Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #61

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Какво ще рече, че се е изтормозил? Вие жално ли тая Тошиба


    п.п Консумацията не е коментирам, защото трябва да започнем с градусите и ше стане дълга и широка.
    п.п х2 Жена ти ок ли е на 20 градуса? Дайсекайкайчето в хола на колко го държиш?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #62

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Ама много загрижени за жена ми тука ей хахха ... Ок сме си, спим си със същата завивка дето и преди месец .
    Дайсекайчето го държа на 21 в голем студ и на 22 при по нормален ,на Ауто или Fan1 според условията, но ако си чел предишните постове ще знаеш че то работи в недостиг

    Градусите можем да си ги коментираме колкото си искаме. Не виждам смисъл нощно време при тези температури да топля другата стая с температура за седене . ,както и коридора.
    Пък ти можеш да споделиш на колко държиш машинките при -15 и колко е в стаята. както и разхода ..
    Наздраве !
    Този пост е редактиран от Symptom; 04-01-16 в 19:38.
    popov и KI_YOOU харесват това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #63

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Хитачито не знам колко харчи, не съм го пускал от ноември.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #64

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Като гледам консумацията на мултито,в тея малки топли стаички,и то на 20 гр,настройка ,майче при - 10 гр ,не му стига мощностт.Ако го сложиш на 25 гр и май ще издъхне.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #65

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    няма да издъхне ,600-700 вата средна са нищо за тая 18ка .. то мене Хитачито ми дето е 9ка прави повече средна .. и топли по голяма площ де ,и то до 24 .. разликата от 20 до 24 в разхода отива на двойна между другото ..

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #66

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Мда, конкретно с две 10-ки на номинал при -10 му дават 2.85кВт отдавана и 0.96кВт консумирана.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #67

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    - 10 последните 24 часа не е било с ега е -14 , от 25 нямам потребност при -15 незнам ка кда го обясня. Вие колите с 190 нонстоп л иси карате. очевидно не... аз не

    Днес вече,( 05.01) в 7.45 си е все -14 + , 19/20 за цялата нощ до сега, Среден разход 0.64 kw/h, с няколко дефроста, навън влагата е 86 % .
    Сега като станах го засилих на 20/21 ,като си греем и коридора през малката стая.

    Идиотите по тв говорят за - 1 градус.. незнам тия къде живеят,очевидно на Луната.
    Този пост е редактиран от Symptom; 05-01-16 в 07:52.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #68

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Никой не може да ти каже на колко градуса да седиш. Въпросът е в това, че пишейки равносметки те са си лично твои, просто частен случай. Ти се смееше на нас, които сме на газ, но за пореден път се убедих, че парно с радиатори или подово е най-доброто като комфорт и незаменимо за еднофамилна къща. Пиша от квартирата на дъщерята в Пловдив (-2 -5 гр.) климатика японски National е на 24гр. и субективно ми е по-студено от къщата ми в Плевен (-10гр.) където терморегулатора на парното е настроен на 22-22.5гр. Аз самия се потя и ми е тежко на жега, но си спя супер с памучно одеяло на 21гр. от парното. Но тази нощ на климатик 23гр. спах облечен с дрехите. Да не говорим за течение и шум. А колко градуса ви е в баните и тоалетните. Има замръзнали тръби при колеги с клими в Плевен.
    А на жена си късметлия. И жената и дъщерята са увити с одеяло и вълнени "ботушки" на краката при парно 23гр. и искат 24-25гр. Дъщерята като я докарах до Пловдив за изпит и пусна климатика на 26гр.
    Просто мисълта ми е, че при всеки е различно.
    Jack Krauser одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #69

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Японския национал на 24градуса хубаво, ама колко е в помещението? Като закараш дъщерята в Пловдив за изпита и цъкнеш дистанционното на 24 ще трябва да чакаш 1-2 дни да темперира помещението.
    Аз където съм ходил на парно с газ все ми е било студено, температурите им ниски да пестят от газ, сметките им по-високи от моята за ток. На мен като ми е студено не гледам колко пише на дистанционното, а цъкам стрелка на горе.
    Банята ми е 20-21 градуса отоплява се през коридора от 2-3 климатика.
    DUNDURMA и SPSt харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #70

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    VanDan, съгласен съм за разликите в отоплението с радиатори, спор няма,но такива са ни даденостите.Знаеш ли ,в по-голямата си част се смея на тези които са търсили някакъв комфорт,чистота,липса на хамалогия при газифицирането.Отделно оператора обещава ниски сметки,което просто не е така.И ентусиазма свършва до първата месечна сметка, 300+ лева, затова въртят винтилите на по 16-18 градуса, те туй е смешното. Климата със всички недостатъци си прави 40 лв ток за голямо помещение и това е ,месечно. Тези дето искат да поддържат 25 градуса навсякъде.. вече си плащат солено, но очевидно това не ги бърка.Те от клими не се интересуват.

    Питаш колко е в банята и тоалетната..ми 20 градуса е, колко и коридора., че са на една линия.Вече не мръзнем нито когато се къпем нито когато си в WC-то.Това ме устройва напълно.Топло ми е навсякъде.
    Прав си за субективното,но изнесената информация има за цел да се съпоставят външни и вътрешни температури в горе долу средни условия.Нито къща с къща си прилича,нито атм.условия..та стигнем и до волтажа на ел.системата..
    Зимата е сезон на трудности.Климата си е една прилична алтернатива на пушещите крематориуми и безумна хамалогия.Бил съм на парно, поддържал съм котел,..нема такава мизерия,мерси.
    Мен с клими ме устройва,имам и друг обект, ще си сложа хубава термо помпа, с водно подово,още по голем рахатлък, технологии има, ама е важно какво пише и на фактурата .

    Както се шегувах с един приятел..на въпроса колко харчи климатика... отговора, ми колко.?, 200 грама ракия на час
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #71

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Климатиците (качествените) са най-доброто съчетание цена-комфорт за отопление на апартаменти. Аз по този въпрос не споря. Просто различните хора имат различни изисквания и субективни усещания. Жилищата са различни, населените места са различни. Аз днес като се прибирах от Пловдив и до София ми показваше от +4 до +9гр. Чист, дори сух на места асфалт. Дори в София не видях много сняг. На влизане в Плевен ме посрещнаха снежни дори главните улици, а в малките улички е по 30-40см. сняг и -5гр. И за баните и тоалетните не се заяждам. Аз имам изолация (не е много само 6см.) на цялата къща и пристройката, но ако не топля 2-те тоалетни/бани ще замръзне неминуемо някоя тръба. Отделно женската част седи по 30-40 мин. на къпане и иска жегааааа. След тях като вляза в банята и ми става лошо. А и примерно моето разположение не позволява да се топли от други стаи. И в квартирата на дъщерята видях - студио на последен етаж. Просто банята няма как да се стопли от климатика в хол-трапезарията. Разположението е Г-образно. А и самият климатик дори е в обратна посока насочен на вратата. В банята е не повече от 17-18гр. и то при топлото време в Пловдив. То и студиото е малко особено. Разчупено, с доста височина, но пък скосени стени. Климатикът e National CS-E282A
    Moдeл: 2002~2003 гoдинa Маdе іn Јараn/100V(А75С2139)
    Πapaмeтpи нa ĸлимaтизaтopa пpи 35°С външнa тeмпepaтypa (27° в пoмeщeниeтo):
    Oxлaждaщa мoщнocт: 2.8 kW (0.6 ~ 3.7), 9600 ВТU (2050 ~ 12630)
    Koнcyмиpaнa eлeĸтpoeнepгия: 485 W (75 ~ 900)
    СОР: 5.77 (ĸoeфициeнт нa пpeoбpaзyвaнe – eнepгийнa eфeĸтивнocт)
    Πapaмeтpи нa ĸлимaтизaтopa пpи 7°C външнa тeмпepaтypa (20° в пoмeщeниeтo):
    Oтoплитeлнa мoщнocт: 4.0 kW (0.6 ~ 7.5), 13650 ВТU (2050 ~ 25600)
    Koнcyмиpaнa eлeĸтpoeнepгия: 685 W (75 ~ 1980)
    СОР: 5.84 (ĸoeфициeнт нa пpeoбpaзyвaнe – eнepгийнa eфeĸтивнocт)
    Πapaмeтpи нa ĸлимaтизaтopa пpи 2°C външнa тeмпepaтypa (20° в пoмeщeниeтo):
    Oтoплитeлнa мoщнocт: 5.4 kW, 18430 ВТU
    Koнcyмиpaнa eлeĸтpoeнepгия: 1750 W
    СОР: 5.81 (cpeднa cтoйнocт)
    Не му е тук мястото, но на газ е чудесно ако не гледаме сметките. Абсолютна автоматизация и комфорт. Нагласил съм управлението по дни и часове, колко искам да ми е температурата (21.5- 22 и 22.5-23гр. са ми двата часови пояса) и това е с години. Проблемът са сметките. Но сега има лъч в тунела. Появиха се и в България хубави котли с ниска минимална мощност, което позволява много по-икономична работа и в малки или добре изолирани жилища. От 1.5г. имаме малко, но редовно намаление в цената на газа. За Декември имам 181лв. газ за отопление и топла вода при температура почти постоянно 22.5-23гр., защото жената беше в отпуск и дъщерята и тя се прибра към 18-ти. Това е стара еднофамилна къща в Плевен с 12 външни стени, няма съседи, около 120м2 с пристройката на баща ми.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-01-16 в 18:48.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #72

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Е, ако не гледаме сметките, може.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #73

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Добра ти е сметката. Я кажи обаче колко пари се изръси за инсталацията?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #74

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    С идването на снега, отново, наблюдавам машините. В конкретния случай ще наблегна на факта колко е важно да има отопление и при комшиите.
    Откак имам Дайсея,не съм го виждал да работи така.. Като начало условията са : -0.8 , 95 % влага, вали сняг. вътре е на 22 по дистанционно, в края на хола е 21.8.

    Къде е промяната... поради някаква причина икономистите отдолу са оставили отоплението включено( газ)Петъка си ходят на село и се връщат неделя вечер и всичко се изключва да не харчи ! .. меря пода, никога не е бил 19.7 - 20.0 градуса.
    Дайсея никога досега не е тругвал след дефрост зимата без да се набере..на макс, да издуха яко и да се закроти. Сега просто си тръгва и си шушка.. но понеже хола е голям му пускам Fan 1 ,и така си седи ..заради влагата навън все пак събира скреж.

    Температурата от 23 ти декември м.г. до 6 януари 2016 та на пода в една точка дето меря беше 13 градуса,.. на тази точка съм виждал и 9 градуса !!.. резултата е конденз, по плочките в хола ми.. малко но го имаше. Сега е 19.7 тази точка.

    Тази огромна промяна е от един под..други промени няма .. Пада на температурата между дефростите, стигаше 3 градуса. Докато пиша, съвпадна с дефрост. Пада сега е 0.4 градуса !!!!! 7 минути и обърна .Като усещане в хола е по равномерно топло, климата поддържа само, а не се бори да затопля,както си караме всяка зима досега.
    Неведоми са причините в тези отдолу да е 20 градуса, откак имам дайсея, не е било така.
    Ето и формула изведена опитно. За отоплен апартамент и комшии ..70 W/ кубик.. ( не препоръчвам ) ,за сигурно отопление и справяне с диви студове , 90+ колкото позволява и джоба и разума, 100 W/ кубик опитно се оказва резонния избор.

    Колкото до мултито то си е V8, не отразява условията навън.. седи си на 21/21 вътре.. и коридора.. всичко му е на ауто.. не го мисля грам.
    Този пост е редактиран от Symptom; 16-01-16 в 18:47.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #75

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Много са тези мощности, които си извел опитно. Особено 100-те вата. Това е огромна мощност, дори и при топловъздушно отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе