Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 109
Like Tree37Одобрявам

Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #61

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Тази снимка на Мерцедес е за друг раздел. Тука няма нужда да се разваля пейзажа.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #62

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    При 5 серия май се наблюдава обратното -за да ти направи 21,22гр го настройваш на 24 при положение че това е температура в средата на стаята ,а вън е 12-13гр.Странна работа все едно топли себе си
    Днес се разболях и реших да изпробвам за пръв път отоплението на тази серия, 10-ка. В стаята беше 22 градуса, а вън 13. Дистанционното беше оставено на авто, вентилатор на авто и зададена температура 25 градуса. Стресна ме начина на работа. Компресорът започна да се форсира излишно, около минута след това, с доста висока скорост от вътрешното тяло започна да излиза изключително гореща за мен струя, въпреки че съм с 38 градуса и треска. Имаше и припуквания на пластмасата в първата минута. След около 4 минути обърна въздуха в стаята и се укроти. Стените са много дебели и с постоянна температура 22 градуса, а въздухът на 50 санта от тях стана точно 25 градуса. Наоколо стана тихо и приятно. Продължи да си работи още час, без да се усеща течение или шум. Не мога да кажа, че съм недоволен, но защо е необходим толкова рязък старт? Старите ми хитачита и панасоника са с R22 фреон и го дават по-плавно и спокойно. Чудя се, като настроя таймера да го пуска рано сутрин, когато стане студено, дали няма да буди децата? Или да огранича само скоростта на вентилатора, надявайки се компресорът да развърта малко по-бавно и плавно?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #63

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Защото Тошибата така работи. Това означава и Daiseikai. Това и е алгоритъма при пуск. Ти спираш машината, за това е така. Ако не я спираш ще разбереш, че работи по друг начин. И този режим Auto го забрави.
    Aleksandars и vimax харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    19
    #64

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    И от мен един - за режим AUTO.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #65

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Вижте, аз само натиснах копчето, така си беше нагласено. Пробвал съм някога нещо и съм забравил. Температурата в стаята винаги е била между 22 и 25 градуса, поради което не се налага климатизация. Разбира се, че не се спира, когато вън е много студено за дълго време. Зимата още не е дошла и е безсмислено да работи непрекъснато. При охлаждане, консумацията стигаше преди време до 50W или 56VA. Когато отсъстваме задълго от къщата, ползваме таймерите, тъй като температурите никога не падат под 16 градуса, има дебела изолация и 45 санта стени. Няма смисъл машините да работят постоянно и без надзор, разберете го! Това се отнася само за машини от ниските класове, монтирани в неизолирани сгради. Вероятно тошибата няма да се спира по цяла нощ, стига да не превишава температурата от 20 градуса, иначе няма да се спи комфортно. Трябваха и около 15 минути, за да си влезе в безшумен режим, което намирам за хубаво. При Panasonic CU-G125KE са необходими 30 минути, при малко по-горяма кубатура.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #66

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Аз мога да потвърдя, че Daisekai 6.5 работи по-същи начин. Ако климатика е бил изключен и помещението не е темперирано - направо откача при включване. Започва да духа много силно и много топло (подобно на high-power). В рамките на 10-20-30 минути приближава зададената температура и започва да сваля консумация и намаля вентилатора. Когато достигне желаната температура - започва да си бае на минимум и вентилатор 1. В интерес на истината - бързата реакция на Тошиба, беше една от причините да се спра на тази марка. Искам, като се прибера вкъщи и вдигна градусите да се случат нещата бързо и да получа комфорт за кратко време. При мене е в хола и не ме притеснява шума при първоначалното пускане и развъртане.
    Този пост е редактиран от uzsree; 11-11-13 в 17:48. Причина: редактирани грешки при писане и изядени думи.
    dodo_pv, justify и Mega харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #67

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Не забравяйте, че на АУТО, ДАЙСЕЙКАЙ има 9 степени на турбината, като три са под първа степен.
    dodo_pv и Mega харесват това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #68

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Не забравяйте, че на АУТО, ДАЙСЕЙКАЙ има 9 степени на турбината, като три са под първа степен.
    Edi, говорехме за Auto за режимите. За вентилатора е ясно, че е по-добре.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #69

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Да, грешно съм разбрал.И аз режим АУТО никога не съм го използвал, нямам представа как ще се държи машината.

  12. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #70

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    С нашия климат в България силно се съмнявам машините в режим ауто да работят както трябва.
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #71

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от uzsree Виж публикацията
    Аз мога да потвърдя, че Daisekai 6.5 работи по-същи начин. Ако климатика е бил изключен и помещението не е темперирано - направо откача при включване. Започва да духа много силно и много топло (подобно на high-power)...
    Трябва да има функция за ограничаване на мощността. При вътрешен вентилатор на авто, избран режим отопление, 50% или 75% зададена мощност от номинала, пак ли е такава фурия? Би следвало да не е?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #72

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    ами той 6.5 няма такава функция power sel, писал съм преди:

    Цитат Първоначално публикувано от uzsree Виж публикацията
    На дистанционното липсват два бутона. Единия бутон е "power sel", другия е "quiet". Описано е в упътването за ползване, че функциите се поддържат от климатика, но бутоните липсват умишлено. Ако потребителя желае, може да закупи опционално дистанционно със съответните бутони и е даден номера на дистанционното. На дисплея на дистанционното, което имам обаче е показано нивото на "power sel", че е на 100%.
    Но "power sel" не е толкова необходима според мен. Ако ме дразни шума на вентилатора - винаги мога вместо консумираната мощност да променя степенната на вентилатора от дистанционното - 1, 2, 3. До 3-та степен нямам проблем със шума, когато съм в стаята.

    В интерес на истината "откачането" се случва, само когато има да догонва много голяма разлика. Иначе машината работи много кротко.
    Пример - прибирам се от работа, климатика е работил през дена на 21 градуса. Вдигам на 24 градуса. Тошо вдига мощността, завърта малко повече вентилатора и почти неусетно си стопля стаята. Надявам се, някой да не е останал с впечатлението, че е шумна машината.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    19
    #73

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Все някога спира тока и исках да наглася Тошо сам да се рестартира след повторното идване на тока.Направих проба със задържане за около 10 сек. на бутон RESET,но не се получава и даже не изключва. Някакви други идей?

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #74

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Точно това е, когато изключи си го направил. След това го включваш пак.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #75

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Може ли някой да ми обясни, какво точно функция има бутона ЕСО на дистанционното. Не съм сигурен, че беше описано в упътването (от буквално две страници (един лист!!))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забравен или недолюбван вече е климатик DAISEKAI V ?
    От Borisova във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 30-10-14, 17:04
  2. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02
  5. Дали е Daisekai или е търговски трик ?
    От dtihomirov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-12, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе