Страница 12 от 28 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #166

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Не може при тази ситуация да е от сензора за входящ въздух на вътрешното. Калпав е софтуера.
    Не си давайте парите бе хора за климатици и то с доказан проблем.
    Ако четете внимателно темите, щяхте да видите че никой не твърди, че проблемът е в сенозрът и не оспорва че проблемът е софтуерен. Само че, след някой измервания и опити от моя страна, след преместване на сензорът, при мен и още един потребител има драстично подобрение в работата на машината. В по-предни постове съм описал защо се получава така. Тъй като явно скоро няма да дочакаме някой да пренапише софтуерът, всеки се спасява както може. Принципно е редно да се върнат парите по гаранционните машини, но със сигурност ще е голям дебат дали машините са с проблем или "просто така си работят". Всички които пишат тук са от първите хора с проблем, аз поне не виждам някой "нов изгорял"!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Да кажа и аз за проблема какво казват от сервиза и вносителя.Първото което кара машината да забива е,че след OFF софтуерно му е зададено да работи на около 20% мощност,при което топлообменника се загрява до 36гр. и не включва вентилатора който пък тръгва при 42гр. и така работи само външното тяло.Ако се извади датчика до някъде се решава проблема от самозатопляне и може да тръгне машината,обаче има и друго.Самия хистерезис на тази ташина е 3гр. няма такава огромна разлика ,при другите климатици е около 1гр.Така,че като при машината е 25гр. а в стаята 22гр. за нея температурата е достигната и няма смисъл от напъване.Ако вие супер изолирано помещението това ви очаква.За отстраняване то на проблема се чака дистанционно което препрограмира памета и е за Дайсекай и Мирай,с него ще се променят някои важни параметри(най-вероятно ще тръгва на по-голяма мощност) и се надяваме да няма проблеми
    Това е първото смислено обяснение което чувам и изцяло отговаря на моите наблюдения. Дано се захванат по-скоро с това препрограмиране!
    Любомир одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #167

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    А Дано се захванат по-скоро с това препрограмиране!
    Аз не вярвам.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #168

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Всички които пишат тук са от първите хора с проблем, аз поне не виждам някой "нов изгорял"!
    Бедна ти е фантазията колко климатика на ден се купуват от този модел. Ти да не мислиш, че са само тези дето пишат.
    И се научи да използваш правилно буквата "й". Предполагам не си на 16.

    Дано да стане номера с дистанционното, макар че има една буксичка за тази работа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #169

    Отговор: Спи града

    А защо турбината чака 42градуса за да тръгне като по сервизно трябва да почне от около 30.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #170
    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Не си давайте парите бе хора за климатици и то с доказан проблем.
    Машината е купувана 2014. Беше първа зима за модела като цяло

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #171

    Отговор: Спи града

    Румба, хистерезисът при дайсейкай 8 е по-малък от 0.5 градуса. Имам живачен мини-макси термометър в стаята. Към успиване е склонен, когато дълго време работи между 220W - 250W и има затлачен с мръсотия вътрешен топлообменник. На MHI SRK xxZM-S е около 2 градуса, но е с висок минимум и въобще не помисля за сън.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #172
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    От Тошиба няма ли да пускат Дайсекай 9?
    До кога ще мъчат народа с тези бъгави осмици?
    Казала лисицата.. като не можала да си преведе дистанционното.
    Ако няма да си полезен не трупай излишен спам в темата
    dodo_pv одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #173

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Румба, хистерезисът при дайсейкай 8 е по-малък от 0.5 градуса. Имам живачен мини-макси термометър в стаята. Към успиване е склонен, когато дълго време работи между 220W - 250W и има затлачен с мръсотия вътрешен топлообменник. На MHI SRK xxZM-S е около 2 градуса, но е с висок минимум и въобще не помисля за сън.
    Ако хистерезис е това което е обяснил necata2 си е точно 3 градуса. При мен е точно така...ако в стаята е 23 градуса, горе при машината е между 25 и 26. Ако машината изключи, след включването докато температурата горе не падне до към 23 компресорът си крета бавничко и едва от 23 нататъка си се развърта да гони заданието.
    milanov одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #174

    Отговор: Спи града

    Под хистерезис разбирам промяната на немпературата във времето в дадена точка на темперирано помещение (примерно, където е термометъра). Когато коментираме различни точки, имаме пред вид градиента на температурата. Той зависи право пропорционално от загубите.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #175

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Под хистерезис разбирам промяната на немпературата във времето в дадена точка на темперирано помещение (примерно, където е термометъра). Когато коментираме различни точки, имаме пред вид градиента на температурата. Той зависи право пропорционално от загубите.
    Подразбрах че говорите за различни неща и затова доуточних. При излизане на машината в офф горе при нея температурата пада доста по-бързо, от тази на средата на помещението. Така спадане горе с 2 дори 3 градуса се отразява със спад 0,5 до 1 гр на 1.5 метра височина в стаята, така че и 2-те твърдения са верни. Действително ако толерансът (хистерезисът) беше заложен на по-малко градуси, машината щеше да е по-малко склонна към "успивания", може би с неудобството да подминава зададената температура от ДУ.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #176

    Отговор: Спи града

    Вчера разгледах внимателно устройството на вътрешното на японски дайсейкай и успях да навържа нещата. Долу съм скицирал грубо разрез на вътрешното на европейската осмица. Праховите и филтри са 4 пъти по-едри от на японските и събратя, поради което се затлачват минимум 16 пъти по-бавно, което позволява работа без касета за самопочистване. Като недостатък се явява натрупването на кал (мръсотия) през лятото от вътрешната страна на топлообменника. През зимата калта изсъхва и възпрепятства движението на въздуха нагоре (коминния ефект) при спряла турбина. Когато започне загряване на топлообменника с ниска мощност, то става бавно и води до загряване и на сензора за стайна температура. Колкото повече е натрупаната мръсотия, толкова повече се загрява проклетия сензор и забранява повишаването на мощността на компресора. При японските модели е изведен долу и в страни, което му помага да мери коректно.
    Европейската 10-ка на дайсейкай 8 е с по-малък компресор от 13-ката при еднакви вътрешни топлообменници, развърта с по-ниска мощност при спряла турбина, загрява по-бавно, поради което става по-чувствителна към мръсотията и по-склонна към успиване.
    Не съм още наясно с управлението на ТРВ при частично натоварване и не мога да преценя дали проблема не е там. Но хладилен специалист от Тошиба би трябвало да се справи с установяването на проблема и решението му в рамките на ден. Не разбирам защо толкова се проточиха нещата...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #177

    Отговор: Спи града

    Откъде ще се появи тоя коминен ефект само да поясниш не се ли върти турбината там движение на въздух няма .. отделно тука се говори да спадане на градусите с 4-5 на помещението ,където и да е датчика трябва да сработи машината ( аз дори мисля на единия си климатик да го местя на закрито че е много чувствителен ) .. такъв режим при който компресора работи а вътрешното тяло не e ,е софтуерен бъг - и да изместиш датчика пак ще се успива в определени условия

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #178

    Отговор: Спи града

    dodo_pv интересна теория, но моя Дайсекай откакто е купен е пускан 3-4 пъти на охлаждане по-скоро за проба. След това винаги съм го изчаквал да се изсуши хубаво вътрешното, така че шанса да има насъбрана кал е нищожна. Няма какво да го мислим, хората са казали, че не развърта достатъчно след оф компресорът. Въпросът е единствено ще го коригират ли някога това?
    Alexi прав се, че процесът на "успиване" започва след оф, но тъй като преместеният датчик много по-бързо отчита изстиването на стаята, скоро набримчва компресорът и турбината тръгва. Т.е "успиването" на теория пак го има, но на практика става за толкова кратко, че не позволява на стаята да изстине с повече от 0,5-1 гр.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #179

    Отговор: Спи града

    Не е от мръсотията. Моя началото на миналия октомври заработи и се успа на 1-2 месец. Сега има много мръсотия по топлообменника защото пропуснах профилактиката лятото, но се е успал 2 пъти до сега, като не броя още 4-5 като го набича на макс да затопля и след това като го намаля пак на 24-5. Ама вече си знам и винаги рестарт след затопляне. Мръсотията ми оказва влияние, че не ми достига заданието с 1,5-2 градуса.

    П.С. Мръсотията се събира от горната част повече. Засмуква отгоре надолу. Я кажете Meglio-то ли е най-доброто? Да не разяде нещо?

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #180

    Отговор: Спи града

    Драги собственици и ползватели на Дайсейкай 8 - защо тези от вас които продължават да се сблъскват с един и същ в проблем в продължение на година и повече, не предприемат някакви по сериозни действия.Няма нужда да оправдавате работата на машината, тя изобщо не работи адекватно... Обърнете се към КЗП, докато все още имате гаранция.
    mkukas, DDM87 и Любомир харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 28 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе