Страница 40 от 47 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #586

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    То една зима, направо сибирски студ...
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #587

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Вторник -3°/+5°, сряда -4°/+4°
    Screenshot_20211127-215221_Samsung Internet.jpg

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #588

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Страшна работа. При нас вчера сутринта беше -3. Гола вода ще е и тази зима ми се струва...
    Alexi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #589

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Промените в климата са реалност. И ще става все по-топло целогодишно.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #590

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    jorooo, какво стана, оправи ли се, че идвало зима другата седмица.
    Не съм го разцъквал cold draft prevention-a... чакам 43-то посещение от сервиза тия дни, че трябва да се сменят мотор и/или турбина на Едж-а в детската (цъка-цъкааа) и съм им заявил и проблема с Дайсейкая...
    После ще пиша за резултата...
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #591

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Иначе все още не са те отсвирили. Очевидно сумата, която си платил общо е доста висока, за да ти обръщат все още толкова бързо внимание.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #592

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Иначе все още не са те отсвирили. Очевидно сумата, която си платил общо е доста висока, за да ти обръщат все още толкова бързо внимание.

    Около 10 бона за всичките 5 броя. Освен това, проблемите наистина ги има, а НЕ са измислени.
    И цъкането на Еджовете, и успиването на Дайсейкая...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #593

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Кой сервиз идва, от тези дето са ги монтирали или друга фирма наричаща се "сервиз на тошиба".
    40 идвания за 5 климатика са си по 8 идвания на климатик.
    И си загубил 40 надника, щото е трябвало да си пуснеш отпуска. Вече са ти се вързали доста над 10хилки.
    Ама к'во да правиш.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #594

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    да си ги смъкват от стената ,връщат паричките и по живо по здраво ! щото а неска а утре ,ще им изтече гаранцията - тогава и лагери всяка година ще се научиш да сменяш

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #595

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кой сервиз идва, от тези дето са ги монтирали или друга фирма наричаща се "сервиз на тошиба".
    40 идвания за 5 климатика са си по 8 идвания на климатик.
    И си загубил 40 надника, щото е трябвало да си пуснеш отпуска. Вече са ти се вързали доста над 10хилки.
    Ама к'во да правиш.

    Идват от Ахи-Кериър. Друга фирма ги е монтирала.
    И да, преувеличих бройката на посещенията, но в отоплителния сезон са вкъщи на всеки 3 седмици (средно)... Дори вече не мога да изброя, коя машина колко пъти е сервизирана (смяна на моторчета и турбини).
    Последните техници, които идваха, ми споделиха, че се обмисляло намалянето на 5-те години пълна гаранция... И вече виждаме защо.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    да си ги смъкват от стената ,връщат паричките и по живо по здраво ! щото а неска а утре ,ще им изтече гаранцията - тогава и лагери всяка година ще се научиш да сменяш

    Така и процедирам - при 3 ремонта на машина, обади ли се нещо пак, или ново вътрешно тяло, или нов климатик въобще.
    Чл. 113, 114 и 115 от ЗЗП са категорични. Също и аз като се позовавам на тях. От отсрещната страна досега съм получавал съдействие на 100%!
    *че иначе ги почвам по каналния ред и накрая пак ще е по "моята"!
    **а обичам да им изпращам фийдбек по домова книга - на гърци, англичани и японци...

    А след края на 5-те години гаранция, всяко едно нещо като ремонт, за което преценя, че е НЕрентабилно - климатикът на боклука и купувам нов! Никакъв проблем!

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #596

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Човек, то като ще ми се мъкнат на всеки 3 седмици вкъщи, предпочитам гаранция 2 год. Цели 5 години! Ужас. Ще ги превърнеш в домашни любимци. За твоите нерви не ми се мисли.
    Колко останаха? Още 3 години ли?
    joroooooo одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #597

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Около 10 бона за всичките 5 броя. Освен това, проблемите наистина ги има, а НЕ са измислени.
    И цъкането на Еджовете, и успиването на Дайсейкая...
    Аз въобще не твърдя, че нямаш проблеми и си измисляш. По-скоро съм леко учуден, защото от личен опит родните фирми дори и след "добро" начало на отношенията, а някои и от самото начало в един момент започват да се правят на разсеяни, бавят, отказват и т.н. Честно казано за "шумове" могат спокойно да заявят, че са нормални и не са гаранционен проблем. Май в климатичните гаранции е доста "гъвкаво" описанието за шумове. При една хипотетична позиция от рода на - "духа ли "топло" или "студено" - духа. Тогава няма проблем." ще ти трябват доста усилия да я обориш по правен път.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #598

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Човек, то като ще ми се мъкнат на всеки 3 седмици вкъщи, предпочитам гаранция 2 год. Цели 5 години! Ужас. Ще ги превърнеш в домашни любимци. За твоите нерви не ми се мисли.
    Колко останаха? Още 3 години ли?

    Има-няма 3 години и 10 месеца

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз въобще не твърдя, че нямаш проблеми и си измисляш. По-скоро съм леко учуден, защото от личен опит родните фирми дори и след "добро" начало на отношенията, а някои и от самото начало в един момент започват да се правят на разсеяни, бавят, отказват и т.н. Честно казано за "шумове" могат спокойно да заявят, че са нормални и не са гаранционен проблем. Май в климатичните гаранции е доста "гъвкаво" описанието за шумове. При една хипотетична позиция от рода на - "духа ли "топло" или "студено" - духа. Тогава няма проблем." ще ти трябват доста усилия да я обориш по правен път.

    Писал съм го и преди - при 4 идентични машини, очаквам всички да работят еднакво и да ми осигуряват комфорт.
    Разцъкат ли им се моторчетата на вътрешните тела, комфорт няма! Супер дразнещ, даже отвратителен шум!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #599

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    В това спор няма, но ако започнат да ти отказват поредните смени, нещо ми се струва, че ще ти е определено трудно да го докажеш юридически, че се покрива от гаранцията. Това с комфорта е субективна категория, която не се връзва лесно с правната страна на гаранцията. Но дано това са само грешни мои разсъждения.
    bobivg одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #600

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    В това спор няма, но ако започнат да ти отказват поредните смени, нещо ми се струва, че ще ти е определено трудно да го докажеш юридически, че се покрива от гаранцията. Това с комфорта е субективна категория, която не се връзва лесно с правната страна на гаранцията. Но дано това са само грешни мои разсъждения.

    Могат да се пробват и ще разберем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 47 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе