Страница 38 от 47 ПърваПърва ... 283637383940 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #556

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    При мен Toshiba 09 suzumi на режим отопление когато FAN е на ръчна скорост поддържа точно зададената температура. Когато FAN е на АUTO тогава ако зададената температура е 22 градуса в стаята се поддържат 20 градуса. Тъй като на AUTO FAN климатика работи най-безшумно когато искам в стаята да е 22 градуса просто задавам 24 градуса на климатика и в стаята се поддържат 22 градуса.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #557

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Чакай, чакай. Как така се раздухва след off. Аз си мислих че само дайсейкай6 са го бъгясали да работи така. Трагедия са тея дайсейкаи ако ги слага човек в жилищно помещение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моята Тошиба, да чукна на дърво, още не се е оспивала. На отворена/затворена врата, прозорец открехвам, точно до вътрешното тяло - няма ядове. При зададени 23, държи 23.4-24.2 в другия край на помещението. Аз го държа на фиксиран "low", за да не се раздухва след офф (раздухва се на степен около Lo+). Духа предоволно и наваксва бързо, в същото време е тиха. Последните седмици температурните амплитуди са големи, от +1гр с гъста мъгла, до +18гр слънчево време. Нито веднъж не се е отклонила от заданието.
    .....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #558

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Дай Боже всеки му такива трагедии! Хората за това са направили ДУ. Настройваш го така, както ти харесва. МЕ и МХИ в малките стаи, като са на Ауто, ама винаги бачкат на 2-рата си степен каква е разликата от това да бачкат на фиксирана такава? Дайкина, който съм наблюдавал-също. Всичките проблеми са ти в камбанарията на теб. Машината е страхотна и си заслужава всеки лев. Чакам с нетърпение да падне белия и дано се сбъднат прогнозите за истинска зима.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-10-21 в 22:30.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #559

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...Чакам с нетърпение да падне белия и дано се сбъднат прогнозите за истинска зима.
    Моля без такива "люти клетви". Цените на всичко са нагоре. Джобът ми няма да се оплаче от една "топла" зима.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #560

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ross, знаеш ли кое ме дразни, като го включа от дистанционното на задание близко до текущата стайна температура тръгва много, много плавно и деликатно. Ама толкова леко, че трябва ватметър да погледнеш или да си навреш главата. Обаче почне ли on/off тръгва на форсаж. Е, един път може, втори път не може. Това ме дразни. Явно и 6,5 е като 6-та серия. Мърляв софт. Да ме извиняваш.
    П.П.
    Твоят като го пуснеш от дистанционното как подкарва турбината, предполагам много плавно и вдига оборотите.

    - - - - - - - - - -

    Jorooo, 9-та как е при излизане от off.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #561

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Да, държи се по същия начин като твоя. В това отношение Хеви са перфектни. Аз съм му намерил лека - фиксиран low и без това на него бачка като се закроти. Дебитът е предостатъчен. Оня ден имаше да догонва 2 градуса, на финсиран low. Развъртя се до 1000+W, очаквах да започнат да пукат пуканки. Ами не, припукваше, ама деликатно и рядко, бързо си темперира и си слезе на минимума. Не направи топъл джоб и да започне да офф-ва. Изкара си сигурно час без да изключва, на 180-190W. А външното тяло-мед, не можеш да му чуеш гласа, монтирано е без тампони. А за шум от фреон и дума не може да става. Ти наистина не си случвал на тояги, на не по-ниски цени, за това само им се вталяваш. Гледаш им само положителните страни на другите, ама Тошибата ще ги засрами в много други отношения. Част от хвалените за "истински" инвертори тук машини съм ги виждал на живо, в кофти условия и повярвай ми, изобщо не са това, за което се представят тук във форума...Ама не ми се спори с никой, аз съм видял с очите си и съм се убедил за себе си, пък кой, каквото ще да си пише.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-10-21 в 10:48.
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #562

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    фиксиран лоу е 24 или 27 дБ беше .. далеч от тихо ако съдя по сузумито .. отделно изрязваш най хубавата опция на тошиба ,скоростите под лоу а те са 3 или 4

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #563

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Водят я 27dB, колкото е и на повечето Дайкини, вкл. и Перферата. Има и фиксирана Lo-, която е абсолютно безшумна, някъде 23-24dB. Тя също има дебита да топли стайчета до 14-15м2. Който е прекалено чувствителен и нея може да ползва. Скоростите под low... още не са ми се случвали, доскоро ползвах вента на Ауто. Абе случват се толкова често, колкото на Фуджицу да слезе на 1-ва, ако ме разбираш. Ако има малко повече простор, примерно да е в 17м2, може би ще се случва от време на време да слиза под low.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-10-21 в 13:07.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #564

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Сложи го на т.н. "тихо ауто" това с лицето иконка. В сервизното май пишеше, че не минава една идея под първа,
    Не разчитай много да слиза често на SUL (супер улрта лоу). Трябва да го оставиш да работи непрекъснато, да не бараш дистанционното, едно проветряване и край.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #565

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Точно тихото Ауто е Lo-, според сервизното. За сега на low ми е добре, не е шумен. Иначе, тихото Ауто вади по-висок дебит от старото ми МЕ, което пък смогваше що-годе до -5, че и по-надолу, така че и него го имам като опция. Дебитът му на въпросната степен, дори е по-голям от на Еджовете "Low"

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #566

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Тази сутрин, докато пиех кафе, реших да тествам колко е максимума на консумирана електроенергия при отопление на Дайсейкая в кухнята (10000 BTU).
    Набих му 30 градуса и след минута-две се развъртя до 1903 W. Като сравнение - Шорай Едж (10000 BTU) съм го виждал на макс около 1300 W.
    rosswen и Palev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #567

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Нормално с пръдня боя не става.
    Mega, rosswen и joroooooo харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #568

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Слаба ракия, дедо му 2380W стигаше.
    Пробвай го като стане -12° до колко ще стигне.
    justify, tanatos и joroooooo харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #569

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    не я мъчи да не изтропа нещо
    joroooooo одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #570

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте!
    Да попитам първо тук, докато не са дошли техници да ми видят климатикът-бижу
    Дайсейкайчето ми работи много странно последните 2-3 седмици... Това се изразява в подминаване на заданието (в случая на отопление)...
    *да изпреваря въпроса за чистенето на филтрите - да, чисти са!
    Наблюдвам завишена консумация на електроенергия, при това напълно необосновано! Успивания (при видимо неработещо вътрешно тяло - турбината не върти, клапите не са в ОФФ позиция), и консумация до 300 вата! 300 вата за без нищо! Външа Т около 10 градуса. Дума не може да става и за дефрост...
    Възможно ли е да е заради някой дефектирал или неправилно работещ сензор/датчик?

    Просто напълно нелогична (предвид обстоятелствата) завишена консумация на ток?! Идеи? *ако може да НЕ са от остроумен тип, моля?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 47 ПърваПърва ... 283637383940 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе