Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 109

Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    6,5 е с компресора, монтиран в III серия - DA111A1F-24F ."Корав" компресор, като гледам моя ТОШО.При 6,5 малко са свалени максималните обороти - с , то е видно и от максимума.Вътрешното е малко по-луксозно от III и 6.Намалено е леко по размер, но е по-тежко с 1 кг..В общи линии, както казва Дикснал, сам си си отговорил.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #47

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Благодаря на всички за отговорите. Компресора от трета серия е стар и доказал се. Предполагам че има причина да сложат точно него (финансова или може би друга?) и да му намалят макс. оборотите. Софтуера е друг, определено следва друг алгоритъм сравнено с трета серия. Вътрешното тяло не е безшумно, но не е и шумно. Аз си го знаех това нещо предварително.

    Интересен факт за моето помещение и работата на климатика:
    Настроен на 24 вътре /14 навън/ климатика прави 27.6 градуса в стаята преди да изключи компресора. В стаята става наистина топло и тези 27.6 градуса са измерени в срещуположен ъгъл на стаята на 60 см от пода. В началото малко се озадачих но след това измерих температурата горе при вътрешното тяло, там беше 23.5 градуса. Очевидно няма проблем с машината, тя си гони нейните градуси. Аз лично нямам проблем с това - обичам да ми е топло, а и винаги мога да намаля зададената температура с един градус примерно.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #48

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Вероятно причината да го ползват е, че компресорите са си много добри и няма нужда от нови.Едно нещо като работи няма файда да го променяш основно.Правят им само някои модификации в различните серии, с изключение на V -а, където типа компресор е друг.А иначе ТОШО-вците си топлят прекрасно и в най-големите студове.Сега времето не е критерий, зимата ще видиш какво могат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #49

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Още малко информация за Toshiba RAS-B13N3KVP-E - Super Daiseikai 6.5

    Вътрешното тяло има много лек и безшумен старт - добавям тази информация, защото хора ползващи Дайсекай 6 описват, че турбината в началото се развърта на мах. и това ги дразни. Тук такова поведение не се се наблюдава.

    Още, на дистанционното липсват два бутона. Единия бутон е "power sel", другия е "quiet". Описано е в упътването за ползване, че функциите се поддържат от климатика, но бутоните липсват умишлено. Ако потребителя желае, може да закупи опционално дистанционно със съответните бутони и е даден номера на дистанционното. На дисплея на дистанционното, което имам обаче е показано нивото на "power sel", че е на 100%. Ей така да си го гледам постоянно и да се чудя, за какво ми го показва

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #50

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    А така, споделяй впечатления ,че от 6,5 почти няма никакви преки отзиви на собственици.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #51

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    При 5 серия май се наблюдава обратното -за да ти направи 21,22гр го настройваш на 24 при положение че това е температура в средата на стаята ,а вън е 12-13гр.Странна работа все едно топли себе си

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #52

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    ^ Аз този симптом съм го писал доста отдавна, само че за ПДР серията на 100 волта. На вид вътрешните им тела с 5-а серия са 1:1 без енергийния монитор на ПДР-а. Предполагам и на 5-а серия вътрешния датчик за отчитане на температурата е на същото забутано място. Скатан встрани (от дясно) под пластмасата и има само едни прорезчета, откъдето според мен няма как да отчита коректно и точно температурата. Като цяло това е единствения голям недостатък на модела + още 1-2.

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #53

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Значи решението е 2-3 гр.настройване над желаната.Странно решение за така поставен температ.датчик на джапана

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #54

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Доста странно при мен SDR-a поддържа 2 градуса над зададеното ( при зададени 20 твърдо си подържа 22 ) . Като е монтиран на единствената стена без външна изолация .

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #55

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    без да споря,само да вметна че моя ЕДР е напълно коректен с градусите

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #56

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    ''Истината е някъде там'' за климатик над 2 бона

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Доста странно при мен SDR-a поддържа 2 градуса над зададеното ( при зададени 20 твърдо си подържа 22 ) . Като е монтиран на единствената стена без външна изолация .
    Нормално, студената стена ти дава малко по-студен входящ поток.За предпочитане е така, от колкото да си на топла и да се чудиш защо машината не достига градусите си в помещението.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #58

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Да аз точно за това избрах да е там , а като направя изолация и на тази стен ще видя разликата в поведението му .

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #59

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Ето и две снимки от климатика и дистанционното, в случай че някой се интересува. Дизайна на вътрешното тяло е като на японска кола от 90-те години. Или го харесваш или не..
    10677035225_95e2f1ea88_o_d.jpg10677035355_b4d18e9682_b_d.jpg

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    19
    #60

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Класика си е също като 124-ка...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Venci Ivanov; 11-11-13 в 09:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забравен или недолюбван вече е климатик DAISEKAI V ?
    От Borisova във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 30-10-14, 18:04
  2. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-14, 00:42
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 17:33
  4. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 23:02
  5. Дали е Daisekai или е търговски трик ?
    От dtihomirov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-12, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе