Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 109
Like Tree37Одобрявам

Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #91

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Първо са на сходна цена, не е по-евтина. Второ нокрията беше с 800-900 лв. по-скъпа преди, след това я намалиха и стана много атрактивна. Трето пак казвам не са един клас машини. Има още много топ машини с равна, или по-висока цена от Нокрията.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #92

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    модела доста остаря нормално е да поевтинее .. от дайсейкай 10 не е по евтина .. и според мен не е за малки помещения ,докато тошибите са универсални

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #93

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Тук искам да споделя наблюдения над Нокрия (14) в сравнение с Дайсекай 6.5 (13)

    1/. Мин. консумация
    300 вата VS. 180 вата (+/- 10%)

    2/. Шум и сила на духане на вътрешен вентилатор
    Фуджитсу духа малко по-силно по-мощно от Тошиба. Аа лично го възприемам като малко по-шумен.
    (Може да е самовнушение и само да ми иска да е така) Разликата е минимална и може да се пренебрегне така или иначе.

    3/. Нокрията пука (вътрешно тяло) при изключване на компресора. Тошиба не.

    4/. Външното тяло на Фуджитсу е малко по-шумно при товар около 500 вата. (вън 6 градуса, вътре 25)
    Чува се един механичен шум и бръмчене. От Тошиба при сходен товар се чува само перката на външното тяло.
    Това се забелязва само при директно сравнение. Не може да се каже иначе, че Нокрия има шумно външно тяло.

    Единственото, което мога да отбележа като недостатък е високия минимум 280-330 вата и пукането на вътрешното тяло.

    Има ли някакъв лек за пукането? Доколкото разбрах, кабела на захранването е навит и събран зад вътрешното тяло - около 2м кабел имало. Точно до климатика има контакт и се ползват само 20 см от заводския кабел. Възможно ли е да е от него ? Монтажа иначе изглежда читав.
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #94

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Нормална констатация по точка 1,2 и 4. По точка 3 - по принцип пукането се дължи на калпава пластмаса, която е лесно податлива на температурни амплитуди. Също и на усукано тяло.
    Не ми се струва, че пластмасата на Нокрията е по-калпава от тази на Тошибата. Така че пукането, вероятно се дължи на по-голямото моментно топлоотдаване на Нокрията, което води до силно нагряване на пластмасата, която след изключване на компресора почва да се охлажда и респ. да пука.
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #95

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Можете ли да ми кажете, дали да сложа тава под външното тяло да събира конденза зимата. В упътването пише да се махат тапите на дъното на външното тяло, ако зимата температурата пада под нула градуса. Имам тава, остана ми от предишния климатика, ама изглежда доста грозно с нея. На другия климатик, Дайсекай 3-та серия, никога не съм извършвал такава операция, не се е налагало.
    За тези, на които не им се четат предишни постове - климатика е Дайсекай 6.5 13-ка, мястото - Бургас.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #96

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Ако не ти пречи конденза, не му трябва тава.Моята III е над двора на комшията, ама дефрости има 2-3 пъти за сезон и не му пречи.Количеството зависи от натоварването на машината и атмосферните условия, та сам си прецени за тавата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #97

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Външното тяло е на балкона и ако махна тапите без да сложа тава, която да събира и отвежда водата, тогава водата капе по стената, замръзва и ми сваля боята и мазилката.
    Въпросът е - необходимо ли е да махам тапите? На предишния ми MHI си пишеше пак в упътването да се махат тапите, ама разбрах защо чак като ми падна мазилката от стената.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #98

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Лятото си викам чакай да сложа тапите да не капе долу пред вратата на магазина отдолу... търся търся... а то се оказа, че изобщо не съм ги махал миналата зима. Сега ги махнах, но щом ти е в тераса мисля че няма да има проблем да ги оставиш. Ако пък толкова замръзне винаги може да играе сушоара.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #99

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    кофа с вряла вода е по добре

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #100

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Не ми се е налагало, но все съм се чудил, дали точно с вряла вода не е съвсем вредно - все пак от -20 до +80 да кажем са си 100 градуса разлика - възможно ли е да се получи "стрес" на метала и да стане авария?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #101

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Не вряла вода, топла до гореща, не и вряла. Към 50-60 градуса. Това топи леда най-лесно и бързо. Ако е замръзнал обаче си отиват поне 40 минути при отворена машина. Ако не е отворена пиши час.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #102

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Не ми се е налагало, но все съм се чудил, дали точно с вряла вода не е съвсем вредно - все пак от -20 до +80 да кажем са си 100 градуса разлика - възможно ли е да се получи "стрес" на метала и да стане авария?
    Тя, аварията, ще да е станала още преди да си наточил водата в кофата! Пък и К2У са доста здрави и устойчиви за такова третиране, свиркай си

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #103

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Пък и К2У са доста здрави и устойчиви за такова третиране, свиркай си
    Предимно се къпят новички-един вид за здраве и дълголетие, и не само по Иванов ден...:rolleyes:
    dodo_pv и zxc0 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #104

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Стига бе, ТОШИБА и къпане.Моята III никога не задържа нещо в тавата, доколкото дефроства де, какво остава за гореща вода.Всички отвори са без тапи и всичко си изтича без проблеми, независимо от времето.
    Mega одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #105

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Само дето по-горе искат да си имат тапи.
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забравен или недолюбван вече е климатик DAISEKAI V ?
    От Borisova във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 30-10-14, 17:04
  2. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02
  5. Дали е Daisekai или е търговски трик ?
    От dtihomirov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-12, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе