Страница 43 от 47 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #631

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Миланов, вчера вечерта разцъках малко настройките за пробата. Иначе, както съм написал - мия им филтрите на всеки две седмици и нищо друго не пипам.
    Все още си мисля, че някой датчик се e6@B@... ще видим, де.

    - - - - - - - - - -

    Сега на -8° работи на 431 вата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #632

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Първи дефрост (който аз засичам) и да споделя впечатления...
    Шумен като цяло - хем е с 5 метра тръбен път, който не минава през стаята (изведен директно зад вътрешното тяло).
    Самият дефрост отне 5-10 мин. Специално излезнах на терасата за да видя. Доста бързо се стопи натрупания скреж.
    Въпреки, че е премиум машина, има пукане на пластмаси (темпериране).
    Преди да започне да духа вътрешното тяло, компресорът набра ~800 вата.
    След това доста бързо покачи до ~1750 вата. Задържа ги за ~1 минута, след което в рамките на още няколко минути слезе до 700 вата.
    Не съм впечатлен като цяло, честно казано...
    Alexi и Palev харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #633

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Е това форсиране ако се случи в 3 часа посред нощ, е*ати спането става....
    Alexi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #634

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Пак почна да затъпяваш, миланов. Компресорът и вътрешния вентилатор са различни устройства, на различни места. Монтиран в правилното помещение, моделът едва ли ще натрапва присъствието си. Подобно на 8-ма серия.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #635

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Стига бре dodo, те тея 1750W са на тих вентилатор на вътрешното. Моля ти се.

    - - - - - - - - - -

    Не се хвърляй така на амбразурата, без да си прекарал написаното през главата.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #636

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Колко требе да си тъп, че да не си настроиш power selection според климата? Моят може да развърта до над 2 киловата, може и да не може да стигне до 900W. Зависи как си го настроя. За режим "сън" имам още няколко допълнитилни настройки, с които избягвам изцяло дефроста през нощта. След като го настроя по правилния начин, за суров климат, стартирам ръчно дефрост, лягам и заспивам. Клапите не се движат при он-оф, ако го има. И аз викам, стига сте купували скъпи машини от високи класове, като не можете да им четете инструкциите и да си ги настройвате.
    barnett одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #637

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Aз все се надявам да са ги настроили в завода, като им искат 3 бинки и нагоре.
    bobivg, jonny33 и SkyLLeNd харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #638

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    В завода се настройват цепениците, с по две копчета и половина по дистанционните. По-скъпичките са с по-големи възможности, позволяващи комфорт в по-разнообразни по вид и изложение помещения. Затова са и по-сложни за употреба.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #639

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    dodo, моят дайсейкайски цепеняк е с изнесен сензор и такава канонада да се развърта след дефрост няма. Тръгва си като че ли е излязъл от off.
    На жорката обаче му работи около нулата на 600..800W и много много няма смисъл да го ограничава с палър селект.
    Абе колкото повече кликаш с дистанционното и "настройваш", толкова по голяма цепеница е климатика, да знаеш.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #640

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Миланов, не съм аз този, който не знае. Вервай ми!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #641

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    развъртането след дефрост е защото вътрешния сензор се охлажда от студения топлообменник.. при малоумен избор на мястото му нещата са много зле ( развъртане на макс ) .. пак лечимо ,но защо се налага
    milanov и joroooooo харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #642

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Алекси, на осма серия този сензор е горе и доста далеч от топлообменника. Това е и една от причините за успиването при някои случаи (замърсени филтри). Вътрешният вентилатор не се форсира. Няма драми, особено ако мощността на развъртане е настроена правилно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #643

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    [mention]joroooooo [/mention] , под -2гр пробвал ли си до какъв минимум може да слиза? Предшественика изключваше на 330W.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #644

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]joroooooo [/mention] , под -2гр пробвал ли си до какъв минимум може да слиза? Предшественика изключваше на 330W.

    Не съм...
    Между другото, машината е вече с постоянно работеща турбина. Няма успивания.
    Свалиха запис на работата ѝ и чакам да го анализират...
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #645

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9




    Варна -3гр външна, 2ра степен на турбината, тази зима един дефрост съм чул, климатика е в хол 30 квадрата на 2.5м височина Може да е имало още някой друг дефрост през ноща, но в спалнята няма как да го чуя. Има пукане при дефрост, но при положение, че е дефростнал 1 път който съм чул, не е нищо фрапантно, не знам ако е в спалня как ще е, може и да е достадно, но не съм чувал климатик който да не се чува грам при дефрост така или иначе. Последната сметка за ток ми е 115 лева, като Daiseikai-я работи постоянно, а в спалнята MHI-то около 5 градуса външна и надолу, работи почти постоянно, само през нощта го спираме. За да съм честен, струва ми се, че сметката е една идея по-ниска в сравнение с миналата година, когато мъчих само Daiseikai-я, а температурата е доооооста по-равномерна в жилището. С жената работим от вкъщи и сме по цял ден с лаптоп, компютър, 2 монитора, отделно аз ползвам машини за моята работа, голям и малък бойлер, пералня, сушилня и други подобни глупости. Колко развърта, колко вата моментно хаби и всякакви подобни грам не ме интересуват. Снимката на термометъра е в хола където е Daiseikai-я, в далечната му част до прозорците точно, като и на -10гр външна, температурата вътре е същата и по-висока. Не усещам ветрове, дори и на 3та степен на турбината, която използвам когато падне под -5 градуса външна, разбира се, ако не съм под климатика точно.

    ПС: Не мога да разбера защо едни и същи хора спамят в 5 различни теми за няколко различни марки и модели които следя и плюят във всяка една от тях. Пак че не съм админ, нямаше да оставя такъв спам, понеже само се цапа темата от 3ма човека които са недоволни от нещо си и го повтарят по 1000 пъти, създава се впечатление, все едно моделите са най-големите боклуци, което определено не е така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от PavP; 28-01-22 в 18:37.
    dodo_pv, Aleksandars, Mega и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 47 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе