Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 109
Like Tree37Одобрявам

Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #16

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Огледах вчера външното тяло и ми се струва че тракането идва от ...... пластмасовата решетка на гърба на тялото. Тя си виси доста свободно в пространството, не е хич здраво закрепена. А това че дрънчи при минимум обороти на компресор не ми се струва извинително за оправдание. Тя машината тук в Бургас си работи на минимума по няколко месеца.
    ;
    ;
    Ако трябваше да избирате Дайсекай 5 или Дайсекай 6 коя машина щяхте да изберете? Гледам много ласкаво се изказват всички за Дайскай 5, като машина направена в Япония.
    ;
    ;
    При моите условия на ползване не си правя илюзии, че ще която и марка да взема (Тошиба, МЕ, МХИ),едва ли ще ми работи тихо и незабележимо. Пода ми е много студен и за да изравнява разликите, климатика трябва да върти доволно количество въздух. Имам същия проблем в спалнята, където климатика работи непрекъснато на вентилатор 3 или 4 (от 5). През деня и вечерта не ми пречи, понеже няма никой в спалнята. Нощем превключвам на "sleep mode" за тишина. Не е ефикасно, но е по-добре отколкото да е изключена машината.
    Това, че вътрешното тяло е постоянно на силен вентилатор има като страничен ефект по-ниско потребление на ток. Пробвал съм да държа вентилатора на АУТО и там машината държи вентилатора тих за сметка на по-голяма работа на компресора. Разликата е грубо около 30% в потребявания ток.

    В този ред на мисли, по-голямо вътрешно тяло ще ми позволи да постигна по ниски обороти на вътрешния вентилатор, съответно и по-ниско ниво на шум при достатъчно ефикасно обдухване и дебит. Всмисъл по-голям комфорт.
    Сега гледам че вътрешното тяло на Дайсекай 5 е 12 кг срещу 9кг на Дайсекай 6. Правилно ли си ги представям нещата или се опитвам да открия топлата вода?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Пластмасовата решетка се маха още при монтажа, защото задържа лед зимата. Отвиваш капака и пада свободно. Ако решиш, че ти е ценна си я запази.
    Този пост е редактиран от Mega; 08-10-13 в 20:37.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #18

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    чак 30% да дава икономия с вентилатор на макс .. може би си имал предвид 3% ако говорим за климатик от висок клас който ефективно си регулира оборотите на ауто ..
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #19

    Talking Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Аз заложих на V серия, заради по-тежкото вътрешно тяло и очакване за по-тиха работа. Много ме съмнява да е произведен в Япония, защото задвижването на клапите за насочване на въздуха във вертикална посока е безобразно "сделано" и ще се наложи да си го оправям сам. Друга гадост е, че таймерът работи в дистанционното и чрез него се пуска и спира климатизатора. Третото неприятно нещо е това, че след спиране на тока, положението на клапите за насочване на въздуха в хоризонтална посока не се помни. За климатизатор от такъв клас, намирам тези три неща за недопустими, но пък, от друга страна, са типични за ограничените по природа способности за разсъждение на японците, многократно доказало се в автомобилостроенето им. Което, естествено, води до параграф 22, т.е. че климатизаторът е японски...

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #20

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    е къде да се помнят тия клапи като спре тока ,на харддиска ли ..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #21

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    На Дайкин и Мицубиши се помнят

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #22

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    всъщност не се помнят ,дистанционното ги праща както и всички останали настройки но да измислили са начин ..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #23

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Какво дистанционно при спиране на тока? Пробвай да изключиш мицубишито от контакта и след това да го включиш без да пипаш дистанционното. Клапите се позиционират както са били преди това.

    При тази операция на тошиба клапите се завъртат на някаква позиция зададена от производителя и изобщо не "помнят" потребителското положение.
    На дайсейкай 6 друга недомислица е при стартиране на компресора на отопление, турбината на вътрешното тяло се развърта на максимални обороти за 1 секунда - проверява те дали си заспал дълбоко. На 5та серия не знам дали е така.
    djsmiley одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #24

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Нали това казвам, японската сила не е точно в мисленето.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #25

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    то и на другите японски марки софтуера се пише вероятно нейде из япония ,просто се сглобяват другаде ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #26

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    То се е видяло вече, че Дайсекай 6 ще е машината...

    Ако Mitsubishi Heavy SRC/SRK 35 ZIX-S имаше повече мощност, може би щях да склоня към него. Има някой лев разлика с Тошиба, но пък такава машина не се купува всеки ден.
    35ZIX-S е с номинал 4.3 кВ и максимум 5.1 кВ срещу Toshiba DAISEIKAI6 4.22 кв номинал и 7.70 кВ максимум. Интересно ми е, дали могат да работят на максимума си тези климатици и по-специално Тошиба. Ако е така, това я прави много универсална машина за по-големи и по-малки помещения, както вече се каза досега в темата.
    Така за в бъдеще ако ми се наложи да сменям жилището, ще мога да сложа и в по-малко или по-добре изолирано помещение.
    За честа на Мицубиши обаче, ще добавя че сърцето ми е в него.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #27

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Днес дойдоха техниците и носеха за монтаж Тошиба RAS B13N3KVP Daisekai 6.5
    НЕ ги върнах и ми го монтираха.

    Не съм я тествал още, понеже навън е 22 градуса, вътре 23. Направихме тест със high power и вдигна до 1900 вата консумация.

    Как да се чувствам сега?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Пей сърце и чакай студ.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от uzsree Виж публикацията
    Как да се чувствам сега?
    Пре...задоволен?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #30

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    А не си взе един Дайкин ....

    P.S. Със здраве да си го ползваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забравен или недолюбван вече е климатик DAISEKAI V ?
    От Borisova във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 30-10-14, 17:04
  2. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02
  5. Дали е Daisekai или е търговски трик ?
    От dtihomirov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-12, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе