROMS ?
    От TRIPLE H във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-05, 15:25
  5. Как се тества с тези игри...
    От geniusloki във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-02, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе