Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

Замислих се с тези 13-ки..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #31

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    ... Ако е сложен добре, няма да имаш грам проблем с него.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #32

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho Виж публикацията
    До кога ще обръщате внимание на човек на който явно няма угода,при първите студове очаквам и FD-то да бъде сериозно оплюто.
    Ако FD-то бъде оплюто като стане студено е добре. Тошибата бе оплюта преди 1 месец, когато не беше толкова студено
    За сега FD-то е супер. Турбината тръгва плавно, а не като тошко на максимална скорост.
    20dB срещу 27dB определено има голяма разлика.
    И при пластмасите са се постарали от МЕ, не са "кекави".

    Иначе тошибата отопляваше и охлаждаше по-добре от дайкините ми, а след като FD-то има 900W компресор и нагревател в тавата не мисля, че ще се сбъдне прогнозата ти за първите студове.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #33

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Вчера привечер го пусках на 22 градуса и вентилатор на 2 .Загря помещението и отиде на офф Инак бях притворил другата стая. Външното е тихо не се чува почти. Старта си е форсиран като на другата Тошиба и после се укроти.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #34

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Не ти ли пука вътрешното тяло?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #35

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Не, нищо повече от нормалното докато се изравнят температурите

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #36

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Аааа то било нормално при Тошиба, не знаех :rolleyes:

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #37

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Преди малко се прибрах от офиса, е нема такъв кеф, студено е вън ,а зверо бичи и на 22 градуса сваля на минимум . Външното едвам работи .. V8 си е направо.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #38

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Сложил съм уредче за консумацията на 13-ката. 240-270 W/h при темперирано помещение от днес тоест не е работил ,температура 20 градуса. И двете помещения се греят.156 W направи при преминаване към 19.Нощес така го оставяме .Тези данни са при 7 градуса външна,днес в 17.00 .
    Не съм наблюдавал кога отива на off , при каква консумация.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #39

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Вземи си сложи машините в подписа да не гадаем за коя говориш. По спомен имаш две Тошиби? 156 вата е повече от добре. Тези дни ще сложа уреда и на моята 6-ца и ще видим.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #40

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Вземам предвид забележката ! .. инфо от днес... за 6 цата. 188 W си го държа на 20 градуса и вентилатор Auto ,навън около 10 градуса ( на колата) . Като излязох от офиса го сложих на 19 и на мига отиде на off. Та приемам ,че в реален план това е долната му граница на консумация при 20 градуса вътре.
    Този пост е редактиран от Symptom; 12-11-12 в 20:28.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #41

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    От есента имам монтиран DAISEIKAI 6 13-ка.Досега не го бяхме ползвали.Сега като започнахме да го пускаме в режим отопление се чува един шум,нещо като виене от вътрешното тяло,което надделява дори при работещ телевизор.Дори когато се спре климатика,това виене продължава още няколко секунди.Просто ужасно дразнещо.Някой има ли идея от какво може да е.Не съм предполагала такова нещо,за такъв скъп климатик.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #42

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    ... Този, който трябва да предполага е монтажната група. Така както е описано ми звучи на недобре центрирана турбина. Но това е само хипотеза. Обадете се на тези от които е купен и монтиран да го видят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #43

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Обадихме се.Дойдоха.Първо се опитаха да ме убедят,че е нормално да се държи така,дано не е защото съм жена,но като разбраха,че номера няма да мине,почнаха да се споглеждат един друг ,светиха с едно фенерче вътре и нищо.......Накрая ми взеха гаранционната карта и казаха,че щели да звънят на "Тошибите",а аз да чакам обаждане.
    Продължавам да се питам,има ли кадърни хора,дето да знаят какво вършат,а не само да прибират парите на хората.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    А може и тръба да са огънали при монтажа, знае ли се.Иначе има кадърни хора, въпроса е на какви си попаднала в случая.MПостоянно ли се чува звука, или само докато работи компресора.Може да пробваш да го пуснеш на отопление и да намалиш температурата до 17 градуса, за да спре компресора и да видиш дали пак се чува.Ако и при спрял компресор се чува, МЕГА ще е прав, най-вероятно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #45

    Отговор: Замислих се с тези 13-ки..

    Довечера ще пробвам и това.Забелязах само,че когато го смених на режим охлаждане,това виене спря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. кой от тези да избера
    От dan1234567 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-12, 20:14
  2. Коя от тези три марки да избера?
    От Bilbo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 15-12-07, 07:46
  3. Пак тези сметки
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-06, 14:47
  4. Как да подкарам тези ROMS ?
    От TRIPLE H във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-05, 15:25
  5. Как се тества с тези игри...
    От geniusloki във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-02, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе