Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67
Like Tree51Одобрявам

Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #46

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Росс, пиши как е на охлаждане. Става ли. Ватметърче закачи ли му.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #47

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Перфектен е. Работи он/офф, но без да преувеличавам, само по ватметъра се разбира. Държа го на 26гр. и турбина ауто. Поддържа около 25гр. Звуци от фреон никакви. Турбината слиза на степен като на режим следене и не се разбира кога спира/тръгва. Минимумът като при Хеви се покачва с покачване на външните. При външна около 40гр., минимумът е някъде 180W. Тръгва плавно до към 220-230W и после сваля до минимума. Офф-ът ми харесва, че е доста продължителен, не е като при Хеви и МЕ, явно хистерезисът е по-голям. При външна 25гр., минимумът е около 120-130W. Хващал съм го да бачка дълго на 90-100W при външна 22-23гр. Няма значение, струята е много приятна, може да седиш срещу него, без да те хване минингит. Единствената забележка ми е както споменах, че духа под клапата. Бях го взел в предвид и го монтираха встрани от спалнята и всичко е точно. Харесва ми, че избягва да изключва/включва излишно, работи продължително и в двата режима. Ако се сетиш още нещо-питай.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-09-21 в 08:43.
    Mig82 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #48

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Ross, ако започне да ти работи on/off, че застуся нещо, може ли да погледнеш горе долу колко време минава от като пусне клапата (излезе от off) и духне топлото. Стана ми интересно дали при мене 7..8м тръбен път оказват някакво съществено значение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #49

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ross, ако започне да ти работи on/off, че застуся нещо, може ли да погледнеш горе долу колко време минава от като пусне клапата (излезе от off) и духне топлото. Стана ми интересно дали при мене 7..8м тръбен път оказват някакво съществено значение.
    При нас всеки ден се качва минимума, защото максималните рядко минават 3-4гр. И в момента е вдигнат, защото навън е около 0гр. и прехвърчаше леко снежец дори. Ще го изпробвам, но съм прекарал доста време под него в това положение. Мисля, че беше около минута или две след като свали клапата. Ще отида да го накарам да офф-не, че на отворена врата не иска. Моят тръбен път е 4-4.5м.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #50

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Мерил съм че при мене чака 40..42° при тръбен сензор ( малко по спомен карам, но там някъде около 40°) за да тръгне турбината. В сервизното е дадена съвсем друга температура, 30° и нещо май беше.
    П.П.
    Е не веднага де, когато се сетиш да го забележиш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #51

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Мерил съм че при мене чака 40..42° при тръбен сензор ( малко по спомен карам, но там някъде около 40°) за да тръгне турбината. В сервизното е дадена съвсем друга температура, 30° и нещо май беше.
    П.П.
    Е не веднага де, когато се сетиш да го забележиш.
    Засякох го. 2мин. и 20 секунди. При теб колко време отнема?
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-12-21 в 21:38.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #52

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    10мин. Някога беше така. Преместих тръбния сензор в началото на тръбите където влизат в тялото. Там имаше втори тръбен и го наместих до него.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #53

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    10мин. Някога беше така. Преместих тръбния сензор в началото на тръбите където влизат в тялото. Там имаше втори тръбен и го наместих до него.
    Това е много. При мен винаги е горе-долу такова времето. Ти на какво задание го държиш?
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-12-21 в 21:59.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #54

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    23°, но стайната е 24..24,5
    И сензора за околна е изнесен извън тялото на метър от него.

    - - - - - - - - - -

    В кубче от фибран 5х5х5см
    Alexi одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #55

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    23°, но стайната е 24..24,5
    И сензора за околна е изнесен извън тялото на метър от него.

    - - - - - - - - - -

    В кубче от фибран 5х5х5см
    Значи, преди да го изнесеш, като вдигне минимума на 260W, след офф винаги чака около 10мин?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #56

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Общо взето така работеше. Стаята е вътрешна и топла и за това някога взех климатик с обявен минимум 90W.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #57

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Общо взето така работеше. Стаята е вътрешна и топла и за това някога взех климатик с обявен минимум 90W.
    И моята общо взето е с една външна стена, която е изолирана. Под и над нея обаче не се отоплява, а от тази година и съседите откъм гърба ги няма. Тавана умишлено не съм го изолирал. За това, като стане по-студено, примерно под 5гр., продължителността на офф-а е около 5мин. Поддържа много добре задание, дори и при температури над 10гр.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-12-21 в 09:13.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #58

    Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Извинявям се за дублирането.
    [mention]milanov [/mention] , на твоя Дайсейкай има ли някаква индикация за дефрост? Мига ли лампичката като при Хеви? Още не съм му хващал дефрост пустинята. А от снощи е около -2 и влага, валя сняг. Очаквах в това помещение дефростите да са рядкост, ама той пък вярно голям инат излезе.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #59

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    абе не размразяват така си е .. Сузумито в такова време е инат ,беше изкривил тавата от лед ама не размразяваше много много ,и сега го гледам в офиса заскрежен яко но не размразява инак топли ама КОП колко е не е ясно ,надали е над 2
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #60

    Отговор: Toshiba Super DaiSeiKai 6.5

    Не върти турбината и яко пука. Ако съм в стаята няма как да не го усетя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. TOSHIBA RAS-221UR- SUPER DAISEIKAI ?
    От Ogosh във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-12, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе