Страница 15 от 47 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    9
    #211

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Не отоплявам прекалено малко помещение, но това е без значение. Климатикът е правилно оразмерен и монтиран, но и това е без значение в случая - минава в off (навън е ~14 градуса, а и вътре е топло) и се чува наистина шум; после минава в on и е още по-зле. Имам и други климатици за сравнение, като този определено е най-скъпият, но и най-шумният откъм моторчета на клапи (да, другите нямат толкова моторчета, ясно ми е...). Не съм имал досег до предишния модел, само съм чел темата и затова подозирам, че проблемът е същия. Факт, може и да не е, но поне аз така си представях мъката с Daiseikai 8...

    Честно казано съжалявам, че писах без да дам клипче с шума, за да не излезе, че си измислям или хейтя. Уви, в стаята е и доста шумно и трудно може да се запише клип без множество паразитни шумове.

    По-скоро ми се ще други хора с този модел да кажат при тях какво е положението.

    P.S.

    Това с настройката реално е "workaround", не решение. Но ако този шум започне да буди детето, ще се "настройва".

    P.P.S.

    Проблем с успиване няма засега (надявам се и занапред). Просто осезаем шум при минаване в on/off.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #212

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Джонибраво, шумни са им клапите, така е. Тошиба никога не са проектирали клапи със свястно механично задвижване. MHI и Хитачи са специалистите в тази област. Решението на проблема с машината в това топло нреме е да се фиксират клапите почти успоредно на земята, за да не се движат при On-Off. Или да се пусне машината на охлаждане. При 14°С навън и слънчево време, става доста топло и задушно в стаята.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen и JohnnyBravo харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    9
    #213

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Уви, с фиксиране на клапите от дистанционното не става - вдига си ги за off. Засега го оставям така и няма да го мисля повече (надявам се). За мен не е особена драма, защото самият климатик е далече от леглата, където се спи.

    Обаче е странно уж флагмански модел, а толкова досадни шумове, които според мен е напълно възможно да се избегнат.

    Тепърва ще видим как ще се държи зимата. Там поне не очаквам изненади и очаквам стабилно представяне

    Все пак, моля хора с този модел да споделят впечатления.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #214

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Има флагмански модел на Хиначи, който не знае как да дефроства. Това се нарича проблем, добре че се заобикаля. За шумното движение на хоризонталните клапи помага гъста грес в зъбните предавки, много лесно достъпни са. По-трудното е да се постави гумен тампон на мотора.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #215

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    dodo_pv,ти колко 9-ки си лекувал с методите, които предлагаш на човека?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #216

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    dodo_pv,ти колко 9-ки си лекувал с методите, които предлагаш на човека?
    Осмици съм лекувал, защо да не може и девятки? Да смажеш с грес шепа зъбни колела, "методи" ли се нарича? Не знаех...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #217

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    С две думи, с дайсейкай няма да ви е скучно.
    bobivg и Phoenix_1 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #218

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Зависи от жената! Аз се сещам за моя, когато трябва да му натисна големия кръгъл бутон.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #219

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Нека и аз да продължа с проблемите с моя дайсейкай 9 от ден 1 ви!

    първо започвам с тъй наречената плазма ион генератор която не работеше.... така и не разбрахме защо, но поне сега не изкарва грешка и видимо работи .... но видяхме че има липси спрямо 8 ма серия
    В 8 ма серия на дайсекай има модул който е вързан към електрониката на плазмата , води се 251 - 430806675 ASM-PIN(mist) , той липсва в 9 та серия!

    При положение че плазма ион генератора на 8 ма и 9 серия са идентични като платки и тн, защо липсва това ? и с какво влияе или не на работата на тъй наречената плазма

    Но нека да продължа, това НЕ Е плазма а само и единствено ионизатор, плазмата работи на маалко по различен принцип , защо тогава се рекламира като ПЛАЗМА ион генератор за мен е мистерия!
    Да не коментирам че не се усеща и грам че работи, странно... като ми дойде тестера за отрицателни иони ще споделя повечко инфо колко точно работи или не..

    така изглежда плазмата ион генератора при 8 ма серия






    А ето как изглежда при 9 та серия дайсейкай:



    електрониката е идентична, но при 9 та серия липсва 251 - 430806675 ASM-PIN(mist) ?! а на вътрешния капак на 9 та серия има място където да се постави липсващия модул


    Но не е само това проблема, мотор 1 ви във вътрешното тяло тракаше , явно кофти лагери, е случва се...
    Новия мотор , виеше и тракаше , забавно - с него беше заменена и турбината с нова!
    Още по новия мотор трака отново, но по малко ...
    чакам пореден мотор за замяна.

    В крайна сметка, фирмата от която съм взел климатика и сервиза си вършат работата перфектно със предоставените им части от Тошиба България , така че към тях нямам абсолютно никакви оплаквания, опитват се да ми помогнат възможно най добре, сложиха липсващия модул от 8 ма серия на плазмата при мен за да видим какво ще стане... Също така са пуснали и запитване към Тошиба защо липсва дадения модул който според мен е важен.

    Относно мнението ми за Тошиба - крайно разочарован съм от качеството на климатика, не съм дал 2500 лв за да съм опитно зайче със тракащ и неработещ климатик.... ако и след поредния опит за ремонт климатика трака и шуми като на умряло, просто ще помоля фирмата от която съм го взел за замяна, да го връщат на тошиба заради сериозни пропуски с качеството на съответната техника което ще бъде доказано с документи за замяна на части и тн.

    Ами това е от мен засега
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от miro_vampiro; 07-10-19 в 12:55.
    Phoenix_1, Jack Krauser, Rafailiev и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,894
    #220

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Това с мотора ми звучи като небалансирана турбина.
    Може да е фабрично, при транспорт,монтаж...
    За другите неща не знам, успех!
    Genadi80 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #221

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Забравих да спомена,и турбината е сменена с нова, няма разлика,пак си трака.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Това с мотора ми звучи като небалансирана турбина.
    Може да е фабрично, при транспорт,монтаж...
    За другите неща не знам, успех!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #222

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Обратно към Тошиба, уж това е модел който за парите си трябва да е ПЕРФЕКТНО балансира и като хардуер и софтуер.
    Phoenix_1 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #223

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Сори за спама , но да беше прочел какво е писано за Дайсекай 8 !
    Аз съм един от хората дето се набутаха с тоя ..... , но поне бързо се усетих и го махнах от стената.
    Дано повече хора четат за да не се набутват с този набеден топ модел!
    Аз лично бих искал да ми сложат на негово място я МИ , Дайкин или Фуджи топ модел и да си гледам кефа.
    miro_vampiro одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #224

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Miro vampiro , и плазмата и йонизатора се усещат когато работят. Дори малко йонизаторче от алиекспрес за 10лв. обръща мириса на 50см. пред него.
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #225

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Сори за спама , но да беше прочел какво е писано за Дайсекай 8 !
    Аз съм един от хората дето се набутаха с тоя ..... , но поне бързо се усетих и го махнах от стената.
    Дано повече хора четат за да не се набутват с този набеден топ модел!
    Аз лично бих искал да ми сложат на негово място я МИ , Дайкин или Фуджи топ модел и да си гледам кефа.
    е уж топ модел, уж тих,уж незнам си какво
    ами да видиме какво ще кажат от фирмата за замяна

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Miro vampiro , и плазмата и йонизатора се усещат когато работят. Дори малко йонизаторче от алиекспрес за 10лв. обръща мириса на 50см. пред него.
    знам,там е и проблема,или е прекалено слаб ионизатора или просто не работи коректно.. имам плазма купена от алиекспрес , и като я включа се усеща веднага на секундата , при тошибата го няма това грам
    Phoenix_1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 47 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе