Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 67

Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #16

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    zliqiliq, Така както четеш форума, няма да си намериш достойна машина. Все ще има някой да има проблем. Тук има негативни неща за всички машини, защото пишат само недоволните. Доволните си седят зимата на топло и не им дреме за писанията тук. Без да споменавам марка, говоря по принцип. Зад един негативен коментар тук, седят стотици доволни потребители. Факт е, че неподготвен потребител като започне да чете писанията тук започва да спи пред климатика си и да се чуди какво да измисли за да не е доволен. Реално добрите машини се броят на пръстите на едната ръка. Избора не е голям. Говоря за машините за Европа, другите не ги познавам и не е редно да ги коментирам.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #17

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Има и други климатици на които въздушния датчик е забит по този начин под платката и не е изваден на топлообменика и имат канал за Коминния ефект който наистина си схванал правилно как действа,но те не си спират турбината.Така,че спре ли турбината спира и Коминния ефект.[/QUOTE]

    Абсолютно съгласен.За мен това е основния проблем при дайсейкайте.При Сузуми не е така.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #18

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    @popov,
    Хубаво е човекът да се върне на село при баба си и да я помоли да му обясни що е то комин, за какво служи и как точно работи. Коментираният в темите тук ефект се появява, когато турбината спре да се върти . Аз не бях виждал до скоро машина, която да си спира турбината напълно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #19

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Реални минуси - смехотворно малко вътрешно тяло ,което няма как да не влошава комфорта.Друго не знам ,модела е много рядък.
    Добре де повечето японски клими имат малко вътрешно тяло, а вие умирате за тях. Няма ли собственик на 6.5, който да драсне нещо?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Не си прав .. само най ниския клас са с малки тела ,там и външните са малки ..

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Добре де повечето японски клими имат малко вътрешно тяло, а вие умирате за тях. Няма ли собственик на 6.5, който да драсне нещо?

    6.5 е скопена 6-ца, направена набързо да покрие новите изисквания за SCOP и SEER. Много малко са монтирани, като цяло са доволни хората, но докато имаше 6-та серия се взимаше тя. Чак сега, когато няма от 6-та серия започна да се търси 6.5

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    6.5 вдига ли минимума при външни около и под нулата. Примерно ако външната е -5 градуса и са малки загубите може ли да работи на 250W - 270W консумация?
    И при излизане от off ме интересува турбината на вътрешното плавно ли тръгва или от раз? Форсира ли се?

    Благодаря, ако се включи някой с лични впечатления и наблюдения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #23

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    ross, новата ти придобивка помни ли си положението на клапата при спиране на тока.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #24

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ross, новата ти придобивка помни ли си положението на клапата при спиране на тока.
    Мислех да пробвам тези дни, но забравих. Много съм зает последния месец и нещо, и нямах никакво време. Ще пробвам, може би още тази вечер. Тъкмо исках да разбера дали съм активирал успешно авто рестарта. И на мен ми беше интересно за положението на клапата, тук спира често тока зимата.
    6-та серия раздухва ли се след офф, в режим охлаждане?
    Според мен, 6.5 клони повече към по-новото поколение, в смисъл вътрешното прилича на Сизуми + (те мисля, че не се раздухват, собствениците да споделят). Вътрешното, турбината и дебитите на 6.5 са по-големи, спрямо 6. Компресорът гледам, че е същит модел като на 8-ма серия.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #25

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Моята 6-ца на охлаждане си работи ок, не се форсира след off. Не съм забелязал драми, но аз за 6г. на охлаждане съм го пускал не повече от 20 пъти.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #26

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Ще го видим, за сега го пробвах само малко на охлаждане.
    П.п. [mention]milanov [/mention] , не помни позицията на хоризонталната клапа, след прекъсване на захранването.
    Обаче! За мен ще е идеално, защото като задам режим охлаждане, сам си вдига клапата в крайно горно положени, като след загуба на захранване пак се връща в това положение. Като задам режим отопление, сам сваля клапата почти в крайно долно положение. След прекъсване на захранването, отново слиза на тази позиция, което за мен е супер. Ще ми върши чудесна работа.
    П.п. Приятна изненада. Работи така от около 10-тина минути.

    Дано и в жегите се справя по подобен начин. Външната е 18гр. По сервизно, на 20гр му дават минимум 110W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-05-21 в 23:16.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #27

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Пробва ли го на отопление, 10..12 градуса е външната.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    мда на охлаждане не е интересно ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #29

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Пробвах го вчера. Тази стая никога не е виждала толкова време непрекъсната работа, дори на -10гр. външна.
    В стаята беше 22гр., навън 13-14гр. Пуснах го на 24гр. и Ауто турбина.
    Турбината тръгна плавно и бавно, като в последствие си се раздуха доста, а консумацията стигна до 1200W, като още 10-тина минути работи на 900W. След това започня да сваля, заедно с турбината, до около 300-400W по спомен. Влезе е офф и седя така около 15 мин. След това си тръгна плавно, до около 260W, работи 2-3 минути на 220-230W и започна да сваля до 180W.
    Машината работи непрекъснато почти 3 часа, като нито веднъж не изключи. Направо ме изуми. Турбината седеше на Low, което е много приятно като шум. Не свали под Low, няй-вероятно защото температурата на потока беше сравнително висока 37-38гр (на ТО сигурно е била около 40гр.). При тези външни, по сервизно му дават 170W минимум. През цялото време машината работеше на 180-195W.
    Нямаше никакви паразитни шумове от фреони, турбината адекватно сменяше обороти, според натовареността на компресора. Припуквания може да е имало епизодични при развъртането, но не са ми направили впечатление, значи е било нещо леко и ненатрапващо се.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-06-21 в 15:56.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #30

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    При +15° външна и 180W, коп-а е ударил към 6. Икономична машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 17:47
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. TOSHIBA RAS-221UR- SUPER DAISEIKAI ?
    От Ogosh във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-12, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе