Страница 21 от 34 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #301

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ето алгоритъма за дефрост според сервизното. Дадени са условията, както и минималните времена нужни за смяна на режимите.





    ... Често пиша през телефона и изяждам, или добавям букви без да искам. За съжаление редакцията не работи, когато си открия грешката. Моля да бъда извинен. В пост 299 защтото да се чете като защото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Mega; 25-01-16 в 19:56.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #302

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от veselinn Виж публикацията
    Към колегата Mega, вчера сутрин климатика направи отново това което описах в предната страница, но този път бях до него от самото начало и забелязах точно какво се случи. Вътрешният вентилатор спря, клапата остана отворена а консумацията падна до около 10 W, след това качи до около 400 W задържа малко и пак свали на 10-12 W. После започна да напомпва до около 600-650 W, свали малко и почна да духа. Това го направи с типичния за дефрост шум, и отново рано сутрин при външна температура около – 12 градуса. Всичко продължи около 5 мин. Според теб това дефрост ли е или нещо друго?
    Абсолютно същото съм хващал да прави и петицата,но определено не е дефрост защото не се чува да "обръща".

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #303

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Може би изключва единия цилиндър.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    8
    #304

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Mega, благодаря за сервизното. Според него става ясно, че времето за дефрост е доста повече от това за което споменах. При теб случвало ли се е такова поведение и знаеш ли какво е? Да отбележа, че съм го хващал само няколко пъти и при ниски температури.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #305

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    задавай му повечко градуси и ще размразява по честичко .. в мъгли помага
    Mega одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    8
    #306

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Alexi, в моя случай топлообменника е чист когато го прави това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #307

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от veselinn Виж публикацията
    Mega, благодаря за сервизното. Според него става ясно, че времето за дефрост е доста повече от това за което споменах. При теб случвало ли се е такова поведение и знаеш ли какво е? Да отбележа, че съм го хващал само няколко пъти и при ниски температури.
    Нямам идея, при мен машината е при децата и при -12 обикновено е нощем. Външното тяло само ми е към дневната и него следя повече. Не му се вторачвай толкова, стой си на топло. Не знам в какво помещение е, да на минава в off?

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    8
    #308

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Помещението е около 30 м3, но е студено. Едва ли в този случай минава в off, защото вчера ме събуди от шума както описах едно към едно с този при дефрост а и това качване и сваляне на оборотите. Представи си го дефрост, но за много по кратко време.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #309

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Да не е премигал тока нещо и да е освободил 4-пътния?

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    8
    #310

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Това не съм го хванал, беше светло вече. Възможно ли е от това да стане?

    - - - - - - - - - -

    По важно е, че машината топли без да се съобразява с климатичните условия навън и не ме е оставяла досега на студено! Не съм очаквал с 400 - 500 W да се топля в най-големите студове. Доволен съм като цяло от климатика и не съжалявам, че го имам!
    Този пост е редактиран от veselinn; 26-01-16 в 20:10.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #311

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Здравейте! От вчера съм собственик на Дайсейкай 6,монтиран в детска стая от 12кв.За сега нямам оплаквания,но като собственик и на 2бр Дайсейкай 5,бих казала,че вътрешното тяло ми изглежда странно,но това да е кусура.Искам да попитам следното:кое е правилно: да изключвам климатика през деня,тъй като детето ходи на градина и никой не влиза в стаята или да му намаля градусите,ама на колко?Нивото на шума от вътрешното тяло може ли да се контролира от дистанционното?
    И още един въпрос,който не ми дава мира относно Дайсейкай 5ците.Единият е монтиран в спалнята,пускам Pure чува се съскането и след малко се усеща озона-всичко е наред,НО пускам другата 5ца във всекидневната на Pure,нищо-нито съскаме,нито миризма и след малко от синя лампата става оранжева,което ми се случи вече 2 пъти!Изключвам климатика,после и от контакта,изчаквам и пак като го включа свети синя лампа,без мирис.Буквално застанах на сантиметри от вътрешното тяло,но не се чува нищо,нито мирише на озон.Какво да правя?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #312

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Измий плазма филтъра

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #313

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Хах,Super Daiseikai 6 10-ка интересен режим на работа. Зададена температура +20градуса, в стаята там някъде 20,0....20,5. Външна температура около +9 градуса.Консумация според ватметъра 160W. Външното тяло - перката се върти, но с ниски обороти, компресора не знам сигурно и той работи. По интересно е при вътрешното тяло - клапата е пусната надолу, но турбината не се върти. И така с часове. .Даже on/off ми работи в този "режим". Като затворя вратата(прозореца) вдига клапата, пуска турбината на обдухване, външното млъква, консумация 10-11W. След известно време пуска клапата, спира турбината и бавно бавно се развърта до 175W, а турбината на вътрешното не тръгва....

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #314

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Най-вероятно някой друг ти топли стаята. извади щепсела на машината от контакта и виж, дали температурата няма да си остане пак там някъде 20,0....20,5. Дай ни информация за стаята и точния модел на машината, да видим какъв дайсейкай е.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #315

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    https://youtu.be/kLi1I4iGZKg
    , в края на клипа минава в off и вдига клапата и развърта турбината за обдухване, а консумацията става 10-11W
    Обикновено при такива външни/вътрешни условия работи on/off на около 180-200W като си върти турбината на вътрешното. Даже при външни +17...+18 градуса съм го виждал да работи on/off на 250-310W.
    В този "стелт режим" - консумира 140-160W, а не върти турбината на вътрешното съм го забелязвал и друг път, но като вдигна с 2-3 градуса и задам 22-23 излиза от него, но вчера го снимах. С отваряне на врати/прозорци проветряване/охлаждане включване/изключване от дистанционното /не от контакта/ не можах да го накарам да завърти турбината. На клипа единия термометър стигна 19 градуса.
    "Стелт режима" май не е "забиване" или "успиване" защото отварям прозореца - качва консумацията /160W/, затварям прозореца сваля консумацията /130-120W/, но без да върти турбината на вътрешното.Интересна работа
    Ако го изключа от контакта може би ще се задържи 20-20,5 градуса в стаята или ще започне да изстива много бавно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 34 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе